Love, Loot and Crash

všetky plagáty

Krátka groteska o rodine, ktorá si najmä gazdinú. Za ňu je v skutočnosti zamaskovaný lupič, ktorý sa chystá dom vykradnúť spolu so svojím kumpánom. Keď sa má akcia už rozbehnúť, otec rodiny sa poháda s nápadníkom svojej dcéry, ktorý sa ju na znamenie pokúša vziať preč z domu. V dome sa vzápätí objaví polícia a dôjde k zámene identít, čo spôsobí, že sa v určitom okamihu postavy dostanú do úplne iných situácií, než si to spočiatku predstavovali. (Marek1991)

zputnik

Typická groteska se všemi notoricky známými atributy - karamboly na x způsobů, přitrouble běhající policajti s pendreky, zloději coby popletové, příšný otec, zamilovaná dcerka, záměna osob, převlečení za opačné pohlaví a tak dále a tak dále. Jako malý chlapec ;o) jsem tyto grotesky s milióny gagů miloval. Dnes se se zaujetím podívám. ()

Iggy

Na to jak je tahle keystonská groteska stará jsem se u ní moc dobře bavil. Starý pán s dcerou si najmou novou kuchařku. To je ale jen převlečený lupič, který se chystá se svým komplicem dům vykrást. Starý pán se pohádá s nápadníkem své dcery a ta se rozhodne s ním utéct (hraje ho mladičký Charley Chase, který se poté věnoval několik let režii, než se k herectví v hlavní roli kolem roku 1924 vrátil a stal se jednou z největších hvězd němé grotesky). Tajný signál k útěku ovšem způsobí, že se dvojice trochu pomíchají a dojde k závěrečné zběsilé honičce s motocyklem a autem, v níž všichni mimojiné porazí italského prodavače ovoce, kterého si zahrál jen těžko identifikovatelný Harold Lloyd. Na svou dobu hodně svěží komedie, volně ke stažení na Archive.org. ()

Marek1991

Na svoju dobu možno liberálna, no za to úplne postačujúca groteska, ktorej mnohé motívy človek môže vidieť aj vo filmoch posledných rokov. Využíva počudností svojej doby na čudesné náhody, ktoré by sa asi už dnes nestali, ale za to ako gradovala som sa bavil stále viac. Zbytočne robiť hodinové filmy v tej dobe, keď ešte nevedeli veci poriadne zrežírovať, aby diváka neunudili, keď napríklad toto mnoho ľudí pobaví určite aj vlastne po 100 rokoch. ()