V utajovanom americkom vládnom laboratóriu prebiehajú experimenty s podivuhodným obojživelným monštrom nájdeným v Amazónii. Vie sa o ňom veľmi málo – domorodci ho uctievali ako boha, môže dýchať na vzduchu aj pod vodou, podobá sa človeku a je považovaný za nebezpečného tvora. V laboratóriu ho väzní a bezohľadne skúma ambiciózny vládny agent Richard Strickland (Michael Shannon). Zaobchádza s ním skôr ako s biologickým materiálom než ako so živou bytosťou. Svojím experimentovaním neberie ohľad na to, či objekt skúmania zostane na žive alebo nie. V rovnakom laboratóriu pracuje nemá upratovačka Elisa (Sally Hawkins) a keď sa náhodou stretne s uväzneným stvorením, dokáže s ním nadviazať komunikáciu, ku ktorej nie je treba žiadnych slov. Stačia im gestá a emócie. Elisa ho nevníma ako nebezpečného netvora, cíti predovšetkým jeho strašnú osamelosť. Je to aj tým, že táto záhadná bytosť má jednu základnú podobu vody. Ako voda prijíma tvar nádoby, tak aj tento vodný tvor prijíma vlastnosti každého, s kým sa stretáva, a odráža tak jeho agresivitu aj osamelosť alebo bezpodmienečnú lásku. Vďaka tomu sa medzi ním a vnímavou Elisou vytvorí silné puto. V okamihu, keď hrozia ďalšie brutálne pokusy, Elisa pochopí, že je čas na spoločný útek. A pretože sme v 60. rokoch minulého storočia, nezaobíde sa to bez účasti sovietskych špiónov. (CinemArt SK)

rewoluce

Tak som si myslel (mylne), že takúto hovadinu vedia natočiť len Slováci a ako príklad by som uviedol kuchyňu! Proste ak táto zoofilná demagogická hlúposť dostala kopu nominácií na oskara, potom mi nezostáva len konštatovať že svet sa zbláznil! Ja by som to nominoval nie na zlatú malinu, ale rovno na zlatý exkrement a nie roka, ale storočia minimálne.. tie dve hviezdy dávam len preto aby ma nezavreli! ()

pRaY_882

Guillermo del Toro je klasik. Pri jeho filmoch fakt neviem aká bola jeho cielovka a vlastne čo chcel filmom povedať. Z remeselnej stránky je film takmer dokonalý, ale čo sa týka príbehu a dialógov už je to horšie. Miestami som sa prichytil že ma film nudí. Film mal celkom pomalé tempo ale nie úplne nudné. Jediné čo film zachraňuje je jeho koniec ktorý bol síce tuctový ale nie moc predvídateľný. Síce som čakal že to bude lepšie, rozhodne som nebol sklamaný. Za mňa 6/10 ()

phoebinka

Velke zklamani. Tesila jsem se diky traileru i Oscarum a taky mam rada Faunuv labyrint. Vubec to nedava smysl a to nemluvim o te vodni prisere, ale o okolnostech kolem. Snaha nacpat tam hodne okolnich temat a resit je jen povrchne nevysla. ()

krasava

Když jsem viděla poprvé trailer, začátek vypadal slibně, ale už na konci jsem byla skeptická. Čekala jsem nový nápad, překvapení, to se ale nedostavilo. Pokus typu hotel Budapest, snaha vyvolat retrosentiment, který ale bohužel nezůstal prostředníkem, ale hlavním účelem a to bylo málo. Možná kdyby přibylo trochu drama, mohl z toho být thriler. Možná víc drsnější a mohl to být slušný horor. Divnofilm s divnohrdiny, kteří ale nedosahovali na ryzí divnost American horror story. Větší kvalitu už pro mne má i Bába z ledu, ta si na nic nehrála. ()

Blackwolfik odpad!

Dlouho jsem nevidel vetsi sracku!! Az tak, ze se musim podelit tady na fb. A to normalne nedelam!! Ne ze jsem se musel kurevsky kousnout a dat to na dvakrat, jinak bych to nikdy nedokoukal. Dokonce jsem se pristihl pri zoufale chvilce, kdy jsem premyslel, jak si prokousnout hrdlo a spachat tak ritualni sebevrazdu. Tohle byla opravdu sila! Tenhle film hodnotim jako totalni pruser vsech pruseru a hrave konkuruje filmum jako je Zraloci tornado atd. Nepochopim jak tohle mohlo ziskat oskary!! Nejlepsi film, nejlepsi rezie, nejlepsi hudba a myslim i nej herecky muzsky vykon. Kurva to jako vazne? To uz si ty hamburgerozrouti mysli, ze je zbytek sveta tak vypatlany jako oni!!! Jako tohle vazne nedavam!!! Takhle me snad jeste nikdy zadny film nenasral jako tahle hromada sracek!!! Kazdopadne pokud tahle moje minirecenze nekomu z vas zachrani 2 hodiny vaseho zivota, budu brat to nasrani se lip. 😉 ()

wulk odpad!

Neočekával jsem od toho nic,to se také potvrdilo,pro mě hrozná kravina.Film nemá hlavu ani patu,Jedna která si denně drandí ve vaně frndu a pak si to rozdává z příšerou!!Hrozný ()

meteleskublesku

oskarneoskar, přistupoval jsem k tomu obezřetně už jen proto, že filmy s komiksovou tématikou nejsou můj cup of tea. ale nelituju toho. za všechny komenty, aspoň pro mě, to řekl nejlíp "darkrobyk". když na sebe ten závan sentimentu s podmanivou hudbou i s padouchem Shannonem pustíte, už tomu neuniknete. díky ()

Sorafay

Musím povedať, že som sa na tento film tešila. Trailer vyzeral zaujímavo, vyhralo to Oscary, tak hurá na to! No, ale opak bol pravdou. Neskutočne nudný film, ktorý som popravde nedokázala dopozerať ani na druhý pokus. Dve hviezdičky a to si ešte myslím, že dávam veľa. Neviem, na čom Guillermo frčal, keď to točil, ale nič dobrého to asi nebolo. ()

bigstorm

Každý máme svoje slabé chvíľky, aneb jak vyblvať na plátno svoju detskú fantáziu v 50tych rokoch.. Čo si to pichajú do žili na tých Oskaroch ?! Dobré filmy padnú ako rus po domácej samohonke a svetlo sveta uzrie žabiačik a princezná! A vôbec od kedy spolupracuje del Toro so Zdenkom Troškom ?! Čo sa to tu kuva dejeee ...??? ()

Beginek87

Language alert a vlastně i spoiler alert ... to je děsná pí*čovina. To už opravdu nedokážu nazvat jinak. Jindy se s většinovým názorem rozcházím pouze u českých filmů, ale tady je to podle mě tak o 40-45 % nadhodnocené. Jediná role, která se mi ztvárněním líbila, byl Michael Shanon .... to proto dávám ty dvě hvězdy, jinak bych to mrsknul do odpadu a skočil si za tím, jelikož to, že jsem tak vylízanej, že jsem to dokoukal do konce, o mě taky něco vypovídá. Na tohle jít do kina, tak to tam z vděčnosti zapálím a budu se zevnitř dívat než to dohoří ()

eMejla

Já čekal nějakou komedii a ona to je místo toho strašná prasárna o zoofilii němé imigranty za asistence "silné černé ženy", buzeranta a záporákem je bílý heterosexuální muž. Jasný adept na Oskara. Fujtajbl ()

Del Torův Frankenstein nabírá obsazení

Del Torův Frankenstein nabírá obsazení

19.03.2023

Legendární mexický režisér a scenárista Guillermo del Toro (Hellboy, Faunův labyrint) si v Hollywoodu už nějakou dobu může díky svému Oscaru za nejlepší film v podobě Tváře vody dělat co chce. Tedy… (viac)

Startuje BEST FILM FEST

Startuje BEST FILM FEST

11.07.2018

Pražská kina Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádají od 12. do 18. července BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů druhé poloviny roku 2018. Kina v době léta potěší… (viac)

Del Toro dohlédne na další horory a fantasy

Del Toro dohlédne na další horory a fantasy

05.04.2018

Guillermo del Toro natočil spoustu děsivých i zábavných fantasy, pořádnou slávu mu však přinesla až ta poslední. Tvář vody letos získala čtyři Oscary, mezi nimiž nechyběly dvě sošky pro del Tora … (viac)