Keď počas policajnej operácie neočakávane vybuchla bomba, dôstojník zneškodňujúci bombu Poon Shing-Fung (Andy Lau) pri výbuchu prišiel o jednu nohu a rozhodol sa odísť z policajnej služby. O tri roky neskôr ho polícia podozrieva z účasti na niekoľkých bombových útokoch za posledné dva roky. Poon si vďaka posttraumatickej amnézii ťažko pamätá na svoju minulosť a dokonca ani na svoju vlastnú identitu. Plánuje útek, aby zistil pravdu. Po poznaní schémy teroristickej organizácie na ničenie hongkonských pamiatok by Poon ako kľúčová osoba medzi políciou a teroristickou organizáciou medzitým pravdepodobne zachránil alebo zničil životy nevinných civilistov v meste. (maramashi)

LangiJ

Napínavá akční jízda s přestřelkami, honičkami, suprovými výbuchy a hlavně se skvělým Andy Lauem. Užila jsem si to stejně jako jedničku. Myslela jsem si, že jde o pokračování, ale nikoli. Filmy na sebe nenavazují, fungují samostatně, i jméno Andyho postavy je jiné. Oba filmy spojuje jen on v roli pyrotechnika a Philip Keung, který si taky zahrál v obou filmech, i když opět jiné role. Tentokrát Andymu sekundoval sympatický Sean Lau a své role se zhostil též skvěle. Výbuchů si užijeme dost, triky jsou parádní, děj odsýpá a dočkáme se i několika zvratů. Za mě velká spokojenost a nezlobila bych se, kdyby natočili ještě trojku :) Přeloženo. ()

Ja.Malachi

no nečakal som ..to čo som dostal..vsunutie akcie tomu dalo fajn príchuť..efekty výbuchov parádne(aj ked-spoiler-to metro na začiatku nevyzeralo dobre,ale ked sa prihliadne k tomu že sa to nakoniec vôbec nestalo a bola to len ako že simulácia)tak je to ok..ale následný výbuch letiska už mal parádny efekt..výborná akčná jazda od začiatku do konca.. ()

Raziel811

Už na úvod jsem byl docela v šoku, že strukturou dvojka nenavazuje na jedničku, ale jedná se spíš o temný thriller. Což samo o sobě ještě není důvod k jásání. Ale když pominu trochu moc zvratů, celkově se jedná o nadstandartní kousek a to nejen ze strany Andy Laua, ale celkově ze strany HK tvorby. Obecně vzato, když nic nečekáte, může Vás tento film jedině překvapit a to pouze v tom dobrém smyslu slova. ()

LIVINGDEAD

Já blbec jsem si myslel, že dvojka navazuje na první. Totiž namátkově jsem se kouknul na dvojku, vidím je bez nohy. Aha, takže o ní přišel v jedničce. A jelikož jsem si jedničku nepamatoval, pustil jsem si nejdříve tento film. Bohužel, záhy jsem zijistil, že to byl spíše průměrný film, který nezanechá hlubší dojem. A pak jsem pustil Shock Wave 2. Bože, další nuda. Kdyby nebyla na začátku a na konci pár minutová akce s vlakem, tak se unudím k smrti - 30% :-( ()

xxmurphyxx

Prekvapilo. Viac menej som čakal priame pokračovanie slušnej jednotky, ale dostal som niečo, čo som neočakával. A sťažovať sa rozhodne nemôžem, aj keď som mal v tom zo začiatku trošku chaos. Na Čínsku akčnú produkciu tu je ako býva zvykom plná prdel digitálnych trikov, ktoré sú viac či menej vydarené a k tomu oproti jednotke neobvyklú porciu prestreliek a mlátičiek a jeden vydarený plot twist, ktorý milo prekvapil a film som si aj vďaka tomu ešte viac užil. Kvitujem, že napriek tomu, že mohli ísť na istotu a priniesť ďalšie generické pokračovanie o tom istom, skúsili zariskovať a prniesť príbehovo niečo úplne odlišne. Moc prezrádzať o príbehu sa nedá, nech človek nespoiluje. Ale určite stojí za to. Rovnako ako pekná prehľadná akcia s niektorými vymazlenými scénami typu oslobodzovanie rukojemníkov na vlakovej stanici. Jediná škoda tých prepálených trikov, najmä zo začiatku filmu. Menej je niekedy viac. Inak spoko a silné tri až štyri. A aby som nezabudol, Andy Lau nestarne. ()