Rázová vlna

• Česko Tlaková vlna (festivalový názov) (viac)
Hongkong / Čína, 2017, 119 min

Réžia:

Herman Yau

Scenár:

Herman Yau

Hudba:

Chun-Hung Mak

Andy Lau, Wu Jiang, Jia Song, Philip Keung, Louis Cheung, Babyjohn Choi, Julian Gaertner, Rayve Zen, Felix Wong, Kim-Wing Lee, Tin-Bo Tam, Cinda Hui, Wai-Man Mok (viac)

JS Cheung (Andy Lau) je šéfem hongkongské pyrotechnické jednotky. Před lety, když pracoval v utajení v Peng Hongově bandě, zatkl jeho bratra. Peng Hong (Wu Jiang) se nyní vrátil do Hongkongu, obsadil se svými muži Cross-Harbour Tunnel, zajal stovky rukojmích a vyhrožuje, že pokud policie nepropustí jeho bratra z vězení, vyhodí tunel do vzduchu. (LangiJ)

EvilPhoEniX

Herman Yau mi sedí více v hororové poloze, tentokrát zkusil akčňák,dostal větší rozpočet a kývnul mu na to i Andy Lau, což je jediná hvězda filmu, ale přišlo mi to hodně nemastné, neslané. Akce se skládá pouze z přestřelek, které nejsou skoro vůbec zajímavé, chybí jim krev, což mě zarazilo od režiséra, který se proslavil brutálními HK CAT III, chyběl mi zde určitě i nějaký souboj a zajímavější příběh. Na jedno podívání OK, ale moc mě to nepotěšilo. 60% ()

Rathalos

Razova vlna je akcny thriller,v ktorom hlavnu rolu hraju pyrotechnici,bomby,vybuchy a zlocinci,vizualna stranka fajn,triky a efekty tiez ok,nechybalo napatie,zaujimavy pribeh a aj herci boli obstojni,no a samozrejme scena z tunela bola perfektna,takze v celku spokojnost,ale pozrel som si aj dvojku,ktora nie je volnym pokracovanim,ide o iny film,bohuzial sklamanie,vyklula sa z nej z casti aj sci-fi komedia,ked milion policajtov nedokazalo chytit jedno-noheho,vtedy som sa smial a neveriacky krutil hlavou,jednoducho chu*ovina a aj nuda,trosku akcie na zaciatku,na konci a the end,cize jednotka za styri hviezdy,v druhom pripade udelim dve...:-) ()

keoma26

Prijemne primocara, linearni a prehledna akcnarna, takova hongkongska stara skola se uz dneska moc nevidi: pocty mrtvych a celkova forma nasili dosahuje az absurdnich rozmeru (za nemocnicni lehatko s bezvladnym telem propletajici se cik cak v tunelu by se nemusel stydet ani John Woo pred 30 lety), jedna scena pripomina rytirsky souboj, jen namisto koni proti sobe jedou dve auta a misto bodcu utoci samopaly, navic konec i pres nebo mozna spis diky svymu az antickymu patosu dojme i uplnyho cynika. PS: Dlouho jsem nezazil ve filmu tak odpornyho zaporaka... ()

LangiJ

V takovýchhle rolích mám Andyho nejradši, žádný ulítlosti, ztřeštěnosti nebo trapárny. Role policajtů mu prostě sedí nejvíc. Tentokrát si střihnul šéfa pyrotechnické jednotky, který musí zabránit výbuchu tunelu, ve kterém únosci drží stovky rukojmích. Film si drží slušné tempo až do konce, Andy skvělý jako vždy, záporák Wu Jiang taky ušel, jen Song Jia mi přišla taková nijaká. Za mě spokojenost a určo se ráda podívám znova. Přeloženo. ()

BOURQUE

Na svoje pomery spíš pomalý akčný film, ale o to tu nevadí. Sympatická hlavná hrdina s čistým srdcom a dušou. Aj tu je vidieť, že Číňania majú na jednotlivé veci (a detaily) úplne iný/é názor/oko. Môžeme len hádať, že ako (inak) by vypadal taký film v Hollywoode. Osobné hodnotenie: 78% (***) ()