Ve městě Fairwater dochází k dalšímu podivnému úmrtí na srdeční selhání. Obětí je sedmatřicetiletý Chuck Hughes. Za čtyři roky již takhle zemřelo přes třicet lidí. Vše začalo po aféře s Johnym Bartlettem, který v záchvatu šílenství zastřelil dvanáct lidí. Byl popraven a odsouzena byla i Patricie Bradleyová, která ho oddaně milovala. Ta ale byla po pěti letech propuštěna a žije ve starém domě s matkou. Na pohřbu Chucka Hughese se objeví Frank Bannister, který se zabývá výzkumem psychoaktivit. Seznámí se s manželi Rayem a Lucy Lynskeyovými. Oba pozorují podivné přízraky a Frank jim nabídne svoji pomoc... (oficiálny text distribútora)

Nekroskop

Čitelné hned od začátku, ale zase je to výhoda oproti filmům s šokujícím závěrem. Tenhle můžete vidět víckrát, a já se tomu určitě bránit nebudu. Sice trochu okatě vykradl jiné snímky, ale vynahrazuje to dost ujetými scénami a slušnými hláškami. ()

markotter

Docela zábava, možná o fous lepší než Ghostbusters, protože film byl po celou dobu celkem vyvážený. Možná až na protahovaný závěr. Triky odpovídající době, ale pro mě potvrzení, že nezáleží na technologii, ale spíš na příběhu, hercích... ()

Pavel82

Takový nevtipný horor a nestrašidelná komedie... prostě úleťácká blbina s duchy (ale nečekejte žádné tajemné náznaky, tady je dostanete natvrdo v "úžasném, pohádkovém" vizuálu). Od tria Jackson, Zemeckis, Fox bych čekal něco víc... ()

Psycho.R

Asi nebudu patřit mezi Jacksonovi příznivce, Pán prstenů mě nikdy nevzal a Přízraky jsou dost nesympatické, přehnané vtipy mi přijdou trapné a příliš to nenakopne ani M. J. Fox, který snad nikdy nezklame. ()

Astrebleue

Mile mě to překvapilo, čekala sem hroznou blbost a ejhle, dokoukala sem to s chutí do konce. Celé pojetí, ztvárnění nadpřirozena atd. bylo kvalitní. ()

Knor

P. Jacksona mám rád, Michaela J. Foxe mám rád, komedie mám rád a horory zbožňuju , ale tohle mě nějak nechytlo. Ke komedii i k hororu to bylo celé tak nějak na půl cesty a já vlastně nevím o co přesně šlo. Michael J. Fox jako vždy výbornej a Jeffrey Combs, který vypadá jako Hitlerův syn mě pobavil asi nejvíc. Jako nenáročná duchařina naředěná komedií je to asi v pořádku, ale mě to nudilo. Nevěřil jsem, že by P. Jackson natočil film, který by mě nudil a ono je to možné :-). ()

Brooks

Najrozpačitejší Jacksonov film. Na dobu uvedenia má veľmi kvalitné vizuálne efekty a mimoriadne sympatický, nehviezdny casting, obzvlášť opäť krásne odporný Jake Busey a slizký Jeffrey Combs. Ale režijné poňatie rozkročené medzi hororom a komédiou škrípe. Jednotlivé scény, či už tie dramatické alebo komické, sú zábavné a plné roztomilo hravých nápadov, ale ako celok Prízraky neladia. Veľmi rozporuplné. ()

intro

Asi nejlepší hororově duchařská komedie co sem kdy viděl. Peter Jackson má svoje řemeslo mistrně zvládnuté. Musím jen doporučit. ()

nula87

Jackson po brutálně vynikajících Bad Taste a Braindead dělá úkrok stranou a natáčí duchařskou komedii s horrorovými prvky (nebo spíš s prvky pohádky pro dospělé, abych byl přesnější). Styl humoru je jiný, ne tak přímočarý, ale přesto film větší část baví a Jackson na mnoha místech ukazuje svou bezbřehou imaginaci a hračičkovství. Po tomto filmu se Jackson 5 let věnoval přípravě na LOTRa a předvedl své umění v plné parádě... 70% ()

kubilov

Technicky a vizuálně naprosto perfektně propracované dílko, které bylo posledním mezistupněm k LOTRovi. Vadilo mi možná až příliš mnoho oslích můstků, které v některých okamžicích shazovaly kvalitu jinak docela povedeného filmu. ()

Brano

Duchárska komédia, ktorá nieje strašidelná a ani vtipná. Do polovice filmu ešte pozerateľné, potom to už bola priveľká nuda. Až sa mi nechce veriť, že to natočil Jackson i keď začiatky bývajú vždy ťažké. V tomto filme takmer nič nefungovalo. Od scenára až po hercov je to dosť veľký priemer. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,1/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 63%, Audience Score - 71% | FDb.cz - 70,9% | Určitě se najde pár slušně vtipných scén i pár dobrých lekaček a napětí také rozhodně nezaostává, ale mezi těmito několika světlými okamžiky je to už fakt MOC ŠÍLENÉ v čele s až trapným závěrem - a Jake Busey jako záporák?! Come on! Aspoň v tomhle ohledu mohli být trochu originálnější :)....... Nicméně je vidět, že Peter Jackson musel k LOTRovi ještě pár let dospět a Robert Zemeckis tento film JENOM produkoval :-) 60% ()

mac000

Velmi slušná zábava. O nic více ale také o nic méně. Dobrá zápletka, klaďas je klaďas a padouch je padouch (nejvíce Jake Busey jako masový vrah Bartlett), děj má spád a režisér si pohrál s vizualizací a triky. Výborná je i sugestivní hudba Danny Elfmana. Jenom ten Michael J. Fox mi do titulní role "ghostbustera" nesednul. ()

CrazmydRed

Niečo medzi komédiou a hororom? Ťažko povedať. Ale keď sa vám nechce spať, pozriete si hocičo... Nato, že to je z '96 som bola prekvapená grafikou. Príjemne prekvapená - Duch smrti bol fantasticky spravený! :) Ale MJ Fox ma sklamal. Nie je to až taký dobrý herec, ako som si myslela... ()

gotham

Koukám, že jsem široko daleko jediný, kdo dal jednu hvězdu :) ale mě se to fakt nelíbilo, koukal jsem na to jako na film od režiséra Pána prstenů a hluboce mě to zklamalo! V tomhle filmu mě absolutně nic nezaujalo, ten film mi prostě přijde naprosto příšernej, nudnej a trapnej. Sorry :-) 10% ()

moviepill

Môj obľúbený film. Spojenie komédie a hororu vyšlo brilantne. - - a po čase pridávam jednu * do plného počtu. Ja proste z tohto kultu na ktorom som vyrastal nemôžem... :-) ()