Epické a vizionářské drama pokračuje v napínavé třetí sérii, která sleduje římskou invazi do Británie. Bezohledný a lstivý generál Aulus Plautius je více než kdy jindy odhodlaný dobýt tuto mýtickou zemi na nejsevernějším cípu Římské říše. Mocné Druidy již zlomil a rozdrtil, ale jeho skutečný úkol - zajmout a zabít Vyvolenou – je pro něj stále nedosažitelný. Když se proti ní začnou shromažďovat další síly, je Cait zranitelnější, než si myslí. Je otřesena událostmi z druhé série a trápí se svým posláním Vyvolené - ale lze vůbec někdy uniknout svému osudu? (HBO Europe)

Helo

Třetí série je trošku vaření z vody, kdy za to vlastně pořádně stojí jen epizoda první, která patří k tomu nejlepšímu, co seriál nabídl, a epizody poslední dvě. Tak doufám, že v další sérii se scénáristi zase pořádně rozjedou! A i když je to pseudohistorická slátanina, tak ty černý kelty si fakt mohli odpustit... dyť v legii je pro ně sakra místa dost! ()

Morholt

Tak multikulti agitka dorazila už i do Britannie. Ne že by v předešlých řadách nebyli černoši, ale coby legionáři se dali s přivřenýma očima akceptovat. Ovšem coby příslušníci britských kmenů už ne. Anebo vlastně jo. Protože tady je úplně jedno, kdo má jakou barvu kůže, protože ve třetí sérii už zešíleli snad úplně všichni a já si tenhle pseudoantický krvavý psychotrip užíval nade vše očekávání. Docela by mě zajímalo, kam to posune další řada. a dost by mě naštvalo, kdyby to takhle ukončili. 90% ()

GinaT

První dvě serie šly, ale tohle? Scénáristi zjevně dostali veeeeeeelkou zásilku nějakýho dobrýho matroše, protože to je teda úlet. Ta černá manželka generála a její sekta a hodování jsou docela přes čáru. Polovina postav je tu zbytečná (což už se táhne od první serie) a kdyby se vyházeli a s nimi i ty jejich epizodky tak jsme na 4 dílech a ušetřili jsme si 4 serii ()