Sorjonen

• Fínsko Sorjonen (viac)
Fínsko, (2016–2019), 29 h 53 min (Minutáž: 55–61 min)

Tvorcovia:

Miikko Oikkonen

Ville Virtanen, Anu Sinisalo, Matleena Kuusniemi, Kristiina Halttu, Ilkka Villi, Olivia Ainali, Lenita Susi, Max Bremer, Matti Laine, Jasmin Hamid (viac)

Talentovaný detektiv přijme práci v malém městě, protože chce trávit více času s rodinou. Brzy se ale zaplete do vyšetřování děsivých vražd. (Netflix)

Bavary

První série je ze všech tří nejlepší. Čím déle tento seriál sledujete, tím více Vás ale budou iritovat nějaké nesmysly nebo příšerné změny v chování některých postav. Ze začátku se mi kromě samotného vyšetřování a toho, jak Kari pracuje, líbily rodinné i přátelské vztahy a pracovní vztah Kariho a Leny, který měl velkou jiskru. :) Trochu jsem se v průběhu divila, že se Katja z toho všeho už dávno nezbláznila. O Janině ve třetí sérii radši ani nemluvím, z té mi bylo vyloženě na blití a Uusitalo zavřený v kanceláři s nervama na pochodu, taky nic moc vývoj postavy. Neustálé řešení finančních problému celého oddělení, které sice vyřeší díky Karimu každý případ, ale evidentně je to všem vlastně úplně jedno.. Proč zabili Paulinu na to, aby z ní pak ve trojce udělali ducha a stejně tam hrála, jsem taky příliš nepochopila. Postupně to spěje ke stále větší depresi a některé události jsou tak absurdní nebo nucené, že se tomu až nechce věřit, že to myslí scénáristi fakt vážně. Kari je ale stále skvělý až do samotného konce. Samotný konec není tak špatný, jak sem se obávala, že bude, ale hold na první sérii už to úplně nemá. ()

themiracle

Pro fanoušky nordic noir asi nutnost, ale musím říct, že za mě tento seriál řadím mezi ty slabší až daleko za Most (pro mě snad nejlepší detektivka vůbec), Karppi, Zločin,... Přesto 70 %. ()

Hugho

Slušný a návykový  seriál s dobre vybudovanými postavami ale s pomerne debilným ukončovaním dvoj-dielov typu domysli si to nejako sám. Podľa očakávania začal scenár upadať v klasickom siedmom dieli a už sa nedostal na predchádzajúcu 4* úroveň. Škoda. Inak Fíni sú považovaní obecne za škaredých ľudí, ale tu sú samí pekní herci, dobrý casting. :-) ()