Mladá Genie přijela do Egypta za svým otcem, který hledá stopy dávného kultu. Když ji na trhu napadnou kvůli provokativním šatům, pomůže jí krásná lesbička, která jí seznámí s pohledným šejkem, kterému Genie podlehne. Pak potká podivínského Francouze, který tvrdí, že je potomkem Markíza de Sade, a zvídavá Genie se s ním ponoří do svůdných sexuálních her. Když pak zjistí, že upadla do rukou zvrhlého kultu a má být obětována, může už být pro ni příliš pozdě... (oficiálny text distribútora)

SOLOM.

Celkový průběh filmu bych přirovnal k jistým dobrodružstvím Emmanuelly. Na začátku přijede do určité míry nevinná dívka na návštěvu za otcem. Moc se nechce podřídit zvykům africké země a chodí nevhodně oblečená, což jí může přivodit nesnáze. Nudí se a náhodné seznámení se Sabinou jí otevře cestu k novému poznání. Jenže se musí počítat s tím, že za vším jsou postraní úmysly. Trocha erotiky okoření jinak nudný film a musím podotknout, že herci neměli moc zábran. Na své si přijdou jak pánové, tak i dámy. Celý film se mluví o nějakém tajném kultu, ale podstatu a záměry kultu se vlastně vůbec nedovíme. Celková zbytečnost a nesmyslnost filmu srší ze všech stran. Přestože v celém filmu slyšíme nebo dokonce vidíme náznaky něčeho, co má být hlavní náplní filmu, tak nikdy to není dotažené do konce či od daného problému raději uteče a vrátí se později. Jediné co je na něm zajímavé, jsou lechtivé scénky a výkon Englunda. Možná bych ještě trochu mohl připomenout hudbu, která byla celkem příjemná na poslech. ()

BlackTom

Tieto samoúčelné šokárne Toba Hoopera mi už poriadne lezú na nervy. Nebyť Roberta Englunda, tak nie je čo hodnotiť. Hooper de Sada zjavne nikdy nečítal a na jeho meno narazil asi len náhodou, pretože fakt netuším, ako sa sadistický kult dostal až do Egypta. Na jednu vydarenú scénu pripadá dvadsať minút nudy. Ale taký snový de Sade na kríži sa celkom vydaril. ** a už o tom nechcem ani počuť. ()

darkrobyk

Tolik nedotažených nápadů v jednom filmu se málokdy vidí. De Sade v podání Freddyho, podivný křesťanský kult, co se vydal poněkud jinou cestou, poušť, tajemná vamp Sabina, mučírna a snové halucinace. Zde se nabízel krvavý zvrhlý film, jenže Hooperova autocenzura vše zazdila. Trocha nahoty, sny připomněly Argenta a Fulciho a solidní kamera. Nedotažené podříznutí zamrzelo stejně, jako absence bičování či stažení obličeje v přímém záběru. A mučeníčko se rozhodně nabízelo! Jinak Genie nemá být obětována prostřednictvím kultu, nýbrž potomkem De Sadeho, na něhož mají členové kultu naopak spadeno. Kdysi bych asi dal také odpad, po zhlédnutí po letech budu milosrdnější. Až taková hrůza to nebyla, byť do třetice se na to už asi nikdy nepodívám. ()

charge odpad!

Na tento brak jsem se podíval na doporučení, jaký to prý není dobrý horor. Samozřejmě jsem už dopředu mohl tušit, že se bude jednat o ukrutně marnou záležitost, na který je ubohý snad úplně všechno. Např. je tu velice známý marný úprk do temných uliček z tržiště plný lidí, když hlavní hrdinku někdo pronásleduje a kontaktní čočka Roberta Englunda by nevyděsila ani tříletý dítě. Film má asi tak stejnou váhu jako třeba Satanova vyšší dívčí, nebo Ďáblova oběť, kterým se doporučuji vyhnout obloukem. I když tohle snad bylo ještě horší. ()

Faustka

Zanícený archeolog Dr. Matteson...(který si neustále odříkává nějakou tu modlitbu,je totiž křesťan). Jeho zbožňovaná dcera Genie...(toužící po dosud nepoznané hříšné slasti)...a má důvod,protože fotřík v zápalu práce na ní zapomíná. Je tu taky Sabina(žhavá po sexu s kýmkoli)...její nová přítelkyně,která jí věrně všude doprovází..(jsou její úmysly upřímné,kdo ví). Z minulosti se zjeví démon všeho hříchu a krutosti Markýz de Sade(uvězněný v žaláři,přesto nezlomený)...našeptávající svému potomkovi(tomu zvířeti v lidské podobě)...tu nejhorší pomstu,kterou si lze představit...(i když osud si tak rád zahrává).-)) Chcete nahlédnout do zhýralé duše stárnoucího šlechtice,jen směle do toho..."Nech si svoje kněžské řemeslo a kázání a polib mi prdel." Jsou to opravdu jeho poslední slova? ()