Babylon Berlín - Série 3

(séria)
Nemecko, 2020, 9 h 45 min (Minutáž: 42–62 min)

Predloha:

Volker Kutscher (kniha)

Volker Bruch, Liv Lisa Fries, Leonie Benesch, Lars Eidinger, Benno Fürmann, Hannah Herzsprung, Mišel Matičević, Ronald Zehrfeld, Meret Becker, Jens Harzer (viac)

Tato řada seriálu se odehrává v Berlíně na podzim roku 1929, během bouřlivých týdnů před Černým pátkem a krachem na burze. Inspektor Gereon Rath a Charlotte Ritterová jsou pověřeni vyšetřením násilné smrti herečky Betty Winterové, k níž došlo ve filmových ateliérech. Zatímco se Gereon snaží vypořádat s drogovou závislostí a přivyknout novému rodinnému životu, Charlotte bojuje za uznání v policejním oddělení, kde mají výraznou převahu muži. Někteří se v této těžké době neváhají chopit zajímavých příležitostí. Zatímco velká plátna dobývá zvukový film a mnozí se rázem ocitnou na vedlejší koleji, pochybný Armén zkouší své štěstí jako filmový producent. Záhy však zjistí, že je filmový průmysl stejně prohnilý jako kriminální podsvětí. Jiní usilují o politickou moc – "černá říšská armáda" znovu shromažďuje síly v dalším pokusu o svržení demokracie a pohřeb zavražděného nechvalně proslulého nacisty skýtá dokonalou příležitost k vyprovokování dalších střetů s komunisty. Ale v noci je tohle všechno zdánlivě zapomenuto a celé město stále tančí na okraji vulkánu, jako by žádná budoucnost neexistovala. (HBO Europe)

Pulper

Jsem nadšen. Jednak mi to nepřipadalo zbytečně dlouhé, protože děj aspoň hezky zvolna ubíhal a ubylo křečovitých scén. Na začátku sice blbé CGI, ale akce v ateliéru třeba dobrá, pointa vražd hereček se mi líbila taky a ta scéna v posledním dílu rozbíjející jedno z největších filmových klišé byla prostě pošušňáníčko. Opět se mi potvrdilo, jak dobří herci v tom seriálu hrají. No a konec? Ale no tak, celý seriál je tím protkaný a najednou to bude vadit? ()

iz67

Davam 4*, ale ve skutecnosti je to s udrenyma usima 3.5. Atmosfera Berlina tam je uz méně, diky tomu, ze se dej prelil z barů do filmových studií je vše hodně melodramaticke. Stejne tak hlavni kriminalni zapletka. Vlastne jak to pisu, tak snizuju na 3. Nebudete se nudit, ale kouzlo prvnich dílů je pryč. ()

hony23

O trochu slabší, než 1. a 2. série, určitě neprospělo přidání 4 dílů navíc. Děj se zbytečně rozmělnil, postavy více řeší problémy v soukromí, než vraždy hereček. Kriminální dějová linka ustupuje do pozadí a sledujeme znepokojivé politické a sociální drama, nutno dodat, že opět skvěle natočené. ()

GinaT

Přes všeobecné komenty zde je tohle za mě mnohem lepší serie než 1 a 2, kde byl příběh tak zamotaný že jste do 5 dílu čekali než vlastně chytnete o co jde. Překombinované politické intriky jsou pryč a "padouši" jsou celkem jasní. Jen ten hlavní hrdina je furt takovej nanicouvatej nerozhodnej troubík, tak snad se ve 4 konečně trochu pochlapí ()

lineker

Babylon Berlín se pro mne po druhé sérii definitivně stal jedním z nejlepších evropských seriálových počinů. Nemám pro to asi žádné racionální filmové vysvětlení z oblasti zpracování, hereckých výkonů, či zručné režie. To všechno tam určitě je, pro mne má však hlavně nějakou okouzlující vtahovačnost, která mne přináší touhu tam prostě být a vše to okolo zažít osobně. ()

frantabr

Zatímco v prvních dvou řadách dominuje politika a všechno je otevřené, ze třetí se vyklubala detektivka s překvapivým rozuzlením. Za poslední 2 díly klidně šestá hvězda. ()