Rok 1892. Na cestě k odpuštění není nikdo v bezpečí. Lze v zemi divochů najít lidskost? ... Vydejte se spolu s hrdiny na klopotnou cestu nenávisti, vykoupení a přežití... Po téměř dvou desetiletích bojů s domorodými Šajeny, Apači a Komanči, dostane kapitán americké kavalerie a válečný hrdina Joseph Blocker poslední rozkaz. Kapitán má doprovodit churavějícího šajenského náčelníka Žlutého jestřába, svého nejopovrhovanějšího nepřítele, do jeho domoviny v Montaně. Nechtěný úkol před odchodem do výslužby se ještě více zkomplikuje, když se kapitánova skvadra bude muset ujmout ovdovělé osadnice Rosalee Quaidové. Smečky všudypřítomných loupeživých Komančů jsou přitom stále na válečné stezce a touží po krvi; dokáže zkušený kapitán naposledy splnit svou povinnost? (Česká televize)

Fracek

Ještě se mi nestalo, abych tomuto typu filmové produkce dal rychloposuv, ale kdo by neznal paradox. A ten si nevybírá.... Oč se to snažilo ze mě vyždímat maximum, o to jsem byl nasranější a unuděnější. Jako když si koupíte krásné jablko a po skousnutí litujete vynaložené námahy. ()

Lasa

Začátek filmu mě dostal a těšil jsem se jak bude dál gradovat. Bohužel zklamání se postupně začalo dostavovat. Během filmu jsem od úžasu spadl k znuděnému kontrolování konce. Další nadějně vyhlížející film, který se ale v půlce filmu zlomí a je z něj dojemná srač.a co má typický sladký závěr. Za první půlku filmu dávám 3 hvězdy. ()

Kamil111

Vzpomněl jsem si na velké filmy 60. a 70. let, a taky na Terrence Malicka, ještě když byl při smyslech. Nádherná kamera a Max Richter výborný. Formou sice western, ale obsahem něco úplně jiného, artový zážitek v pravém slova smyslu, nikoliv festivalová bída. Jen si třeba najít čas a naladit se. Škoda několika slabších pasáží, jinak by to bylo extra silných 5 hvězd. ()

snowman

Americký western. Koně, indiáni, pistole. A umírání. Ano, to vše zde najdete. Přesto to není "ten" druh westernu, který byste možná čekali. První minuty jsem to několikrát musel pozastavit. Nějak jsem se netrefil do mentálního rozpoložení a jednoduše jsem hned tu úvodní scénu nedával. Nebudu spoilovat, jen dodám, že nešlo o přímou obrazovost, ale o to, co se tam dělo - vžít se do postav(y) v úvodu filmu mě stálo dost energie, abych mohl vůbec pokračovat. Téma hutné samo o sobě, podtržené smutnými osudy nešťastníků, kteří se stali trpícími loutkami v příšerné éře kulturního konfliktu a genocidy monstrózních rozměrů. Přesto se některé postavy dokáží se světem a zdánlivě tragickým životem nějak vyrovnat a uvidět v něm i to pozitivní. A nebojí se do toho dát všechno, aby i o to poslední nepřišly. ()

Tomulka

Jestli to měl být příběh o prozření tak to bylo shrnuto ve dvou scénách. Rozhovor s fotografem a plukovníkem při přijímání úkolu (chabý vzdor a odpor). A skoro na konci když se baví kapitán s náčelníkem v Montaně. To mezi tím je jen násilí, smrt a nic. Ten přerod ty indicie co k tomu měli dopomoci byli jen nahozené, ale nic nevyvolávali. Stopáž filmu nevyužita. Herecké výkony většinou mizerné. Bale buď kámen a nebo brečí. Jediná zajímavá postava v podání Pike, ale ta nemá tolik prostoru, ale i s tím málem udělala co se dalo. Ale čekal jsem u ní také nějaký přerod, ale ten rozpor s tím, že ji indiáni zabili rodinu a pak s nimi má trávit čas a nakonec se s nimi spřátelí, nebyl také vyzdvihnut. ()

KraLuban

Chybělo jen malounko a bylo to 5*...podle mě nejlepší western od Nesmiřitelných...tedy spíš antiwestern a právě proto. Žádné hrdinské eskapády Johna Waynea, ale krutý a nevyzpytatelný Západ, krvavý a smutný. A právě proto skvělý film. ()

Skylwalker42

Velmi strhující sugestivní podívaná se skvělým Balem. Ten tu předvádí opravdu brilantní herectvi. Věříte mu každou slzu co mu ukápne. Syrové, leč ohromující podívaná. ()

karnát

Film má ambici vykreslit syrový divoký západ, kde nikdo není hrdina a dobro neexistuje. Strašlivě ale klouže po povrchu a stává se z něj jen sbírka slabě propojených epizod. Ty jsou navíc jedna jako druhá. Parta kousek popojede, někdo na ně zaútočí, část party umře, zbytek srdceryvně truchlí. Popojedou kousek dál - a znovu. A znovu. Nic proti šokujícímu násilí, ale i násilí potřebuje nějakou omáčku okolo, která mu dá smysl. ()

kotrlak

Začíná to hezky a slibuje pěkný drama. Dobrej cast, nádherná příroda, prostě western jak má bejt....snad je to jen trochu zdlouhavý, ale to se dá překousnout. OVŠEM - zanedlouho začne multykulky politicky korektní sbližování úhlavních nepřátel ve stylu "co sme si, to sme si, co politika rozděluje, ohnivá voda spojuje", a tohle srdceryvný účtování vezme tak dlouho, až z toho vyleze nepřesvědčivá slátanina s účelově vykonstruovaným koncem...takže sorry jako...(Verbalův komentář - 5 hvězd) ()

Little_Sawy

Opět se stal zázrak a já jsem na Batmana koukala jako na Boha. Tudíž tady milej vychrtlej Batman neřekne ani půl slova a s partou se vydáva z jedného zaprděného městečka do druhýho, jenže se sebou táhnou i pěti člennou rudou posádku indiánů. Milej Batman řekne ve dvouhodinovém filmu tak maximálně deset vět i to s chrápaním. Hněď v úvode zhebně Fotřík, dvě fotříkové děcka a kurvažel, i mimčo. Kde kurvažel zhnebne hněd v posraným úvodě děcka? V jakém filmu? Tady!. Dějově to je dlouhé jak svíň, ale já jsem si u toho řvala jak kdyby mě krájeli, když tam přišli o někoho dalšího, kurvažel se tam mocně střílej přoti rudým. Bejt na tomhle v kině tak jdu na přemiéru hněd znovu, píčo! ()

Jardatekk

Tak krutý a dojemný příběh zároveň rozhodně stojí za to vidět. To co v sobě skrývají hlavní potavy Vás obepne, dojme, pohltí a nepustí.  Vše vykreslené má vyšší podstatu bytí a já tvrdím stále , že původní indiánské kmeny jsou svým chápáním ,bytím a způsobem života a vnímáním daleko, daleko před námi a naším konzumním způsobem života. Celé slavné Spojené státy stojí na krvi původních obyvatel. Příběh plný bolesti, krutostí a odpuštění je vrcholem toho co nám může filmografie nabídnout. ()

Polux

7/10 | Na to, že přemýšlivý walking simulatory, ať už jsou zasazené do jakéhokoliv žánru, jdou v podstatě úplně mimo mně, tak překvapivě dobrý. Bale hodně slušný, Pike naprosto skvělá. Cyničtější já by sice po tom showdownu, kde všichni rudí bratři zařvali (tj. celá Baleova mise skončila failem - za to palec nahoru), očekávalo i stejně tvrdé chování tvůrců k postavám Bale - Pike, romantická duše ve mně ale ocenila, že Bale do toho vlaku za Pike nastoupil (možná?) vstříc společným světlým zítřkům:-). | PeZet ()

Yamatosan

Co napíši je nejspíš svatokrádež, ale pro mě to je asi nejlepší western vůbec. Nevím, jak to zrovna Cooper dokázal, ale pro mě to tak je. ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz