Úspěšná muzikálové komedie o svobodě, nezávislosti, rudé hvězdě a rokenrolu. Odehrává se v Praze roku 1959 v okolí dejvického hotelu Internacional. Do poklidného maloměstského života nečekaně zasáhne "muž odnikud" mladý chuligán Bejby, který svým výstředním oblečením, kytarou a vášní pro rokenrol rozbouří stojaté vody nejen klukovského světa, ale také do světa dospělých snažících se nemyslet na lehkou dobu v níž musejí žít. Bejby svým nečekaným příchodem zasáhne do života číšnického pomocníka Edy Drábka, okrskáře Prokopa a jeho syna přezdívaného Kšanda, a svým způsobem i do života barové zpěvačky Milady a jejího manžela, arogantního estébáka Přemka. (oficiálny text distribútora)

darthboal

Ovlivněn hudbou z tohoto filmu, která se tak nějak stala kultovní pro každou vesnickou zábavu, jsem čekal od filmu možná až moc a cítil jsem zklamání. Děj je takový nedotažený a chvilkama jsem nevěděl co se děje a proč. ()

Dvojirakri

Kvalitní filmové muzikály u nás vznikají tak vzácně, že má vlastně každá generace nějaký ten "svůj". A přestože by k mému datu narození odpovídal spíš snímek Rebelové, tak ten u mě pro svoji sladkost nemá šanci, vůbec, moje srdce pulzuje v rytmu rocku a rock ´n´ rollu! Takže volume doprava, nalaď Luxemburg, Bejby, ať vaše saka vám posere pták! Jo, a výraz tetičky vraždící mouchu v okně, skvělý! :D ()

Xylobalsam

Dobra muzika, ale jeste je videt, ze Hrebejk neumi tolik pracovat s pribehem jako to dokaze nyni. Zdlouhave a ukecane sceny, ke konci silne dochazi dech. ()

Treble

Josefa Abrháma si jinak docela vážím ale tady celkem hrůza - vůbec neni poznat co hraje. Dejdar je odjakživa Špatnej herec a trapnej bavič, takže filmu rozhodně nepřidá. Jinak je to chvílema trapas a chvílema nuda. Pro mě teda neni o co stát... ()

Sonny

Hezky zachycená atmosféra Dejvic 60.let. Dodnes z ní mnoho zbylo. Hercky trochu slabé, až na Abrhama, který je ukázkový :-) ()

Jardys88

Takový normální film s velmi známími písněmi a dobrým příběhem. Bohužel bych tento počin nezařadil mezi nějaké naše filmové klenoty. ()

Esquirol

"Cigáro do koutku si klidně dám. Tuhletu pochoutku vychutnám sám. Kašlu vám na bonton, Bejby si chytrej chlap..." Skvělá muzika, skvělej Dejdar a skvělej Špalek úplně přebijí všechny nedostatky, které by člověk mohl najít. Tato odlehčující komedie má jen jediný úkol, pobavit a rozptýlit diváka a to se jí rozhodně daří. ()

shinlove

Písně Ivana Hlase, herecký výkon Martina Dejdara a bezstarostné mládí a dětství dodávají tomuto filmu-muzikálu svůj šmrnc a proto 4* ()

Jevablo

Hřebejk ve startovních blocích vystřihl výborný hudební film. Jasně že to není nijak hluboké, ale taky být nemá. Jde o písničky a soundtrack k filmu je skvělý, stejně jako Dejdar v hlavní roli nebo Abrhám ve vedlejší. ()

Spike86

Příběh a prokreslenost charakterů postav je zde potlačena do pozadí, ale svůj účel, tedy vykreslení doby rokenrolu, splňuje. Hudba je velmi dobrá, texty i melodie Ivana Hlase jsou kvalitní, ve své době řekl bych geniální. Dejdarova životní role, velmi dobře zvládnuté taneční kreace, nejen jeho. 70% ()

cocaine

Je pravda, že některý písničky trochu ve filmu nudí, ale jinak bych neměl pomalu co vytknout...kdyby to bylo zkrácený tak o tři songy, dal bych možná i 5*... ()

P@\/EL

Povedená muzikálová komedie z dob, kdy byl u nás komunistický režim v plném proudu a vlivy z Ameriky se k nám moc nedostávaly. Však je to taky ve filmu krásně vidět jaké pozdvižení způsobil hlavní hrdina, který si z Ameriky přivezl s sebou rebelský Rock 'n' Roll. K výbornému vykreslení atmosféry tehdejší doby se přidává ještě několik vydařených komických situací, jako třeba ta s pivem, a máme na světě skvělou podívanou. A nakonec zvolený sountrack (kytarový riff závěrečné skladby jakoby vypad z dílny AC/DC) strčí do kapsy drtivou většinu soudobých muzikálů a filmů. ()

Zemřel Josef Abrhám

Zemřel Josef Abrhám