Elitnej policajnej jednotke sa pri akcii podarí zaistiť 20 kíl kokaínu. Úspech čoskoro zatieni nález brutálne postrieľaných sýrskych utečencov. Vyzerá to na zmarenú akciu prevádzačov kvôli malému dieťaťu, ktorému prasklo slepé črevo. Ďalšie dve mladistvé dievčatá zmizli. Pohľad na kopu mŕtvych, vrátane smutného osudu detí, otrasie aj skúsenými vyšetrovateľmi. Stopa ich zavedie k zločineckej skupine, ktorá zrejme stojí aj za distribúciou zhabaných drog. Je možné, že tieto dva prípady úzko súvisia a pašovanie utečencov je odpoveďou na zadržaný kokaín, ale je takmer nemožné to dokázať. Napriek obrovskej snahe vyšetrovateľov sa pátranie zamotáva a komplikuje falošnými svedectvami a smrťou skutočných svedkov. Hlavný podozrivý sa policajtom smeje do tváre. Márnosť ich práce a túžba po potrestaní vinníkov dovedie jedného z vyšetrovateľov k činu, ktorý bude mať veľmi tragické následky. (TV JOJ)

mira007

Slovenská odpověď na severské kriminálky - temnější, drsnější, vizuál solidní. Nepamatuji si, kdy ve slovenském/ českém filmu hráli dva uvěřitelní ranaři - klobouk dolů před Koleníkem a Maštalířem. Plný počet hvězd dávám za to, jak jsem mile překvapen co se na Slovensku je schopno vytvořit ( poslední trochu moderní krimi byla druhá řada Kriminálky Staré město ) ()

LadyPupu

Inspirace severskou krimi je zřejmá, parafráze na Broen do očí bijící (noční záběry na most /město, Porsche jednoho z hlavních kriminalistů, celková atmosféra, hudba...). Zde tolik kritizovaný střih mě až tak moc nesral, herecké výkony (i ty ve vedlejších rolích) taky ne. Po prvním dílu je brzy psát cokoliv dalšího. Osobně si ráda počkám na Jiřího Bartošku v roli mafiánského bosse. Zatím rozhodně lepší průměr TV tvorby. ()

minusha97

Je tam nejaká myšlienka, je tam nejaký nápad a určite sa táto epizóda zaraďuje k lepšej polovici slovenskej seriálovej produkcie. Vďaka peknému a očividne drahému kabátu sa to zatiaľ dá celkom stráviť, jediné, čo mi vadilo bolo veľmi pomalé tempo netypické pre tento žáner. Dúfam, že sa to časom rozhýbe, lebo inak budem zaspávať u televízora. ()

pichta

Hneď prvý diel to rozbehol vo veľkom štýle. Na slovenský seriál husto nad priemer. Človek sa rýchlo zorientuje v tom. Dej sa kruto rozbieha a postupne naberá na otáčkach. Postavy sa vykresluju - ich charaktery a temperament. Jeden drsný agresívny testosterón a druhy jemný a rozvážny testosterón. Som nadšený to seriálu ()