Film bol inšpirovaný životným príbehom slávneho matematika Johna Forbesa Nasha Jr., ktorý získal Nobelovu cenu napriek tomu, že trpel schizofréniou. Absolvoval štúdium matematiky na slávnej Princetonskej univerzite, neskôr prednášal a zoznámil sa s krásnou študentkou fyziky Aliciou, ktorá mu pomohla objaviť dovtedy pre neho neznámu oblasť - lásku. Krátko po sobáši mu diagnostikovali schizofréniu a v jeho "slabých chvíľach" mu je manželka najväčšou oporou. (RTVS)

samalli

Ukázka šílenství, jako daně za genialitu, v upřímném, a jak již název vypovídá, čistém podání. Působivý boj člověka se svou vlastní myslí a nepochopením nejbližších. Herecký výkon Russella Crowea a fakt, že je film založen na skutečné události, posouvá celé dílo na ještě vyšší úroveň. ()

Kat_u_lik

Zrovna dneska dávali v TV pro mě neznámý film s neznámým vědcem. Film jsem sledovala s napětím, s emocemi, s horlivostí... A byla jsem zvědavá na zdejší hodnocení, protože když se mi film velmi líbí, zde jsem většinou zklamaná, jak je tu podprůměrné hodnocení. Podívám se sem a ejhle! Mile překvapena! A že získal Oscary, jsem vůbec netušila, ale po shlédnutí filmu, musím uznat, že si to zasloužil. A teď k filmu: Russell Crowe se ode dneška řadí mezi moje oblíbené herce, to jak hrál svoji roli, ať už chůzí, očima, tváří, (mluvou nemůžu bohužel posoudit, viděla jsem film s dabingem), bylo až nad míru identické... A Jennifer jsem měla vždycky ráda. ()

Lonelybiker

Abych pravdu řekl, první půlku filmu jsem se dost nudil. Ta druhá moje pocity ale spolehlivě pozvedla do téměř nebeských výšin a skoro to bylo na 5 hvězd. Jennifer Connelly to opravdu hodně slušelo a s Russellem Crowem předvedli dobré výkony. Není divu, že film dostal tolik oscarů. ()

Aerilynn

Film jsem viděla poprvé včera a WOW. Mám ráda Jennifer a byla tu úžasná a Russell mě neuvěřitelně překvapil. Nikdy jsem ho moc jako pana herce nebrala, ale to, jak zahrál profesora Nashe bylo prvotřídní. Věřila jsem mu vždy všechno. Chcete vidět neuvěřitelný herecký koncert? Tohle je film pro vás. ()

michal.pauza

Genialita nebo prokletí??... Tato věta je pro tento film asi nejvíce výstižná. Věděl jsem, že Ron Howard je mistrem ve svém oboru, ale i přesto mě Čistá duše do vyrazila dech. Nádherné zpracování knižní předlohy a velmi působivé zaměření na detaily, o čemž v podstatě celý film vypovídá. Russell Crowe předvedl, stejně jako ostatní, opravdu skvělý výkon. S tímto snímkem jsem byl naprosto spokojen a velmi ho doporučuji. ()

Ferda_S

Matematik John Nash (86) a jeho manželka Alicia (82) byli dnes (24.5.2015) zabiti při autonehodě jejich taxíku v New Jersey (při ztrátě kontroly nad řízením narazilo taxi do zábradlí u mýtné brány; pasažéři v jiném autě, které bylo zapojeno do nehody, jsou v nemocnici a mimo ohrožení života). Čest jejich památce a upřímnou soustrast jejich rodinám :(. ()

Kamzicky

Film mluví sám za sebe.Každému doporučuji.Málokdy při posledních scénách zůstane oko suché a do poslední chvíle divák neví jestli je pravda taková a nebo taková.Strhující hudba ještě více podtrhuje velice nápaditý děj a výkon herců je fenomenální ()

Oxytocin

Udělování Oscarů považuji za "politickou" záležitost, která je často podmíněná a ovlivněna různými faktory. Nejlepší film a herec je však zde naprosto zaslouženě. Jestli dostal R.Crowe sošku za Gladiátora, tak bych považoval za ostudné, kdyby tomu zde opětovně nebylo. ()

Nag0

Emocionálne to nebol zásah do čierneho, no musím pridať body za vyhnutie sa nejakej slizkej vtieravosti ktorá mala potenciál sa vyskytnúť. Hereckému obsadeniu sa nedá nič vytknúť, možno mi len chýbal istý vycibrenejší dramatický rozmer a o niečo plynulejšiu úvodnú pol hodinu, v ktorej mi isté prechody medzi scénami trošku nesadli. To už ale idem príliš do detailov. Každopádne ako celok to určite malo svoje jedinečné čaro. PS: Jennifer Connelly <3 ()

damian

Russell Crowe a Jennifer Connelly mě znovu přesvědčili, že těch 5 hvězdiček, co jsem dal právě před rokem, je prostě málo!! ()

SeeSaw

Filmy pod režijní taktovkou Rona Howarda nezklamou, ale většinou ani nenadchnou, no o Beautiful Mind se to říci nedá. Už jen kvůli Johnu Nashovi, jehož příběh se mezi předlohami k filmům 21. století řadí k absolutní špičce. Tento film mohl nicméně dopadnout i přes mistrovské umění režiséra velmi zle a to kdyby do hlavní role neobsadil Russella Crowa. Ten tu dokázal, že když chce, tak ze sebe dostane prostě cokoli, rváče, poldu, otroka a teď i duševně narušeného leč geniálního matematika. Výborný film s nezapomenutelnou hudbou a hereckými výkony. ()

tykeww

Po zhlédnutí filmu jsem vcelku změnil názor na skvělého Russella Crowea (předtím jsem viděl jen Bídníky, kus Robina Hooda a kdysi dávno Gladiátora). Krásně natočený příběh, který ve mně vyvolal spoustu pocitů a otázek jako skoro žádný jiný, a to na filmech ocením vždy nejvíc. Zaslouženě se Čistá duše zařadila mezi mé nejoblíbenější snímky vůbec. ()

MisaP3

Námět dobrý, výkony v něm také skvělé, nicméně jsem se u něj příšerně nudila a snad každých pět minut jsem si říkala, kdy bude konec, mám ráda podobné filmy, bohužel tento mě poněkud zklamal. Pokud by byl kratší asi by mne nadchl mnohem víc. ()

Tereza11

Tento film vás přesně utvrdí v přesvědčení, že geniální lidé jsou často nepochopeni...opravdu jsou to jen stroje, kteří tak touží objevit něco originálního, že se vyhýbají skutečnému světu a žijí izolovaní jen v tom svém? Nebo to jsou cílevědomý pracovití lidé kteří si už v raném věku vysnily úspěch a jsou si tvrdě za svým? Rusell Crowe za mě nejlepší role v jaké jsem ho kdy viděla, opravdu přesvědčivý výkon, kterým mi brnkal na notu po celou dobu filmu..Nejvíc mě bavilo. že vás dostane do takové schýzi, že budete pečlivě zvažovat co je real a co je jen výplod fantazie... Zkrátka vysnít si svůj svět, kde budete opravdu tím čím chcete být, se vám může pekelně vymstit :-) ()

Whiterose

Nejlepší životopis, který kdy přišel na filmová plátna! Nejlepší důkaz toho, že Russell Crowe je největší herecký talent své generace! Za pět. ()

Do Karlových Varů dorazí herec Russell Crowe

Do Karlových Varů dorazí herec Russell Crowe

05.05.2023

Na nadcházející 57. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech dorazí jedna z nejvýraznějších tváří současného světového filmu, novozélandský herec Russell Crowe. Sám tuto informaci… (viac)

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

22.06.2017

Hollywoodem tenhle týden otřásl odchod Phila Lorda a Chrise Millera od sólovky Hana Sola. Šéfka Lucasfilmu Kathleen Kennedy je propustila měsíc před koncem natáčení, jelikož se jejich vize začala… (viac)

Ocelové jeskyně míří do kin

Ocelové jeskyně míří do kin

28.07.2016

Isaac Asimov vymyslel tři zákony robotiky a napsal stovky knih, takže je docela fascinující, že se dočkal jen dvou hollywoodských filmů. Chris Columbus natočil Pozitronového muže (aka Andrew - člen… (viac)

Zemřel skladatel James Horner

Zemřel skladatel James Horner

23.06.2015

V 61 letech nás opustil držitel dvou Oscarů za Titanic, hudební skladatel James Horner. Zkušený letec havaroval ve vlastním stroji, který pilotoval na severu od kalifornské Santa Barbary. Horner byl… (viac)