11 Blocks

• Kanada Concrete: Gangs of Union City (neoficiálny názov) (viac)
všetky plagáty

beso74

Niekoľko kaskáderov a príležitostných hercov sa rozhodlo za niekoľko šupiek natočiť akčný film. Chlapci sú vcelku šikovní, až na to, že pracovali pravdepodobne bez scenára, nejakého jasného plánu, ako to bude vyzerať a že sa kameraman a režisér v jednej osobe Sasha Moric sústredil až príliš na detaily a unikol mu celok. Príbeh neustále skáče medzi prítomnosťou a flashbackmi, z ktorých niektoré z nich sa zopakujú aj niekoľko krát. Samotný dej silno pripomína Warriors(1979) z dielne Waltera Hilla, akurát, že vrámci finančnej úspory sa skupinka ľudí premenila na armádu jedného muža. Niektoré súboje (predovšetkým jeden z posledných - na nože) sú celkom solídne zvládnuté, Johnovi súperi však zväčša stoja v rade a čakajú, kedy sa aj im ujde nejaká tá poza uši či odtrhnutá ľadvina. A ako som už spomínal, celkový dojem najviac kazí práca kameramana sústreďujúceho sa na hornú polovicu telá hercov, čo vôbec nepridáva záberom na ich priehľadnosti. ()

Dexter1

Prvý koment i prvé hodnotenie (sa mi to konečne podarilo dakde). V ekonomickom kolapse, kedy je počet bezdomovcov už takmer neúnosný, vznikajú drsné a brutálne gangy. John "Concrete" Hong sa po nemilosrdnom tréningu svojho otca musí prebiť 11 blokmi, pričom každý jeden ovláda nejaký ten gang. Nadšenci a fanúšikovia Martial Arts, ktorí to bezpochyby vedia aj robiť sa rozhodli si natočiť film pre seba a podobných nadšencov. Choreo je pomerne reálne, len po filmovej stránke to trošku pokrivkáva. Ťažké béčko so slabým dejom a rozhádzanou dramaturgiou zachraňuje citeľný fanúšikovský zápal a dúfam, že sa tento tvorivý tým začne posúvať a časom si na nás počká skutočne dobrý MA filmík. ()