Zabitie posvätného jeleňa

• Česko Zabití posvátného jelena (viac)

Špičkový kardiochirurg žije usporiadaný život so svojou ženou a dvomi deťmi. Je v ňom jediná podozrivá vec: šestnásťročný Martin, s ktorým sa vídava a ktorého pomaly, ale iste zaťahuje do svojej rodiny. Bez toho, aby o tom vedel, privoláva na seba tragédiu antických rozmerov. Aj keď sa Martin zdá byť obyčajný teenager, v skutočnosti v ňom drieme schopnosť, pre ktorú neexistuje racionálne vysvetlenie. Divné rodinné svety gréckeho režiséra Jorgosa Lanthimosa sa tento krát menia v kubrickovský horor, plný existenčnej úzkosti a bezvýchodiskovosti. Oko za oko, srdce za srdce. (Film Europe)

Yamatosan

Jakkoli jde o film ve srovnání s běžnou produkcí stále velmi jiný, není takový ve srovnání se Špičákem a Humrem... jako by se do tvorby Yorgose trochu vplížila jistá podbízivost a tak trochu prvoplánová efektnost... Stále je to velmi zajímavé, jen prostě při srovnání s jeho ranější tvorbou ne tak působivé v tom, v čem vynikal. Hvězdy Farrella a Kidman zcela suverénně zastiňuje skvělý Barry Keoghan. ()

serbero

veľmi ťažky film pre obyčajneho divaka, ktory pride do kina a očakáva napinavy psycho thriller. Pre väčšinu asi nudny, lebo ma veľmi pomaly dej, no to dava presne to psychologicke napätie, dialogy uplne dokonale, ako keby ich napisal pacient z psychiatrickej liečebne , skvelá hudba a perfektne herecké vykony , najmä Collin Farrell a mlady Barry Keoghan ()

pretorij

Jedine proc nedavam odpad je, ze se uplne ke konci opravdu i neco delo. Nic to ale nemeni na tom, ze to bylo 90% totalni retardovane nudy, kterou jsem tak tak pretrpel. Nic proti budovani atmosfery, ale tohle dilo bych oznacil jednim jedinym terminem a to je "KRANK"! ps: pry brilantne nasnimane. Hm. Brilantne latentnich 90 min + zbytek ()

Konev

Asi nejsem podle zdejších komentářů intelektuál, ani se za něj nepovažuji, jsem jen obyčejný divák, který chce film, který ho zaujme, který se mu líbí, který je napínavý, který dává smysl a který mu nějaký čas zůstane v hlavě. Tenhle film to rozhodně není. Tenhle film je bez emocí, strojený, prvních 50 minut sledujeme pouze život jedné rodiny, žádné napětí, křapavá hudba, zbytečně lascivní náznak sexu, a ten konec? Tu jednu hvězdu dávám za herce, kteří hrají dobře, jenom v jiných filmech. ()

kory9

Rozhodně netradiční příběh o pomstě. Kidman, Farrell i Keoghan hráli dobře. Dialogy všech postav byly viditelně nepřirozeně výrazově strohé, tak jako v Lobstrovi je jasné, že Lanthimos má rád širové často přírovní tiché a hlavně zpomalené záběry. Možná z toho trochu bylo cítit, že se to příliš snaží o artistický vzhled. ()

Marmar odpad!

Už jsem dlouho neměl pocit zbytečně stráveného času, jako při sledování tohoto díla. Upřímně dokoukal jsem to jen kvůli tomu jak ta blbost dopadne. Pro mě je neuvěřitelné už pomyšlení, že někdo měl nápad, další to zaplatil a pomohl tomu na svět. Už vůbec nechápu kdo a čím přesvědčil herce, aby se toho zúčastnili. Já si ten film vybral jen kvůli Nicole. Takže tenhle režisér má moji stopku. ()

Maratonec

Znáte ten pocit, když vidíte něco, co Vás nutí vědět jak to skončí a vydržíte proto až do konce, ačkoliv jste od začátku znechuceni dějem a úchylkami jednotlivých postav a vývojem scén?!?! A čím déle to sledujete, tak se nemůžete dočkat konce, protože film neustále zvyšuje Vaši nechuť trpět dál! Ne? Tak běžte na něj do kina...Možná jsem ubral jednu hvězdu z maximálního hodnocení neprávem, pod vlivem čerstvého silného zážitku a s odstupem chybu napravím, ale teď nemohu jinak...Rozhodně už ho nechci znovu vidět! ()

H3D_kRu odpad!

přemejšlím jestli mi už bylo někdy takhle špatně z hudby k filmu, nevím na čem frčel kameraman se zvukařem ale to teda bylo dílo ... o scénáři ani nemluvě, víc uchyláckých postav do filmu už by snad nikdo nenacpal. Nedalo se to vydržet a dokoukat už vůbec, film absolutně o hovně, nechápu jak na tohle farrell s kidmanovou mohli kejvnout. ()

tomik1976

Asi jsem nic nepochopil.Tento film natočil režisér,který si kompezuje psychické trauma z dětství nebo co!!! Stěží jsem to dokoukal,čekal v naději na vysvětlující konec.Přišlo šílené trochu morbidně krvavé psychodivadlo,které bylo absolutně bez- účelně utnuto trapným finálním řešením.P.S.I ta onanie(myšleno ty sexuální chtíče herců) byla ve filmu fakt totál magořina. ()

sarkikos

Nestravitelný sousto, bohužel. Záměr vytvořit mrazivý tajuplný drama z toho vyčuhuje jako rezavej drát, nicméně se naprosto míjí účinkem. Všechny postavy v průběhu děje přecházejí toporně stále stejným tempem, se stále stejným výrazem v obličeji, mluví jako po mrtvici. Farrell s fousama vypadá jako herečka žertovně přestrojená za chlapa. U scénky, kdy se v čepičce začne cupitavejma krůčkama točit dokolečka jako skřítek, třímaj pistulku, pochopíte, že zbytek rodiny nejspíš prodělal lobotomii, jinak by ho museli něčím praštit, nebo se mu vysmát. Téměř od začátku filmu přitom známe řešení, několikrát je naznačeno tak, že ho nejspíš pochopil i kulečníkový stůl a stromy v okolí, nicméně nikdo na něj nereaguje, natož aby se o něm třeba mluvilo nebo bylo nějak vysvětleno, proč se jím nikdo nezabývá. S příběhem by se možná dalo něco dělat, ale zpracování je tupoučce slizský a trapný. škoda času. ()

Jarmila68 odpad!

Verbalovo komentář nelže....větší idiotštinu jsem neviděla....hlavní hrdina nehrdina je takovej zmrd ze na něj prostě musíte vejrat do konce....Sagi a paní ledová královna to opravdu nezachránili... ()

Nollme

Prvý WTF movie moment tohto roka. Toto bolo ešte divnejšie než Matka! a to som si myslela,že to dlho nič neprekoná.Nuž,stalo sa... A stala sa aj dvojhodinová ujma na zraku aj sluchu!Nezachránili to ani herecké výkony...skrátka žiadna emócia sa u mňa cez celý celučičký film nevyskytla,len som s otvorenými ústami čumela,že na čo sa to do čerta dívam.Čakala som možno nejaké zaujímave rozuzlenie trebárs keď už reku trištvrtina filmu bola strata času.Nič neprišlo...ale jednu hviezdu dávam za Colina, že sa na ňho dobre kuká. ()

vierka0078

zaujimavá psychóza...diváci mohli vidiet kidmanku v uplnej anestéze :D príbeh vas chytí na začiatku a viac nepusti a či už chcete alebo nie držíte sa ho do konca...a čakate čo sa stane...:) ()

Fiffty

Nie je to film pre každého, ale mne celkom sadol. Zaujímavý príbeh a hrozná tragédia, ktorá postihla kardiológa a jeho rodinu kvôli 16 ročnému chlapcovi s ktorým sa doktor stretával. Chladná atmosféra počas celého filmu a skvelé výkony Farrella, Kidman a Keoghana tomu dodávali ešte lepšiu atmosféru. Miestami boli trochu nudné pasáže, ale nebolo to nič hrozné a vo výsledku veľmi dobrý mysteriózny thriller. ()

lineker

Šílená, krutá, krásně natočená psychárna jdoucí proti všem konvencím. Sophiina volba ve které je tentokrát nucena se angažovat celá rodina. Dokonalý pohled na rozklad jednoho harmonického býť trochu robotického vztahu na samotné atomy strachu a beznaděje. Odtažité, pomalé, do mozku se vrývající demonické obrazy. ()

Chenile

Jednu hvezdu davam jen proto, ze odpad davam opravdu mimoradne.. Pritom namet to neni spatny, hlavni detsky herec vypada fakt odpudive, dal by se z toho udelat solidni film. ()

ondrasimic

Nepamatuji si, kdy mi bylo naposledy z filmu tak šoufl. Tato psychopatická hříčka s fantastickou atmosférou, kde od začátku mrazivě tušíš, že je něco špatně, není klasickým hororem. Spíš psychárnou s hororovými prvky. Každopádně vřele doporučuji všem, kdo mají tyto hnusné nepříjemné pocity rádi :) ()

Dave75387 odpad!

Nevím...fakt nevím, co si o tomhle myslet. Je možné, že jsem ten film správně nepochopil, ale nemyslím si. Můj názor na tento film je jeden velký odpad! Je to první film, který jsem takhle ohodnotil. Podívejte se a udělejte si názor sami. ()

Colin Farrell v nové gangsterce od Ritchieho

Colin Farrell v nové gangsterce od Ritchieho

01.12.2018

Herec Colin Farrell, který se v posledních letech objevil v impozantním sledu filmů jako Vdovy, Oklamaný, Zabití posvátného jelena nebo Humr, se čerstvě připojil k obsazení chystané gangsterky Toff… (viac)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

31.12.2017

Odstartovala zimní přehlídka BEST FILM FEST

Odstartovala zimní přehlídka BEST FILM FEST

16.12.2017

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 14. do 20. prosince tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů druhé… (viac)

Filmový festival Be2Can bude velká nádhera

Filmový festival Be2Can bude velká nádhera

02.10.2017

Čtvrtý ročník přehlídky prestižních festivalových snímků Be2Can uvede premiérově držitele Zlaté palmy z Cannes, snímek Rubena Östlunda Čtverec, který festival zahájí, film IIdikó Enyedi O těle a duši… (viac)