American Horror Story - Freak Show

(séria)
  • Česko Freak Show (viac)
USA, (2014–2015), 10 h 44 min (Minutáž: 44–61 min)

Jessica Lange, Sarah Paulson, Evan Peters, Finn Wittrock, Kathy Bates, Michael Chiklis, Denis O'Hare, Angela Bassett, Emma Roberts, Naomi Grossman, Mat Fraser (viac)

V pořadí čtvrtá série s názvem Freak Show je zaměřená na jedno z mála posledních panoptik v Americe 50. let. Vypráví příběhy lidí a příšerek, kteří spolu putují po státech a vystupují, aby v tehdejším světě vůbec přežili. Lidé jim za vystoupení sice platí, zároveň jimi ale opovrhují a myslí si o nich jen to nejhorší, což jim dávají najevo především, když je potkají na veřejnosti. Právě lidé se mnohdy ukážou být většími netvory než samotné příšerky. Kromě tohoto životního údělu čelí ještě dvěma podvodníkům, kteří mají v plánu je zabít a vydělat si na prodeji jejich těl do muzea kuriozit a bohatému rozmazlenému psychopatovi, který je posedlý touhou získat pro sebe siamská dvojčata, která se k panoptiku nedávno přidala, a je pro to ochotný udělat cokoliv. Freak Show oproti prvním třem sériím sice funguje spíše na stinných stránkách lidské povahy, ale i tak zde nalezneme prvky nadpřirozena a dvě vyloženě duchařské epizody. (Bohnice05)

MT_Y

AHS Freak Show - Tato série po zhlédnutí všech 7 ( Vždy v originálu po vydání) je v pořadí druhá, která mě zklamala a nebavila! ---- !!!! MOŽNÝ SPOILER !!!! ---- Ano, je hezký a celkem správný vidět také to vnímání lidí, kteří se jakýmsi způsobem liší od běžně vnímaných lidí, nicméně tam to začlo a tam to pro mě skončilo. Tato série, mohla klidně mít jen namísto dílů 13 jen dílů 6 a nic by se asi moc nestalo. Byli tam herci, za které jsem byl moc rád, že hráli v této sérii a taky to byl posléze jediný důvod proč jsem seriál dokoukal do konce a to Finn Wittrock, Jessica Lang, Angela Baset, Kathy Bates, Frances Conroy a Samozřejmě Sarah z Evanem. Jinak opakuji, serál je pro mě absolutně zbytečný tedy tato série! Ano, některé části byli přiznám zajímavé například, když Dandy opravdu zmagoří, část klauna apod. Nicméně na výsledku to stejně nic nemění. 1 hvězda a to za obsazení! ()

Nikolas__

Jelikož je tento seriál anthalogy series, tak jsem prostě začal tématy co mě zajímá, tohle je moje první série, a já... nemám slov. Totálně emotivní jízda, plná skvělých postav, překvapení, brilantích hereckých výkonů, bizarního světa, naprosto úžasnou hudbou (Gods and monsters je perfektní skladba kterou totálně miluju) a tak dále. Nikdy bych nečekal, že to může být tak dobré. Nevyskytuje se zde ani jedna špatná epizoda, a už se těším jak si to celý, třeba za rok, sjedu z novu. Máme tu samozřjemě naprosto epické a emotivní díly (Monsters Among Us, Massacres and Matinees, Edward Mordrake: Part 2, Show Stoppers, Curtain Call) skvost, který se zaobírá postavami (Orphans) ale byly tu i díly, které byly sice skvělé, ale hodně věcí mi na nich nesedly (Bullseye, Tupperware Party Massacre). Závěr sezóny má naprosto skvělou první polovinu, ale ta druhá je výrazně slabší. Naštěstí to celé vyrovnává celý příběh. První díl, má pár nedostatků, ale i ta se jedná o famózní úvod. Celkový dojem - 5/5__9,5/10__95% ()

rEooo

Zatial dávam 4* ale kludne moze pribudnut 5ta, s pomalého začiatku sa stáva jedna s najlepších sérii. PS: Neviem ako sa producenti dostali k Neil Patrick Harrisovi ale zahral jednu fenomenálnu rolu na ktorú budem dlho spomínať ako na jednu s najlepších ake som kedy videl ( vždy som vedel že v komikovy jeho kvalít sa musí skrývať aj opačná rola psychopata a pri pohlade na margeriit tuhne krv v zilach ). enjoy watch ()

linger

Vysoke hodnotenie celkom nechapem. Zeby nostalgia za starsimi, kvalitnejsimi seriami? AHS si drzi svoje typicke znaky, ako strasidelne intro, psychopaticke a sociopaticke postavy, 5 vrazd za epizodu a Jessica Lange aka teatralna hysterka v hlavnej role. Ale uz to vobec ale vobec nefunguje. S postavami sa neda stotoznit, vztahy pripominaju mexicku telenovelu. Velmi tomu chyba aspon naznak humoru. A ten koniec je uplne vycucany z kreativne vyprahnuteho prsta. Zaujimavy bol odkaz na Marlene D. alebo Davida Bowieho - dve ikony z uplne odlisnych dekad sa daju vtesnat do jedneho prostredia. Niekomu to moze trhat zily, ja to beriem ako tvorivy pristup. Akurat vsetko ostatne bolo velkym sklamanim... asi skusim ten 85 rokov stary Freaks. ()

phil22

Ze začátku mě to moc nedostalo, ale čim víc postav se tam objevovaly tím to bylo zajímavější + odhalení to klauna. Úžasné doporučuji!! ()

Legie

Od této řady AHS jsem nic neočekával a chtě jsem ji zkouknout jen ze setrvačnosti. Někde kolem poloviny mě to ale chytilo a do konce série jsem to už hltal. AHS v této řadě názorně ukazuje rozdíl mezi fyzickými a psychickými zrůdami. ()

doriana.g

Kde je hlavní příběh? Těžko říct. A to je podle mě problém. U původního Freaks to bylo jasné, AHS ale bohužel jen vykrádalo, aniž by pochopilo, že přidávat a přidávat a přidávat vážně není cesta. ()

hony23

Zatímco až do 3.série měl seriál vzestupnou tendenci, tuto čtvrtou musím hodnotit jako nejslabší. Děj je sice prošpikován mnoha bizarními scénami, samotný příběh mě ale spíše nudil a u obrazovky mě mnohdy udržely jen výkony skvělých herců, které jsem si oblíbil v předchozích sériích. ()

hooofi

Všechny sezony ode mne mají 5 hvězd. Porovnávat je mezi sebou je bezpředmětné, každá se dotýká jiných zákoutí lidských hrůz a tabu. Jsou geniálně napsány. Jessica Lange je mistryně rolí, které jsou jí přiřazeny jakoby na míru ušité. Její zpěv coveru Gods and Monsters od Lany del Rey mě ohromil a zůstane v mé paměti. I další vystoupení jsou opravdu heart-touching a parádně padnou do celé freak show. Celá série je v každém ohledu to, co by divák na horory mohl očekávat. Těžko něco vyčítat. Jiní si jistě najdou výtky, ale z mého amaterského pohledu bych všechny sezony doporučil všem příznivcům napětí, odporných scén plné krve, zvratů a psychologického rozboru postav. ()

mirodevil

Jsem Fanoušek...velký, ale ne skalní. Už první díly naznačily, že bude něco špatně... Jessica bohužel tentokrát zklamala, absolutně nesympatická, stejně jako naprostá většina postav, které šly jeden den doleva a druhý doprava, takže ste jim tu kulku do hlavy i přáli:-) Čekal sem alespoň nějaký šok na konci a ono...to prostě jen skončilo :-) Škoda..ale zělka cool :-D 65% ()