Britannia

• USA Britannia
USA / Veľká Británia, (2018–2021), 20 h 9 min (Minutáž: 41–70 min)

Hudba:

Neil Davidge

Ian McDiarmid, Kelly Reilly, David Morrissey, Eleanor Worthington-Cox, Nikolaj Lie Kaas, Julian Rhind-Tutt, Stanley Weber, Zoë Wanamaker, Hugo Speer (viac)

Když Římané napadnou v roce 43 před naším letopočtem Británii, Kerra (Kelly Reillyová), dcera krále Kantiů, a její úhlavní rivalka, královna Antedia (Zoë Wanamakerová), musí zapomenout na své dřívější neshody a čelit útočníkům společně. Římané, v čele s generálem Aulem Plautiem (David Morrissey), jsou odhodláni uspět tam, kde se to Juliovi Caesarovi nepodařilo, a dobýt tuto mýtickou zemi ležící ve vzdáleném koutě Římské říše. Aulus je silný a nezlomný vůdce, ale skrývá hluboké tajemství, které ohrožuje jeho misi. Když se kmeny a Druidové sjednotí v boji proti Římanům, Kerra je nucena obstát v nejdůležitější roli svého života, zatímco stane v čele odporu proti ohromné síle Římské armády. (HBO Europe)

Recenzie používateľa celticek k tomuto seriálu (7)

Britannia (2018)

Po shlédnutí první epizody druhé série s tím končím. Nebýt Lie Kaase, tak to ani nezapínám. Trailer a téma se mi líbily, ale je to zklamání na celé čáře. Pozitivem budiž natáčení v lomu Velká Amerika, kterou jsem hned poznal, ikdyž jsem tam nikdy nebyl. Dobrý tip na výlet:) ()

Série 1 (2018) (S01)

Spíš něco mezi 2-3 hvězdami. Lie Kaas je fajn, i Reilly. Moc nic. ()

Epizoda 1 (2018) (S01E01)

Trochu složitější se zorientovat v kmenech a postavách. Krásná krajina a Nikolaj hraje dobře, hned jsem si ho oblíbil. Fajn je taky Kerra. ()

Epizoda 2 (2018) (S01E02)

Určitě lepší než první epizoda, děj se dobře rozjíždí a vypadá to, že půjde hlavně o druidy. Jsem zvědav, kam povede pakt Římanů s kmenem Regni. ()

Epizoda 8 (2018) (S01E08)

Konečně nějaká další zajímavá postava. Irská lovkyně tomu trochu pomohla, ale i tak je pro mě seriál spíše zklamáním:( ()

Epizoda 9 (2018) (S01E09)

Slabé rozuzlení. ()

Epizoda 4 (2019) (S02E04)

Výborný druidský rituál. Nejlepšími herci jsou Nikolaj a Kelly Reilly. Už 2 díly zpátky mi přišla lokalita kmene Canti (nynější Kent?) povědomá - a je to tak, hodně scén se natáčelo v ČR - tady je to lom Velká Amerika. ()

59. Zlín Film Festival se blíží

59. Zlín Film Festival se blíží

13.05.2019

59. ročník festivalu představí letos na 280 filmových snímků z 51 zemí světa. Hlavní téma bude s ohledem na sté výročí narození cestovatele Miroslava Zikmunda zaměřeno na objevování a poznávání.… (viac)