Malá  Sue (Alisan Porterová) a jej nevlastný otec Bill (James Belushi) sa potulujú po krajine a  malými podvodmi a  krádežami  sa  snažia  prežiť. Za pomoci starého triku, keď Bill predstiera, že ho zrazilo auto, sa mu podarí z vydesenej vodičky Grey Ellisonovej (Kelly Lynchová) vymámiť večeru. Po noci strávenej v nocľahárni sa obaja tuláci znovu stretnú s Grey, ktorá tento krát Billa zrazí naozaj. Mladá žena, ktorá je krásna, úspešná a bohatá právnička, pozve Billa a jeho kučeravé dievča k sebe domov. Má pocit, že sa musí predovšetkým o Sue postarať – dá im nové šaty a donúti Billa, aby si našiel prácu. Právničkin priateľ Walker (John Getz) však dosiahne, aby sa Bill dostal do väzenia a Sue skončí v detskom domove. Walker však podcenil Greyine odhodlanie a prebúdzajúce sa city... (TV Doma)

ABLABLABLA

Nic moc Johne teda. Tento snímek byl takový sice miloučký ale naprosto nijaký a i na tebe neskutečně naivní. A ten jekot v českém dabingu byl strašný:D No neříkám, že to bylo nejhorší, ale naprosto průměrné komediální drama, které hraje tak průhledně na city, že by to nepřehlédl ani slepý. 3* a ani o chlup víc, nebýt to od Hughese, pro jehož filmy mám slabost, tak možná jen 2*. Jednoznačně jeho nejslabší snímek. ()

Lucjen

Nie je to ničím výnimočné, no 4* za nostalgiu. Spomínam si, ako som to pozerala ešte menšia, s nadšením a dojatím, pretože to bola proste Sue a zaslúžila si byť šťastná. Myslím, že na menšie deti to naozaj zapôsobí a koniec koncov ani u dospelých nemusí zostať oko suché. ()

Suzana

Obyčejný, předvídatelný film o životních hodnotách, lásce, štěstí a o tom, že důležitější je mít se o koho opřít než mít naditou penženku. Neurazí, ale ani nedojme... ()

OG_Swifty

James Belushi, který sám o sobě vypadá jako vágus, hraje ve filmu bezdomovce s dítětem (lol), do kterého se zamiluje úspěšná bohatá právnička (lol). Ve filmu je hrozně moc srandy (lol) a malá Sue je neskonale roztomilá (lol) ()

Martin741

John Hughes patril k 80s reziserom asi tak ako Immanuel Kant patri k nemeckej klasickej filozofii, to je mi uplne jasne. Z uhla pohladu 80. rokov 20. storocia je toto vyborny film s malou Sue a Jamesom belushim, ktori mohli byt v tej dobe dokonca aj smiesni. Ja sa vsak pozeram na film z uhla pohladu nultych a desiatych rokov 21. storocia, a preto nemozem ist vyssie ako nad 51 % ()

Streeper

Nebojím se dát 4 hvězdičky, jelikož je to skvělý film. Jako malá jsme ho měla strašně ráda a když jsem se na něj dnes podívala, jako bych se vrátila zpátky v čase. S tátou jsme se na něj vždycky dívali v televizi. Je to vtipné, dojemné a má to skvělý příběh. Scéna s punčochami je pro mě nejvtipnější, hodně jsem se zasmála a na konci jsem zase naopak hodně brečela. Krásný film. ()

C0r0ner

Za mě v pohodě, a i to místní hodnocení chápu, ale čas od času je takový pohodový, příjemný a nenáročný film prostě potřeba. Belushi jako obvykle bezvadný, holka nijak extra nepřehrávala, jak u takových rolí bývá zvykem, takže dohromady lehký nadprůměr. 70% ()

Wormboy

Celkom mila zalezitost, ktora vsak samozrejme nemoze byt brana vazne. James Belushi je klasik, skoda, ze dnes je uz v zabudnuti.2,5/5* (k trojke sa priklanam hlavne kvoli urcitemu nostalgickemu nahladu, kedze tento film som videl uz mnohokrat) ()

Juto

Jeden z mála filmov, ktorý si môžem pozrieť znova a znova. Film je veľmi srdečný a povznášajúci. Ide o film zameraný na mladé publikum. Nehľadajte vo filme žiadne prekvapenie, ale buďte pripravení vyroniť slzu alebo dve. 7/10 ()

Rm.

Film, který jsem v mládí miloval. Plno geniálních hlášek typu "Vyčisti si zuby! - Vždyť jsem si je čistila v Detroitu.", které v naší rodině kolují dodnes - musím dát plný počet. ()

Leni-cka

Práví bánoční rodinná komedie s happy endem a přeslazeným dějem. Kudrnatá Sue je vtipná holka, co umí míchat karty, blondata maminka je trochu naivní a tatínek protřelý ulicí. K přikusování lineckýho a pití čaje je to milá oddechovka, když potřebujete vypnout. ()

Tyny

Jako malá holka jsem na tento film mohla dívat v jednom kuse. Dívala jsem se na to vždy s rodiči, když to dávali v televizi a vždy jsme se u toho moc nasmáli. Takže vždy, když si pustím Kudrnatou holku, tak si zavzpomínám. A nejen, že se mi to líbilo jako malé holce, ale líbí se mi to i teď, i když to má své mouchy, je to super. 3*, dala bych 4*, ale nedám, jelikož mám i oblíbenější filmy :-). ()

Zdeňka

Ani jako malé holce se mi to nelíbilo. Film je bezduchý a nevtipný. Co jediného se mi snad líbilo tak to, jak si Sue olizuje prsty. To jsme se sestrou zkoušeli několikrát, ale mamce se to zase moc nelíbilo:-) ()

H.Gordon

Velmi pěkný, vtipný, ale také dojemný rodinný film. Když jsem byla dítě, tak bych mu dala pět hvězdiček..no, a ted když jsem dospělá, tak dám taky 5 hvězdiček.:-)výborná hudba ()

Dagoussek

Na tento film jsem se dívala nadvakrát a musíte mít opravdu náladu na nudnou romantickou kokotinu s protivnou holkou. Možná by nebyla rak protivná, kdyby ji daboval někdo jiný. ()