Ve městě Fairwater dochází k dalšímu podivnému úmrtí na srdeční selhání. Obětí je sedmatřicetiletý Chuck Hughes. Za čtyři roky již takhle zemřelo přes třicet lidí. Vše začalo po aféře s Johnym Bartlettem, který v záchvatu šílenství zastřelil dvanáct lidí. Byl popraven a odsouzena byla i Patricie Bradleyová, která ho oddaně milovala. Ta ale byla po pěti letech propuštěna a žije ve starém domě s matkou. Na pohřbu Chucka Hughese se objeví Frank Bannister, který se zabývá výzkumem psychoaktivit. Seznámí se s manželi Rayem a Lucy Lynskeyovými. Oba pozorují podivné přízraky a Frank jim nabídne svoji pomoc... (oficiálny text distribútora)

Othello

Promo reel Jacksonovy nově vzniklé továrny CGI Weta Digital. Tomu je bohužel podřízeno téměř vše a celý film svojí nekoherentností připomíná dobráckého opilce, kterého někdo nechal příliš dlouho mluvit. Nepomáhá ani očividně znuděný Michael J. Fox. Jacksonova režijní hyperaktivita je jinak ale pořád impresivní (ta kamera prostě nebude stát na místě! nebude a nebude!) a Combsova kreatura s tragikomickou mansonovsokou backstory vepsanou po těle je jedna z těch nezapomenutelných. Každopádně z dnešního pohledu jsou Freighteners zejména další upomínkou na schopnost digitálních triků rapidně zpuchřet. Zatímco u Braindead si kolikrát stále říkáte "Tyvole jak tohle udělali?", tak tady se mnohdy akorát shovívavě usmíváte nad tím, jaká tehdy ta počítačová grafika měla limity. Na druhou stranu, nebýt tohoto filmu, nevypadal by LOTR tak jako vypadal, takže nějaké uznání je pořád na místě. ()

Beastmaster4

Svižná duchařská komedie, která místy a zejména ke konci volně přechází do hororovější atmosféry. Film jsem viděl až v r. 2011, tudíž 15 let po natočení a i tak se mi líbil. Je málo starých filmů, na které když se poprvé podíváte s takovým odstupem, tak vás stejně osloví i v konkurenci dnešních trikových trháků. Peter Jackson ukázal smysl pro humor i vážnost příběhu, k tomu mu pomohl vždy sympatický Michael J. Fox. PŘÍZRAKY bych tedy zařadil do podobné kategorie jako např. BEETLEJUICE a stejně tak ohodnotil. ()

Morholt

Docela zábavná duchařina s příjemným obsazením, u které jsem se několikrát od srdce zasmál a která si vzala to dobré jak z Krotitelů duchů, tak třeba i z Beetlejuice. Jako oddychovka výborné. 75% ()

Lacike

Ani na druhý pokus mi to nesadlo. Taký divný mix duchárskeho hororu a komédie, ale vtipné časti ma nerozosmiali a tie strašidelné mi pripadali trápne. Triková stránka je tiež strašne nevyrovnaná. Trochu mi to pripomína Burtonove filmy, ktoré tiež príliš nemusím, ale toto ma bavilo ešte menej. Fox sa do tej úlohy vôbec nehodil. Bavili ma len cameo výstupy rôznych hviezd.  4/10. ()

Terva

Takový mix všeho možného. Jako celek to je povedené, ale příběh zaostává, hudba hapruje a herecké obsazení velmi podprůměrné. ()

Padme_Anakin

Netuším, na čem pan Jackson tenkrát frčel, ale evidentně to stálo za to. Natočil skvělou duchařinu, která v žánru hororových (ujetých) komedií u mě bezproblémově obstála. To, čím se tento kousek může směle pyšnit, je především parádní herecké složení. Táhne to očekávaně Michael J. Fox s Jakem Buseym, ovšem za dokonalé podpory všech ostatních, velice mě potěšila Julianna McCarthy a Dee Wallace (matka s dcerou), stejně tak půvabná Trini Alvarado a luxusní slizoň Jeffrey Combs. Výtvarnou stránku považuji za nadmíru zdařilou, duchové jsou úžasní a Stín smrti strašidelný, jak má být. To vše plus svižné tempo, nápaditost, morbidní vtípky a dokonalý hudební podmaz posunují Přízraky do solidního nadprůměru. ()

corpsy

Prvý hollywoodsky snímok Peťa Jacksona nedopadol najhoršie. Jeho režijný štýl sa zachoval a podobne ostali aj bláznivé nápady. Lenže odišla zábava a nastúpila nuda. Ťažko povedať, či za to môže štúdio ktoré verím, že nenechalo režisérovi úplnú slobodu, alebo slabý scenár. Vizuálna stránka ale nemá chybu a práve vďaka nej film u mňa nazbieral body. ()

Astaroth12

Vždy si rád pozriem túto komédiu a dnes som práve na takýto štýl filmu mal chuť. Hovorím komédia preto, že horor sa tu ťažko hľadá a okrem dobre spracovaného smrtáka som nevidel, že by to malo niečo z hororu. Ale ako komédia to má vysokú úroveň a podobnosť s Ghostbusters či duchom nie je určite náhodná. Okrem svižného deja s vtipných scén , film má i vynikajúco hrajúcich hercov a to na všetkých postoch. Kladný hrdina je istý, ale tých záporných je tu oveľa viac a sú ukážkový. Čí je to po smrti bažiaci Jake Busey alebo milenka pripomínajúca Carrie a to Dee Wallace či úlisný policajt pripomínajúci Beana Jeffrey Combs. Je tu ukážková zostava , čulý ruch a celkom veselý hlaškujúci duchovia. Mam slabosť na tento film a vždy sa rád  vraciam do jeho spoločnosti. Je to za silné 4*. ()

Lokutus

Co čekat od Jacksona jiného, než totální béčko? Tentokrát mu to však vyšlo a kupodivu to je občas i docela zábavné, ale žádný zázrak se jako tradičně nekoná... ()

GodComplex

Jacksonovi nepovedene patalie pokracuji. Po katastrofalnich Heavenly Creatures nataci prumernou a neskutecne chaotickou ducharinu The Frighteners. Jak tomuhle chlapkovi mohl nekdo sverit zfilmovani LOTRa vazne nechapu, na druhou stranu je zrejme dobre, ze se tak stalo. Tohle je ale vazne pocin, ktery je rezisersky absolutne neukocirovan a obzvlast druha pulka neni nic, nez nezazivny, nekontrolovany bordel. Na prumeru se to ale udrzi, je zde nekolik zajimavych napadu, hlavni evil demon byl super a obzvlast potesilo cameo zahrobni verze serzanta Gunnery Hartmana! "My body is a roadmap of pain.".5/10 ()

blackrain

Povedená duchařina s Michaelem J. Foxem v hlavní roli. Hraje muže jménem Frank, který po smrti své manželky umí komunikovat se záhrobím. Mluví s duchy a některé zaměstnává. Začne se zajímat o podivná úmrtí v městečku Firewater. Ty má na svědomí šílenec, který otravuje lidi i po své smrti. Ducha může v tomto případě porazit jen duch. Takže Franka čeká nelehký úkol. Pobavíte se a občas se i leknete. Pan Jackson prostě umí. ()

Tony.cs

Ta čtvrtá hvězda je s hodně, ale hodně přihmouřenýma očima. Potenciál je využitý až v poslední půlhodině. Jinak je to nemastné a neslané. Kdyby tam Jackson napral o dvě třetiny víc vtipu a těch šílenejch duchů, byla by to maximální pecka. ()

kaylin

„Přízraky“ se nezařadí k mým velmi oblíbeným filmům, myslím, že to je jeden z těch filmů, které jsem rád, že jsem viděl, ale jednou to stačí. Nic to nemění na tom, že jsem se skvěle bavil, že mě Michal J. Fox zase uhranul, a že je to pořád film, který má skvělé hororové prvky, jež fungují, a to i v kontrastu s poměrně humorně pojatým příběhem, který se skvěle hodí ke klasickým Peterových raným hororům. ()

slunicko2

Komedie, která se postupně mění v horor. 1) Dokud se na Novém Zélandě natáčený film držel komediální podoby, byl docela vtipný, měl šmrnc a docela i tempo. Od okamžiku, kdy se autoři rozhodli, že je třeba přejít na vážnější notu a diváky kapku postrašit, film neuvěřitelně znudněl. Přidejte k tomu minimálně 30 zcela zbytečných minut v druhé půlce, a je to tady. 2) Přesto však na podobné "duchařinky" je to docela příjemně a akčně zpracovaný snímek. 3) I masový vrah má co říci ke své konkurenci: That Russian cannibal creep is telling everyone he did 50 plus. That reflects badly on both of us, Patty. This record should be held by an American. ()

FilmFan24

Krotitel duchů Michael "Marty" J.Fox skvěle řádí v této horrorové komedii. Už začátek napoví na jaké vlně se film poveze. K tomu pár lekaček a o zábavu postaráno. ()

beran-ek

Dlouho odkládaný fragment scenáristického manželského dua Peter/Fran potěšil, i s takovým odstupem času. Sice je film poměrně překombinovaný, roztěkaný a čerpající z jiných snímků, ale to na druhé straně vynahrazuje dobré obsazení (M.J.Foxe vs slizoun Busey) s dobrou technickou a vizuální stránkou. 7/10. ()

salalala

Značně nevyrovnaný počin, v němž jako by si Peter Jackson testoval, co vlastně divák snese a co on jako režisér dokáže. Nejvíc mu paradoxně škodí snaha o jakousi vyváženost humoru a serióznosti, která tu asi objektivně je, nějak moc ale nefunguje. Duchařská atmosféra je fajn a v komických chvílích film působí lehce a hravě, v těch vážnějších ale drhne a rozjede se de facto až na konci. K silným stránkám nepochybně patří triky, které jsou i z dnešního pohledu velmi dobré a asi nejvíc je na nich znát produkční ruka Roberta Zemeckise a to, že se zrovna v těchto momentech tvůrci neberou moc vážně, jim jedině prospívá. V poslední třetině ale legrace ubývá a objevují se tu i docela brutální scény, což k předchozí náladě moc nesedí, na druhou stranu jsou dobře zvládnuté a zápletka se sériovým vrahem je naprosto bezproblémová. Potěší pak také určité parodické momenty, které si střílí z několika tehdejších hollywoodských hitů i žánrových klišé. Michael J. Fox v hlavní roli odvádí svůj naprostý standard, Trini Alvarado je taktéž velmi dobrá, nejvýraznější je ale rozhodně úděsně slizký a lehce přehrávající Jeffrey Combs, který si prazvláštního agenta vysloveně užívá. The Frighteners je ve výsledku docela solidní záležitost, která je ale zbytečně přestřelená, někdy nedává moc smysl a je spíš o režisérově fanouškovství a nadšení než o nějaké velké filmařině. Možná ale právě proto za vidění stojí. 60 % ()