Babylon Berlín

• Česko Babylon Berlín (viac)
Nemecko, (2017–2022), 31 h 17 min (Minutáž: 42–62 min)

Predloha:

Volker Kutscher (kniha)

Volker Bruch, Liv Lisa Fries, Benno Fürmann, Lars Eidinger, Peter Kurth, Mišel Matičević, Leonie Benesch, Ronald Zehrfeld, Karl Markovics, Hannah Herzsprung (viac)

Berlín v bouřlivých dvacátých letech minulého století – metropole lidí s talentem a ctižádostí, těch, kteří se činí. Pod nablýskaným povrchem však chudý lid usiluje o lepší život. Je to doba organizovaného zločinu a politického extremismu. (HBO Max)

Recenzie používateľa Snorlax k tomuto seriálu (9)

Episode 1 (2017) (S01E01)

Mírně rozvrkočené, ale předpokládám, že se to usadí. ()

Episode 2 (2017) (S01E02)

Všechno již skvěle klape a hraje k tomu parádní muzika. ()

Episode 5 (2017) (S01E05)

Domnívala jsem se, že devět životů má pouze kočka, ale zdá se, že ruský houslista jich má minimálně také tolik. ()

Episode 6 (2017) (S01E06)

Ten Kostěj Nesmrtelný houslista už mi začíná jít pěkně na nervy. Teď by ještě mohl vstát z popela, uniknout ataku šelem a přeprat Chucka Norrise. ()

Episode 7 (2017) (S02E07)

Zatím nejlepší epizoda, stále se něco děje a slabší povahy ušetří za manikúru, neb si nehty uhryžou samy. ()

Episode 8 (2017) (S02E08)

Dokázala bych si odmyslet Rathovo proniknutí kovem (jinak by se do vagónu určitě nedostal a nezavřel by za sebou poklop), ale reinkarnaci bratra už nezvládnu. ()

Season 3 (2020) (S03)

Tak jako druhá série výrazně překonala tu první, tak třetí se svými staršími sestrami může jen chlubit, ale bude těžké jí uvěřit, že jsou spřízněny. Meziválečná atmosféra je stále velice šik, ale to je asi to jediné, co si třetí sezóna zachovala. Čtyři díly navíc jsou zkrátka znát, materiálu bylo na tradičních osm, takže se stále potácíme v řídké kaši nastavování. Příšerný je hudební propad, z mistrovských kousků, z nichž minimálně song Nikorose / Sorokiny má právo na samostatnou existenci, jsme se náhle dostali do naprosto nudného průměru. Vyšetřování vražd u nového média - filmu je překvapivě nezáživné, samotná linka by se spíše hodila do nějakého filmu z doby ohromení zvukem linoucím se od filmového plátna. Zajímavé zůstávají politické pletichy a jednoznačným vítězem je ekonomická linie a její hlavní nositel, Nyssen. Čtvrtá řada se evidentně vrací k formátu osmi dílů, takže jí rozhodně zkusím dát šanci. ()

Episode 7 (2020) (S03E07)

Nyssen připravil naprosto dokonalý rozbor vzniku ekonomické krize a navíc ho aktualizoval i pro dnešní použití. Zavržený a odstavený syn ode mne za svoji analýzu získává svou osobní hvězdičku. ()

Episode 11 (2020) (S03E11)

Pátera Knoxe by z toho asi chytnul psotník, ale bylo to překvapivě napínavé. ()

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna