"Nejzábavnější film roku 2002, ať už to uhlazení snobové přiznají nebo ne." Všechny blázniviny, které máte na MTV seriálech nejraději jsou tady! Díky skvělým mistrovským kouskům nebudete chtít odejít od obrazovky. (oficiálny text distribútora)

Radim

Ještě nikdy jsem si nebyl svým hodnocením tak nejistý jako v tomto případě. Pořad Jackass průběžně, občas a kouskovitě sleduji poměrně dlouho na MTV a beru ho tak trochu jako vřídek na tváří - nelíbí se, ale přesto do toho vrtáte. Vždycky nevěřícně kroutím hlavou, co zase vymysleli, občas se mi udělá i špatně, vždycky mě ale šokují. A o to asi jde. Nakonec jsem se přiklonil k hodnocení nízkému, asi protože jsem na to už trochu starý. ()

Matty

Otázka první a nejdůležitější: Je to film? Nikoliv, jenom devadesát minut dementních kousků partičky absolutních vyšlehanců. Otázka druhá: Je to zábavné? To záleží na vás, na vašem vkusu, na míře vašeho distancování se od čehokoliv neintelektuálského (a zde nenarazíte ani na kapku intelektu, skutečně ani na kapku!). Otázka třetí: Co tam ty hovada konají? Mimo jiné se můžete „těšit“ na přecházení po laně nad nádrží s hladovými krokodýly s flákem masa zavěšeným u zadku, na kálení do modelu záchodové mísy v obchodě, na pandy řádící v Tokiu, na odpalování rachejtlí z různých částí těla, na zavádění kovového autíčka do análního otvoru a následné bavení se nad reakcí rentgenujícího lékaře. Je toho spousta a netřeba myslím dodávat, že to často hraničí s demencí všech aktérů, vlastně se divím, že ještě nejsou ukrytí před okolním světem na nějaké zapadlé psychiatrické klinice. Otázka čtvrtá: O co je to lepší než jednotlivé epizody na MTV? Má to větší rozpočet, lepší obraz i zvuk, některé nápady jsou ještě odvázanější než cokoliv dříve viděného (nevěříte? nedivím se vám) a úvodní jízda v nákupním vozíku s hudbou z Orffovy Carminy Burany na mne zapůsobila podobně jako„Jízda valkýr“ v Apokalypse. Otázka pátá a poslední: Vidět či nikoliv? Za předpokladu, že jste dočetli až sem, za předpokladu, že jste dostatečně inteligentní, abyste pochopili, že „tohle se nedělá“, za předpokladu, že se rádi zasmějete nad idiocií některých jedinců, za předpokladu, že netrpíte přecitlivělostí, za předpokladu, že vám nevadí se při sledování filmu stydět a za předpokladu, že na to máte žaludek, do toho jděte. Ale byli jste varováni! 75% ()

Bordoshut

6,5/10 – Pošahaná ptákovina. Některé sebevražedné ujetiny jsou vtipné, jiné se už pohybují na hranici trapnosti / absurdity (typu Monty Python). Našlo se i pár takových, které k dnešnímu datu působily ohraně, okoukaně. Těžko říct, jak originální byly tehdy. Na druhou stranu jistou tvůrčí vynalézavost našim Oslům nelze upřít, některé jejich kousky vážně působí, jako by se nad nimi někdo zamyslel. Největší kámen úrazu samozřejmě je, pokud si nesednete s tímto smyslem pro humor (nebo nebudete zrovna naladění na stejnou vlnu, ...). Osobně jsem s tím měl také chvílemi problém, zvláště u scének, kde je nám předkládáno jako vtipné něco, co vlastně samo o sobě vůbec vtipné není, a to jen proto, že film má vyznít vtipně, takže bychom se tomu měli smát. To je mimochodem důvod proč nesnáším Monty Pythony, ale zpět k tématu. Odstartování ságy. Docela jízda. Slušné tempo, uteče to. Někdy vtipné, někdy míň. Zabaví. Pokud nejste moralizující puritán tak neurazí. Rada na závěr: "Nic od toho nečekejte a ještě budete mile překvapeni." ()

Niktorius odpad!

No jasně - Nomen omen partička Jackass se v tomhle "filmu" pouští do občas nechutných a vždy trapně ubohých bláznivin, které se v intelektuální společností stěží dají považovat za zábavné. Jenže to není jediný nai hlavní důvod, proč dávám odpad. Jsem příliš otrlý i benevolentní na to, aby mě parta nudících se blbounů, co si myslí jak jě desně cool rozbít si někde dršku, nebo si propíchnout koule, mohla nějak pohoršit. A i když mě tak možná budou psychicky (a vlastní vinou i fyzicky :-) ) narušení jackassové považovat za uhlazeného snoba, musím natvrdo prohlásit, že jejich amatérsky natočené eskapády sestříhané v devadesíti minutový celek (nazývaný filmem!) mi nepřipadaly ani drobátko zábavné. Fuck off, you jackasses! ()

Goldbeater

O originalitu se jistě Jackass přít nemůže, je to totiž něco, co se jen tak nevidí. Ze začátku mi trochu vadili všechny ty fekálie, krev a obnažená těla (ne)profesionálních kaskadérů (naprostých šílenců, kteří by pro prachy udělali cokoli), ale po první půlhodině se to nějak vstřebá a v závěru jsem se už dobře bavil. Při sledování se stačí řídit třemi jednoduchými pravidli: Neberte to vážně, neztotožňujte se s hlavními aktéry a hlavně při tom nic nekonzumujte! ()

• Scéna s raketovými bruslemi byla plánovaná už do seriálu, ale objevila se až ve filmu protože ji MTV odmítla odvysílat. (zdenur)
  • Většina scének byla nafilmována v Japonsku, protože při natáčení v USA rušily celý štáb početné skupiny fanoušků. Dalším důvodem bylo, že v Japonsku neplatí povinnost rozmazávat obličeje náhodných kolemjdoucích. (D3VIL)

Další Jackass v roce 2021

Další Jackass v roce 2021

22.12.2019

Studio Paramount Pictures stanovilo premiéru čtvrtého filmu v sérii Jackass. Původně zábavní pořad na stanici MTV vznikl v roce 2000 a stvořili jej Johnny Knoxville, Spike Jonze a Jeff Tremaine, o… (viac)