Úspěšná muzikálové komedie o svobodě, nezávislosti, rudé hvězdě a rokenrolu. Odehrává se v Praze roku 1959 v okolí dejvického hotelu Internacional. Do poklidného maloměstského života nečekaně zasáhne "muž odnikud" mladý chuligán Bejby, který svým výstředním oblečením, kytarou a vášní pro rokenrol rozbouří stojaté vody nejen klukovského světa, ale také do světa dospělých snažících se nemyslet na lehkou dobu v níž musejí žít. Bejby svým nečekaným příchodem zasáhne do života číšnického pomocníka Edy Drábka, okrskáře Prokopa a jeho syna přezdívaného Kšanda, a svým způsobem i do života barové zpěvačky Milady a jejího manžela, arogantního estébáka Přemka. (oficiálny text distribútora)

moviepill

3 hviezdičky už len za tú hudbu, ktorá je úžasná. A tá štvrtá za Abrháma. "Šakalí léta" je veľmi sympatický film, môj obľúbený. ()

Bratr

Já mám šakalí léta rád! Tuhle jsem je viděl znova a zase jsem byl spokojený. I když je ten film chvílemi takový jakýsi rozbředlý, Dejdar v hudebních a tanečních scénách prostě jede a strhává s sebou celou atmosféru filmu. ()

weasel.p

Další porevoluční pokus o něco...film který tak nějak neví čím má být, je to něco na způsob Obecné školy s prvky Pomády a z mého pohledu je to dost nudné a o ničem, není to ani pořádný muzikál ani příběh, který by nějak zapůsobil dobově. Nakonec je tu jedna věc, která stojí za pochvalu- dvě ústřední písničky. ()

sendisis

Svět rokenrolu a doba v Československu. Příjemný film, na který se vždy po čase ráda podívám, nezapomenutelné hity Ivana Hlase, Josef Ambrahám a Martin Dejdar. ()

Pilířek

Pro mě asi nejpozitivnější polistopadový film, který si sebou ale zároveň nese velká sdělení. Z žádného jiného novodobého českého díla nečiší taková radost z filmařiny, jako z Šakalích let, které jsou pro mě, stejně jako pro kolegu Houdiniho, nejpovedenější Hřebejkovina. Dávám šest hvězdiček. Hejbá bryba!!!! ()

Toumyk

Výborný snímek z dob Hřebejkovy "nekýčovitosti". Tento snímek se velmi povedl co se týče příběhu, hudby, obsazení...ten film má duši a to se mi líbí. Dnes už vlastně "klasika", která zaručeně nikdy nezklame. ()

avonetka

Film jsem viděla v kině v době jeho vzniku. Tenkrát jsme si ještě vystáli frontu na lístky. Při odchodu z kina mě jeden kamarád rozesmál, když pronesl větu „Můžete mi někdo říct, o čem to jako bylo?“. Tak asi tak…… Nemám zrovna extra ráda rokenrol, takže když ho zrovna nehráli, pár scén se mi tam i líbilo. Postava Bejbiny mi přirostla k srdci hned. To, že Sylvu Tománkovou předabovali, a že ani písničky nenazpívala, mě při pozdějším zjištění zklamalo. Takže jsem zase žila v iluzích. Tenhle film mě ale obohatil o Ivana Hlase a dvě nádherné písničky! „Pod oknem“ a „Mám Tě rád“. Jen kvůli nim jsem si tehdy koupila i soundtrack a sáhla tak docela hluboko do mé prázdné kapsy. ()

kubilov

Jednoznačně nejlepší role Martina Dejdara v docela milé adaptaci knihy Petra Šabacha s podbízivou hudbou Ivana Hlase. Nic víc, nic míň, zajímavé sledovat Hřebejkovy začátky ještě než se začal vykrádat. Jeden z těch lepších filmových muzikálů, které v Česku vznikly. ()

tsatsiki

Jeden z nejlepších Hřebejkových filmů. Skvělý soundtrack, obsazení, herecké výkony, kamera, lokace atd. Navíc Šakalí léta patří ke klasice českého filmu jako např.Pupendo či Pelíšky a spousta hlášek zlidověla. ()

Alden_Larson

Nebudu lhát, trochu mě tento film zklamal. Je dobře natočený a hudba je skvělá, dokonce i herecké výkony jsou slušné, ale příběh a postavy jsou takové nijaké. Ve filmu je také spoustu zvláštních střihů a otravných zvukových efektů, hlavně v nočních scénách je v pozadí slyšet jakýsi bzukot, což má být asi hmyz, ale nezní to vůbec hezky. I přesto je to ale docela dobrý film. 6/10 ()

Cibulka_C

Na to, že je to jeden z našich prvních muzikálů, co u nás kdy byly natočené musím říct, že je úžasný a já si ho celé ty dvě hodiny naprosto užívala. ❤️🤩 Super příběh, který mě nadchnul a do něhož byly zahrnuté písničky od Ivana Hlase, které známe prostě z okolního světa a i když jsme to nikdy neviděli, tak jsme schopní to s nima zpívat. (nebo minimálně já jsem asi tak divná? 🙈) Super herecké výkony, jak Martina Dejdara - kterej tu byl šíleně úžasnej a taky jedinečný Josef Abrhám, kterýho nelepší scéna byla zaručeně ta se ztrátou chuti. Dětští herci/neherci mi učarovali a já fakt nečekala, že z toho filmu budu tolik nadchnutá. Zcela určitě to bylo tou atmosférou, kterou si film po celou svoji dobu ponechal a ona neustupovala, prostě rock and roll se vším všudy. 🧨🎸 Takže za mě osobně úžasná oddechovka, která se Janu Hřebejkovi povedla. 🔥 ()

Gig

První filmová spolupráce Honzy Hřebejka a Petra Jarchovského, navíc muzikálová a vůbec ne špatná. U těchto pánů jsme zvyklí, že nás pokaždé vytáhnou do jiného období 20.-21. století. Tentokrát nás zavedli do 50.let a období rokenrolu. Martin coby Baby přicházející z jiného světa do toho našeho je pěkně ujetý. Hudba se Ivanu Hlasu docela povedla a pěkně střídá vážnou a veselou notu. A ač třeba Martin Dejdar umí zpívat a věřm, že by svůj part i uzpíval, tak kombinace s Janem Kalouskem byla fajn a byla přirozená. Stejně tak sám Ivan zpívající Jakuba Špalka. Tak tedy "Ty jsi Pavel?" ()

Zemřel Josef Abrhám

Zemřel Josef Abrhám