Otec Šebek (Miroslav Donutil) je prostoduchý, ale dobrácky dôstojník  z povolania, je zástancom panujúceho režimu a rovnako vehementne obhajuje aj vlastnú neomylnosť v úlohe hlavy rodiny. Otec Kraus (Jiří Kodet), ktorý má za sebou trpkú vojnovú skúsenosť, je naopak zarytý opozičník. Aj on je však presvedčený, že má vždy pravdu.  Preto sa nemožno čudovať, že sa títo muži nemajú v láske. Ich deti - gymnazista Michal (Michael Beran) a jeho pekná spolužiačka Jindřiška (Kristýna Nováková) – však spolu vychádzajú celkom dobre. Najmä Michal by bol veľmi rád, keby si ho Jindřiška viac všímala. Ona však dáva prednosť samoľúbemu spolužiakovi Elienovi (Ondřej Brousek), ktorého rodičia sú dobre situovaní, pretože pracujú v diplomatických službách. V oboch rodinách sa striedajú rodinné návštevy, oslavujú sa Vianoce, svadba i nečakaný pohreb. Mládež zatiaľ pokukuje po lákadlách kapitalistického sveta a snaží sa žiť svoj vlastný, na rodičovských autoritách nezávislý život. V súkromí rodinných „pelíškov“ sa tak odohrávajú malé drámy názorov a vzťahov, ktorým nechýba humor, rozprávačská elegancia, dobre vypointované situácie a vynikajúci dialóg... (TV Markíza)

JoeSO

Legenda. Co víc říct... No takže herci bezchybní, příběh taktéž, emoce skvělé. Tohle je jeden z filmů, které můžu koukat pořád dokola několikrát za rok a vždycky pobaví. ()

sahier

Duet Holubová -Stašová, Donutil - Polívka, ich charakterové protiklady Vašáryová , Kodet ,ktorí excelovali a vyvažovali celý príbeh. Vtipnosť a až výsmech zo socialistických hesiel , poukazujúc na všetky neduhy tých čias a na myslenie bežných ľudí ,ktorý videli všetko čierno bielo. Pohľad do dvoch typovo rozličných rodin - intelektuálnej uznávajúcej tradičné hodnoty aj v postavení manžela a manželky a socialistickej - v tej najparádnejšej rozháranej a asi bežnej podobe.Hřebejkovi sa zadarilo, niet stopy po gýči či niečom násilnom . ()

kolodej1

Kultovní film, z kterého se dostaly nekteré hlášky i do běžné mluvy, co víc si lze přát? Film skvěle dotváří atmosféru hity tehdejší doby. Skvělé ztvárnění absurdity tehdejší společnosti, I po x-tém shlednutí se při filmu s chutí zasměju. Skvostné dialogy a hlášky tomuto filmu vévodí, je to jedna výborná scéna za druhou. Mrazivé vyústění děje je pak též velmi působivé. Tento snímek už právem patří do jakéhosi zlatého fondu českého filmu, těžko mohl být natočen lépe. ()

silvusaak

Cestne misto v mem top ten - stoprocentne nejlepsi Cesky film. Sabach me nici s cim dokaze prijit, ale v podani Hrebejka z toho vznikl klenot. Kodet a Donutil perli v celem filmu, hlasky v jejich podani jsou jednoduse nezapomenutelne. Stasova zari,i i kdyz v male roli. Kdyz se to smicha s komunistama vznikne neco uzasneho co se tezko popisuje. Videla jsem Pelisky nescetnekrat a urcite jeste uvidim, skoda ze moji zahranicni kolegove ponekud nedokazou ocenit krasu tohoto filmu - kdo nezazil bohuzel asi nepochopi. ()

easer07

Také si myslím, že porevoluční komedie šly tak nějak do kytek. To naštěstí zachránily Pelíšky. Úžasná komedie pro stárnoucí rodiče, dospívající mládež, ale i malých dětí o kterých je i tento film. Pro mě zkultovněla snad každičká scéna. Maršál Malinovskij, nerozbitné skleničky, lžičky z NDR či noky a mnoho dalšího. Miroslav Donutil, ninja českých herců, já opravdu nevím, kde se ten talent z něho bere a snad každý herec se své role obstojil bravurně a také hlavně Jiří Kodet. Ne, není to obyčejná komedie, je to prostě životní výkon Jana Hřebejka, kam se hrabe Pupendo ! Ten, kdo nezná Pelíšky, ten nezná českou kinematografii. A otázka: Kdbyby jsem před vás postavil dvě stejné krabice a věděli by jste, že jedna je z USA, jakou y jste si vybrali ? :D ()

Petka92

Tak tohle dílo mě nikdy neomrzí. Každoročně si ho pustím a u všech hlášek se za ty roky směji stejně. Prostě klasika, která nezklame! ()

PatrikP4

Pravděpodobně nejlepší český film všech dob! Hodnocení tady tomu jistě odpovídá a žebříček dokazuje. Trojce Kodet-Donutil-Polívka je naprosto suprová. ()

Cisarpan

nechápu, co na tomhle filmu všichni maj...Pár vtipných scén kontrastuje s mnoha víceméně vážnýma a smutnýma, kvůli kterým rozhodně tento film nemá takovou popularitu...Oblíbenost o mladejch to jen potvrzuje...sorry, z Kodiaka a pár xkrát omletejch narážek na SSSR si do kolen nesedne nikdo s vyššim IQ...Dvě hvězdy, jedna za vtip a jedna za ona témata. ()

oSiSko

Nie som maniak cez české filmy a neberie ma ani celé komunistické obdobie, áno má to skvelé momenty, ale proste myslím, že pre ľudí, ktorí to reálne zažili je to oveľa lepší film ako pre mladú generáciu. ()

petr.becher

Jeden z mála snímků, které může člověk vidět tisíckrát a nikdy se neomrzí, napěchovaný skvělými herci, kteří sypou z rukávu jednu nezapomenutelnou hlášku za druhou a doplněný výborným soundtrackem. Film, který má duši i Duška, film, který mě Donutil smát se i plakat, prostě taková dobrá hovězí Polívka, která bodne na povánoční kocovinu. ()

Masai

Jeden z mých nejoblíbenějších českých filmů. Donutil je excelentní, stejně jako Kodet, Stašová, Dušek a další. I mladý Beran (ve svém debutu?) zvládl svou roli vzdorujícího a totálně znuděného syna proruského nadšence velmi dobře. Scéna kdy otec najde na nástěnce plakát Jaggera a chlapec suše reaguje slovy: "Myslíš Gagarinova bratra" je nezapomenutelná :) Ale podobně geniálními scénami je film doslova nabit. Kodetova reakce na oslovení "Hledáš někoho soudruhu?", třídní schůzka a prcat, maršal Malinovskij, nerozbitné skleničky, lžičky z NDR, noky atd. atd. Přitom jde o velmi hořký a melancholický příběh, v jehož době by už dnes asi nikdo žít nechtěl. ()

zigy

"chceš říct, soudruhu kapitáne....no jo ,dvě dávky..."....."Už tě nesleduju."....."Dávám bolševikovi rok, maximálně dva" ..."Maršal Malinovsky" - těch hlášek je tam fůra, tolik jich tam měli naposled jen legendární smoljak se svěrákem ve svých filmech.......k tomu skvělí donutil a kodet, ti si to tam opravdu dávají........a díky za připomenutí pár zapomenutých songů z českých bigbítových 60. let. Jen někdy mě na mě padne trochu deprese, ale asi to tak tvůrci chtěli, neradostná doba. ()

janinka123

Film, který dokázal z vážného tématu udělat úžasnou komedii. Vtipné situace, při kterých se vždy směji, i když jsem tento film viděla už mnohokrát. Také skvělí herci, jako například nezapomenutelný pan Donutil. Takže za mě nejpovedenější film pana Hřebejka. ()

Na Anděla Páně 2 už přišel milion diváků

Na Anděla Páně 2 už přišel milion diváků

12.01.2017

Na prvního Anděla Páně vyrazilo do kin 188 138 diváků, takže Jiří Strach rozhodně nečekal, že jeho pokračování rychle zaútočí na milion. Právě tahle cifra ale padla v šestém týdnu promítání, čímž se… (viac)

PF 2017

PF 2017