Izba s vyhliadkou

• Česko Pokoj s vyhlídkou (viac)

Mladá Angličanka Lucy (Helena Bonham Carter) cestuje v roku 1907 so svojou gardedámou do Florencie. Tam sa zoznámi s excentrickým Georgeom (Julian Sands). Konzervatívna viktoriánska morálka a prudérnosť sa stretáva s nefalšovanou talianskou neviazanosťou a roztopašnosťou. (oficiálny text distribútora)

dadinka

Helena Bonham Carter může taky hrát něco jiného než potrhlou a extravagantní ženu středního věku? Zjevně ano, a skvěle. Julian Sands se svým roztouženo-uličnickým pohledem je vážně přitažlivý. Ale nějaké hlubší umění jsem v Pokoji s vyhlídkou nezahlédla. (Snad jen bych ještě zmínila (alespoň pro mě) velice nečekanou scénu u jezírka:-)) ()

madam.art

Jelikož mi bylo od začátku jasné kdo s kým co, tak dvě hvězdy ze čtyř jsou pro geniálního D. Day-Lewise. Zbylé dvě patří upjaté britské konverzaci a vtipnému rozčlenění do kapitol. ()

Gortyna

To je naprosto dokonalá parodie na červenou knihovnu.  Počínaje do kýčovitých rámečků vsazených titulků a "oznámení" dějů příštích. Herci kouzelně přehrávají. Charaktery tří ústředních postav (Lucy, George a Cecila) jsou pojaté jako lehce slaboduché. U některých pasáží dialogů se nemůžete nesmát. Namísto krásných a svůdných polonahých ženských těl sledujete tři pobíhající, vřískající naháče. A k tomu nádherné záběry Florencie a anglického venkova počátku 20. století. ()

Misterioso

Dokonale chladná anglická nuda! Sorry, ale scény, jako například několikaminutové rozhovory na téma pokoje bez vyhlídky, který chci ale nemůžu vyměnit za pokoj s vyhlídkou, pak zase můžu a nechci, nakonec ho vyměním a seznámím se s člověkem, se kterým si vyměním jeden polibek a hle - je z toho zápletka na celý film, mě opravdu nebavily. Hlavní hrdinka pak po celou stopáž takřka bezdůvodně odmítá vzplanutí, které se později mění na jakousi lásku, přičemž oné lásce ani okolnosti, ani záporák, ani milovaný nebrání... Ani mi to nepřišlo jako nějaký příběh, spíš jako směsice nezajímavých scén, navíc otravně řazených do jakýchsi kapitol. Byť bylo obsazení plné zajímavých jmen, nikdo z hereckého ansáblu mě nijak zvlášť neuhranul (hlavně u Heleny to mrzí, ta měla vzbuzovat v divákovi emoce, kurnik, ne?), stejně tak hudba nebo jednotlivé scény (z letargie mě snad vytrhnula akorát scéna u jezera). Neuvěřitelné, z jaké "zápletky" se dá natočit oscarový film (viz. třeba Cesta do Indie, i když ta měla zásluhou Davida Leana rozhodně víc do sebe). ()

hn253

Tomuhle filmu nemůžu odolat, Ivory si vyhrál a společenství zúčastněných herců se hned tak nevidí. Velmi britské, konzervativní a zároveň kouzelné a milé. ()

PTuranyi

Klasické spracovanie romantického príbehu z britských ostrovov. Suchosť väčšiny britských charakterov tu narušuje vášnivý mladik George, ktorý sa odvažuje prekročiť hranice bontónu a prejaví svoje city k Lucy Honeychurch bez dlhých rečí. Pritom na začiatku celého vzťahu je iba túžba, Lucy pri pobyte vo Florencii, bývať v izbe s výhľadom. Prostý príbeh samozrejme komplikujú rodinné vzťahy, skostnatené zvyky, z toho prameniace nedorozumenia a staré panny. Produkcia nie je ničím výnimočná no kvalitná. Zato herci sa blysli. Helena Bonham Carter vo svojej prvej veľkej úlohe je výborná a Daniel Day-Lewis v roli tradičného mladého britského intelektuálneho gentlemana je dokonalý. Judi Dench či Maggie Smith už nehrajú také milé postavy ale hrajú ich veľmi dobre. 75% ()

fratros

Kdyby všechny ty adaptace britských románů byly jako tato. Daniel Day-Lewis si tady opravdu brilantně střihl jedenu ze svých prvních roliček, za kterou měl dostat minimálně nominaci, ale budiž, výprava taky dobrý. Jo a výborná Helena Bonham Carter na to, že je to její první film. ()

Zofinka2

Já mám romantické filmy odehrávající se před sto lety ráda. Protože filmů z dnešní doby je jako hub po dešti. Helena B. Carter je tu rozkošná a roztomilá a ostatní herci taky hrají dobře. Má to milou atmosféru a nevadí mi, že řeší věci, které mi už neřešíme. Je to tady jiné než v dnešní době a ta změna mě těší. Romantické prostředí Anglie a Itálie dodává filmu na přitažlivosti. I kdybych neslyšela všechny dialogy a jen koukala, nevadilo by mi to. ()

Damnsinead

Pastva pro oči s hvězdným obsazením, film o ničem. Lucy a George mají nulovou chemii a nemůžu si pomoct, Daniel Day-Lewis snobského Cecila neztvárnil příliš dobře. Pokoj s vyhlídkou sice výborně ukazuje konzervativní společnost, ale romance šla bokem.  Nebavilo mě to. 40% ()

Konev odpad!

Tak jsem zase naletěl! 3 Oskary a úplně o ničem! Hodnocení 76%, film jsem poctivě dokoukal a pak šel naštvaně spát. ()

Widlicka4

Staroanglický román, staroanglický příběh, staroanglický film :) Nádherné toskánské a ostatně i anglické exteriéry, zaslouženě oscarová výprava a kostýmy, plejáda špičkových herců - v řadě případů v jedněch z prvních větších rolí (Bonham Carter, Day-Lewis) a skvělé zobrazení nenápadné a to účinnější demontáže upjaté a v dané chvíli asi lehce přežilé viktoriánské morálky. Přestože má film poměrně dlouhou stopáž a dalo by se říci, že se chvílemi i dost vleče, je to vizuální zážitek. Chce si to sednout do křesla a nechat se dvě hodiny tímto zážitkem unášet a nemyslet moc nad tím, že se vlastně ve filmu nic moc neděje a že pár desítek minut střihu by tomu nijak zásadně neublížilo (typicky například scéna u jezera...). Poctivých 70 %. ()

splaty

Za mě je nejvýraznější postava filmu Cecil, který ve mě svým suchoprdstvím a zaraženým xichtem vyvolal největší emoce. Neznám předlohu, takže nedokážu posoudit, jak dobře byla zahrána postava George, ale spíš než jako zamilovaný jinoch mi přišlo, že ho právě pustili ze zařízení pro chorobomyslné. Scéna u jezera byla natolik výživná, že jsem se o ni musela podělit s kolegyní z práce. Nicméně nechápu, kde se scéna z porna z osmdesátých let vzala v takovém filmu. ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno