Paddigton si po svojom prvom veľkom dobrodružstve šťastne nažíva s rodinkou Brownovcov na predmestí Londýna. Obľúbili si ho aj všetci susedia a známi, pretože všade rozdáva radosť... a samozrejme marmeládu. Jeho milovaná teta Lucy bude mať onedlho 100 rokov a Paddington musí nájsť nejaký skvelý narodeninový darček. Pri pátraní po ňom zablúdi aj do starožitníctva pána Grubera, kde objaví nádhernú rozkladaciu knihu. Je však príliš drahá, a preto si musí najskôr zarobiť nejaké peniaze rôznymi pomocnými prácami. Keď kniha zmizne, je na Paddingtonovi a Brownovcoch, aby odhalili skutočného zlodeja.. (Forum Film SK)

brkerez

Po umělý a unylý jedničce, která mě neuměla dojmout ani rozesmát, dvojka deliveruje přesně to, v co tajně doufám, když si pouštim rodinej animák. Tvůrci se víc utrhli z řetězu s humorem, párkrát sem se hlasitě chechtal a emoce fungujou na jedničku, narozdíl od prního dílu sem tomuhle to trochu naivní pohádkový lidský teplíčko prostě věřil. Akční konec lehoučce drhnul, ale nic sem nečekal a překvapivě se přistihuju, že na nic lepšího si od Ratatouille blahé paměti nevzpomenu - jasná 5. ()

Bogrant

Rovnako švihnuté a šibnuté, s rovnakým typickým britským nadhľadom a humorom ako jednotka. Tentokrát dokonca možno ešte viac roztomilejšie, viac hravé a na konci aj viac akčnejšie, s novými zaujímavými postavami k tomu (Grant, Gleeson). A navyše, ten hovoriaci malý medveď len tak neomrzí, najmä vďaka bizarným situáciám do ktorých sa dostáva. Pasáž vo väzení bola skvelá, rovnako ako pasáž s vlakmi. Na návštevu Londýna by mohla doraziť aj trojka. ()

Tomas.Abi

Bohužel i když uznávám, že tento film má své kvality, tak na mě to nefungovalo. I přes silné a dojemné scény jsem zůstával naprosto chladným, což mě mrzí, neboť mám anglickou filmovou tvorbu a anglické herce a dětské příběhy obecně velice rád. A Hugh Grant mě tam neskutečně iritoval, což se nestává. ()

Mishi

Na moje prekvapenie veľmi príjemný, oddychový, miestami aj poučný film pre malých, veľkých, na veku naozaj nezáleží. Dokonca lepšie ako 1.film. Súvislý dej, ktorý sa pekne rozbieha, v ďalšej netradičnej úlohe Hugh Grant , ktorý to zvládol. Časté úsmevné momenty. Film určený len tak pre oddych, nie pre náročné publikum . ()

Lambrija

Málokdy se stává, že by se dvojka vyrovnala svému předchůdci a právě příhody roztomilého medvěda v Londýně jsou jedním z těch drahocenných případů. Nakonec možná se to tak trochu očekávalo. Paddington je čistým rodinným filmem se vším všudy, jenž udělá radost divákům jakéhokoli věku. I když na ty nejmenší bude asi příliš dlouhý. ()

mfanta

70% - První díl se celé naší rodině hodně líbil, takže jsme byli velmi zvědaví na druhý. A dle mého názoru se jedná o důstojné pokračování. Skvělých vtípků už nebylo tolik jako v prvním díle, ale tu a tam se přece jenom nějaký vyskytl. Závěr byl velmi emociální a působivý. Líbilo se mi, jak si Hugh Grant tak trochu dělal legraci sám ze sebe. No a natočit medvěda, který si dokáže rychle udělat přátele i mezi drsnými vězni, může dopadnout velice trapně, ale tady se to tvůrcům skvěle podařilo. ()

Dzunk odpad!

Opět je pro mě zdejší hodnocení demonstrací nenáročnosti dnešního diváka. Film vhodný pro soporní pacienty, kteří se proberou vždy jen na chvilku a pak opět upadnou do hlubokého spánku a nebo děti, které stráví polovinu filmu na tabletu. Celý film staví jen na roztomilosti hlavní postavičky, za tu dávám filmu půl hvězdu. Celou hvězdu si film za nic nevysloužil. Herecké výkony jsou ok, ale scénář je naprosto o ničem, co se stane během celého filmu lze ''rozluštit'' během prvních 4 minut filmu. Měl jsem silný pocit promarněného času. ()

BR23

Ja som tomu neveril. vážne ani som nato nešiel do kina s tým že načo robia pokračovanie? Nikdo sa im o to neprosil.... teraz som si to pozrel na notebooku a zistil som že som sa mýlil. Dvojka je možno o krapet lepšia než jednotka. Zase tie pekné nenásilné efekty, zase veľmi zaujímavý a hlavne pútavý dej (nápad s väzením tu v kinematografii už bol snád hádam triliónkrát ale takéto spracovanie ešte nie) Pekné, milé, vtipné, akčné, sladké (občas trošku až moc :D), emotívne a bonbónik na záver. Všetko do seba zapadlo tak dobre ako som očakával (najmä tá pomoc spolu-väzňov pri konci), všetko prebehlo tak dobre ako som očakával (najmä tá medvedia návšteva na konci) P.S: čo by som ešte uvítal ako Whovian :D by bolo také menšie žmurknutie (odkaz) na Capaldiho ako DW. Ja viem že by to vrámci príbehu bolo odveci ale ... keby zahlásil niečo na štýl "o tomto porozprávam Clare" alebo žeby len zničoho nič vstúpil do modrej policajne telefónej búdky bolo by to MEGA :D ()

majorzeman13

Skvělý rodinný film ! Skvělý záporák Hugh Grant a jeho převleky ! Skvělé vedlejší role ! Sice absurdní ,ale dost dobrá zábava !! Dokonce bych řekl ,že o něco lepší ako díl první !? Milé,dojemné,příjemné překvapení roku !? ()

Jirkacek

První i druhý příběh medvídka Paddingtona jsem shlédl na doporučení CommanderCZ, který tvrdil, že se jedná o pěkný rodinný film. Po shlédnutí jedničky jsem mu musel dát za pravdu a dokonce jsem se přistihl, že se mi ten jednoduchý příběh líbil, takže ode mne dostal hodně hvězdiček. Na můj věk docela překvapující zjištění, ale když on ten méďa béďa byl tak miloučký ! Kdybych měl hodnotit jen to digitální provedení huňáče, neváhal vysypat k nohám filmařů plný pytel žlutých hvězd, ale i ostatní atributy snímku byly fakt dobré. Proto jsem se těšil na pokračování, které dle ohlasů mělo dokonce být ještě lepší než úvodní díl. Po uplynutí 103 minut musím konstatovat, že se mi oba díly líbily na desetinu medvědího procenta stejně. Opět zde nechyběl takový humor, který mne dokázal rozesmát, hlavně když méďa tropil neuvěřitelně nemotorné scénky, třeba ta u holiče mne fakt dostala - vrrrrrrrrrrrr. Hodně velkou fantazii filmaři uplatnili při scénách ve vězení, například růžové mundúry či luxusní snídaně. Jejich práci jsem obdivoval ještě v situaci, která se odehrála také skoro hned na začátku filmu, kdy si Paddington vyhlédl leporelo a když se zasnil, byly to krásné digitální efekty. Slzu jsem skoro musel zatlačit skoro na konci filmu, kdy už to vypadalo, že se huňatý hrdina utopí. Jak první tak druhý díl nám vždy nabídl jednoduchý příběh, ale když to prostě někdo umí natočit, tak i z jednoduchých věcí lze udělat geniální dílo. Po zabydlení se v rodině Brownových se stal medvídek oblíbených v celé londýnské čtvrti a byl konečně šťastný. Jeho teta Lucy v dalekém Peru měla v blízké době oslavit sté narozeniny a tak ji chtěl Paddington poslat nějaký pěkný dárek, vztahující se k Londýnu, který teta vždy chtěla vidět. Ve starožitnictví si vyhlédl staré leporelo s obrázky hlavního anglického města, které bylo ale drahé, takže musel jít do práce. To samozřejmě přineslo problémy, dokud se nestal vynikajícím umývačem oken. Jenže jednoho dne někdo z obchodu ukradl zmíněné leporelo a Paddington se k tomu nachomýtl. Pronásledoval zloděje, který se najednou vypařil jako pára nad hrncem a policie zatkla medvídka a ten putoval do vězení, Zde toho hodně zažil, nicméně rodina se mu snažila pomoci případ osvětlit. A tím jsme vlastně strávili celou dobu příjemného rodinného filmu. Přece jen jsem byl ale z jedné věci zklamaný - zatímco v prvním díle zápornou roli ztvárnila moje oblíbená Nicole Kidman, ve dvojce se jí ujal můj veleneoblíbený Hugh Grant, kterého fakt nesnáším. Nu což, alespoň jsem měl jasno v tom, komu držet palce. Suma sumárum Paddington 2 ode mne získal stejný počet cípatých jako jednička, čili čtyři medvědí hvězdy ****. ()

Wolfis

Ako u jednotky ide o veľmi vydarenú, rozkošnú rodinnú komédiu plnú humorných hlášok a scénok. Vizuálna stránka je opäť úchvatná a v určitých momentoch aj originálna - rôzne prechody, kresleno-animovaná kniha a veľa ďalších živých detailných vsuviek, ktoré film krásne spestrujú. Herecká stránka v poriadku, stále sa stretávame s bláznivou rodinkou a obľúbenými postavami z jednotky. Príbeh možno nie je tak pútavý a originálny ako v jednotke, ale vzhľadom na to, že ide o pokračovanie, nemožno očakávať niečo úplne nové. Preto si aj napriek tomu snímka vedie slušne a nebyť kvalitného spracovania, vrátane animácie a dobrodružnej výpravy či zábavnosti celého filmu, pomerne ťažko by zaujala diváka. /marmeládových 90%/ ()

jackieB

Považuji to za dokonale udělaný film. Dialogy, výprava, příběh, herecké výkony prostě všechno úžasný .Film nemá podle mě jediné slabé místo. ()

bratr_jezek

Kdo má rád Hugh Granta, klidně si může přidat pátou hvězdu, ten opravdu exceluje. Jinak dvojka nemá špatný děj, humor je podobný jedničce, rodina se umí za Paddingtona postavit. Příjemné čtyři hvězdy. ()

PF 2018

PF 2018