PopStory

• Česko PopStory
Dokumentárny / Hudobný
Česko, (2016–2020), 9 h 20 min (Minutáž: 56 min)

Réžia:

Jakub Skalický

Jiří Štědroň, Josef Laufer, Helena Vondráčková, Eva Pilarová, Karel Štědrý, Josef Zíma, Karel Gott, Jiří Černý, Vladimír Dvořák (a.z.), Waldemar Matuška (a.z.), Ljuba Hermanová (a.z.) (viac)

V tomto viacdielnom programe Českej televízie sledujú jeho tvorcovia vývoj československej pop-music, jej zákonitosti a nečakané súvislosti. (RTVS)

ForGump

Dobré, ale příliš zkratkovité a uspěchané. Přitom každá zmíněná tematika by zasloužila mnohem podrobnější rozpitvání a dovedu si představit krásného průvodce českou a československou popovou scénou. Takhle jsem bohužel mírně zklamaný. 50% ()

subic

První série velmi slušný, ale ta druhá, tam jsem hltal téměř každý díl. Je to celkem takový průměrný dokument, ale o čem je, to mi trhá žíly. Já byl v osmdesátkách/devadesátkách děcko a všechno, co jsem jako děcko znal, co se hrálo, co jsem poslouchal, z toto nejsou jen slzy v oku, z toho jsou i ty chcance v nohavicích. ()

Parabot

Každý národ má takovou popmusic, jakou si zaslouží! Rozvinutější a serióznější remake kultovního Paskvilu speciál ze začátku tisíciletí. Stejný režisér, méně sarkasmu a Standu Zímu nahradila Iva Jonášová. Hudební dokumenty a biopicy mám rád, i když jsou o hudbě, kterou neposlouchám. ()

Von Kempelen

Zajímavej námět, ale v žádným z dílů se neobjevuje nic novýho nebo překvapivýho, jedná se o suchý komentování bez ostřejšího vhledu nebo nedejbože třeba vtipu. Občas mi až přišlo, jako by to bylo natočený v oný předrevoluční době, o který cyklus pojednává. ()

Dobry_clovek

Vyborny dokument o bizarnosti cesko-slovenske pop music a o “ hvezdach “, ktere mely stesti, ze se narodily v nasi kotline, protoze za zapadnimi hranicemi by si sotva zahraly v zaplivanem baru. Srovnani nasich interpretu s temi svetovymi nakonec vyzniva asi jako okresni prebor versus Liga mistru. Pro cloveka, alespon s minimalnim hudebnim vkusem, to misty byla skutecna tortura. ()