V úvodu dnešní epizody doprovázíme naši hrdinku při pravidelném ranním běhu, odehrávajícím se v poněkud nepatřičných kulisách hřbitova. Později zde má sraz se svou puntičkářskou sestrou Claire, která organizuje své vlastní narozeninové překvapení. To samozřejmě nastoluje otázku vhodného dárku – problém naléhavě doléhající též na Claiřina výstředního manžela Martina. A pak je zde palčivá otázka, koho má naše hrdinka na zmíněnou oslavu pozvat v roli pánského doprovodu. Život je ale boj a samotná oslava přinese víc než jen jedno překvapení. (Česká televize)

bubun

Tak tuto epizodu bych charakterizovala jako těžce smutnou až depresivní, s cca dvěma velmi vtipnými scénami. Ale tím, že je to takové tragické ve svém pocitu osamělosti, může divák aspoň začít s hrdinkou trochu sympatizovat. ()

castor

Jogging na hřbitově je ideální. Stejně tak je skvělým místem pro naplánování oslavy narozenin, o které její sestra nemá mít ani ponětí. Ačkoliv si ji sama naplánovala. Naše hrdinka si myslí, že ideálním dárkem pro sestru by byla pořádná dávka sexu. A hlavně sama potřebuje doprovod, protože citlivý expřítel Harry si minule rovnou vzal i svého dinosaura. Hořká záležitost Fleabag je prakticky výhradním autorským počinem talentované herečky Phoebe Waller-Bridge, která je skvělá a která se svým talentem propsala až do scenáristického týmu nového dobrodružství 007. Bezejmenná hrdinka má značné problémy navazovat smysluplné osobní vztahy, je vypočítává, žensky manipulující, ztracená, sebestředná a neschopná hlubšího citu. A topí se v dluzích. Ale i zatraceně vtipná, a to nejen, když se vítězoslavně a ďábelsky usmívá do kamery (bourá čtvrtou zeď). ()

IvcaSammet

Začátek epizody vypadal docela slibně, konec to ale nakonec všechno zase zahrabal. Sice měl dál o trošku víc vtipnějších scén než ty předchozí, zbytek byl ale zase naopak o poznání trapnějších. Stále jsem nepochopila, co na seriálu všichni vidí. ()