Děs v prádelně

• USA The Mangler (viac)

Vítejte v Rikers Valley. Místní policista John Hunton (Ted Levine) je právě povolán k vyšetření smrtelné nehody ve zdejší prádelně Blue Ribbon. Tam se kolem rychložehlícího a skládacího stroje, tedy mandlu, dějí podivné věci. Starý mandl, model 6, jako by byl totiž posedlý a prahnoucí po lidské krvi. Podivný majitel prádelny pan Gartley (Robert Englund) ale nijak zvlášť překvapený, zdá se, není... Horror natočený podle stejnojmenné povídky Stephena Kinga. (pfa)

Doudis19

No nečekal jsem zázraky, ale až tak špatný tedy taky ne. Nic jakoby nebylo dotažený. Každé úmrtí je uděláno slušně a má i slušný napětí, jenže části od jedné smrti k druhé vypluňují jen nic neříkající žvásty se snahou překvapit šokujícím závěrem, ten nakonec už tak špatný film, srazuje svou hloupostí ještě níž. Motivace postav je absolutně nedovysvětlená , no a k trikům se ani nemá cenu vyjadřovat v 15 let starým béčku. Neznám Kingovu povídku, ale tohle je i na horor dost pitomej námět, u kterýho si i člověk sebevíc tolerující hloupé pointy, musí ťukat na čelo. ()

A.L.E.S.

Mám dojem, že Stephen King by ukryl děsivé zlo i do obyčejného kroužku na klíče. Ale ztvárnění jeho ďáblem posedlého mandlu mi přišlo víc jako pohádka. Ostatní filmy by se tak nějak daly chápat, že by se skutečně mohly stát. To ovšem neznamená, že se mi to nelíbilo. Naopak. A na Roberta Englunda se člověk vyloženě těší. Doporučuju vidět s dabingem, protože Jan Přeučil mu dodává na děsivosti a slizkosti. ()

TO

Mandl rozmašíruje asi pět lidí, to je na sto minut dost slabé. A závěr, kdy se mandl vytrhne a rozeběhne po chodbě, to také moc nevylepšil. Mě to chvílemi i nudilo. Bohužel příliš béčkové/céčkové zpracování povídky Stephena Kinga. ()

pursulus

DVD HIT.¬         "Děs v prádelně" je pro mne jedním z vrcholů "béčkových" filmových počinů a jako takový jej vřele doporučuji všem, kdo se rádi (občas) podívají na nějaký ten hororový či hororově mysteriosní snímek. Jinak ovšem je to děs. ()

pfa

Velmi pěkný příběh s několika "nepěknými", poněkud brutálními záběry. Co ale jaksi jiného čekat od vražedníka, jímž je jeden starý, hrůzu nahánějící mandl, že. Ten totiž má chuť drtit a skládat vše jako prostěradlo dokonce i když je vypnutý. A podivného majitele prádelny Gartleye to zdá se ani moc nepřekvapuje... Snad tomu přijde na kloub místní polda. No a více už zmiňovat nebudu, však se již podívejte sami... [8/1O] (The Mangler, USA+AUS+ZAF, horror) ()

FIBO

Děs v prádelně je relativně slušný horor nebýt samotného závěru, který celou hororovou atmosféru neskutečně degraduje. Valnou většinu filmu pokrývá jemně mrazivá atmosféra a divák je zvědav víc a víc, jak toto celé dopadne. Závěr ale tuhle zvědavost zkropí jako studená sprcha. Jediné, co ve filmu nemá chybu, je Robert Englund ztvárňující fanatického staříka. Kvádro, černé rukavice, ten jeho chlípnej hlas a pohlazení ženských, které brzo čeká pomalá a bolestná smrt. Noblesně :) ()

Han22

Od kombinace King, Hooper a Englund jsem očekával mnohé, ale takovou nudu opravdu ne. Ve zkratce jde o to, že do mandlu v jedné fabrice spadne ženská a ošunělý polda Hunton to vyšetřuje. Mandl je totiž posedlý démonem. A protože mandly se zásadně nehýbou a své oběti neumí nahánět po lesích ani na ně bafat za rohem, je to celkem nuda. Vedou se debaty o ničem, herci přehrávají (a Englund je zde naprosto příšerný!), občas se někdo bez sebemenšího pudu sebezáchovy vrhá do mandlu. Na druhou mrtvolu si počkáme hodinu a celkem napínavý finále to moc nezachraňuje. Dvě hvězdičky tak především za originální námět, který je mi sympatičtější než ty kopírky co se točí dnes a úžasný design mandlu, který hraje líp než většina postav. ()

Shogin

Kingova předloha nepatří rozhodně k nejlepším povídkám, které napsal a mě osobně také zvlášť nenadchla, ale má aspoň jeho dokonalé vypravětství. Na film jsem ze zvědavosti kouknul, i když jsem nečekal prakticky nic, a taky mi to velké nic přineslo. Přidání majitele prádelny absolutně postrádalo smysl a celkově nízká kvalita šla kvůli tomu ještě víc dolu... Velmi slabý snímek... ()

Petrus1

Tuhle povídku (Šroťák) sem četla docela nedávno - tak 3-4 měsíce, řekla bych. Bohužel, jak je u mne zvykem, já stejně za měsíc vím prd, takže detaily si zas až tak nevybavuju. Ale jaxe film rozjížděl, začalo se mi to zase vybavovat :-) Myslím, že King musel mít z práce v prádelně docela trauma (pracoval tam po dokončení vš a jeho matka tam pracovala také), když napsal takovou děsivou povídku (která se mi btw líbila). Mne potěšila přítomnost Roberta (konečně má jinou masku) a i Teda Levina - konečně mi to došlo, haha, tenhle polda, co hrál i v Monkovi, hrál i toho úchyla v Mlčení jehňátek ;-). Ten začátek a rozjezd (tak do slabé půlky) se nese v duchu povídky, ale pak už je to zas jen výplod něčí fantazie (asi Hoopera a to mne docela mrzí :-(). Lednice v povídce také měla svoje místo, ale ne tak praštěný jako tady. No a pak už si to jede podle kdo ví čeho, ale ne podle Kinga. Madl sice dělá ham (to zůstalo), ale nějak se na to nabalilo zase spousta blbostí a zbytečností. Prostě opět zmršená výborná povídka. "Věřím v Boha, ve svou vlast a zákon." No, já nevěřím ani v jedno, ale věřím, že narazím ještě na další zmršený povídky od Kinga. I když tam sou některý dobrý béčkový záběry - nechat lidi složit mandlem jako prostěradlo, já musím říct, že už sem se ke konci docela nudila, bohužel (původně sem chtěla dát za 3). "Je něco horšího než ďábel v nás? Ďábel v těch druhých." No tak ať konečně někdo s ďáblem v těle ďábelsky zfilmuje nějakou Kingovu povídku. :-) A co na to Mistr King? "Z vizuální stránky filmu a z neskutečných kulis přecházejí oči, ale příběh se někde cestou ztratil (možná v hojných oblacích páry, které vypouštěla mechanická hvězda filmu)." Já souhlasím, mistře.... ()

johnymdoe

Ted Levine to pro mě zachránil před odpadem kterým to bezesporu je. Divím se že King napsal takovou slátaninu a jinak asi nejhorší role Roberta Englunda. ()

GOREGASM

Ha, ha, na podobné filmy se dívám, protože se u nich vyloženě pobavím, nad tím jaké šílenosti se dají natočit. Přitom jde o adaptaci povídky mistra žánru Stephena Kinga. Někteří tvůrci si bohužel neuvědomují, že roztáhnout povídku do podoby celovečeráku vyžaduje hodně umu a splynutí se zpracovávanou látkou a to se tentokrát samozřejmě nestalo. Tobe Hooper u mě docílil zcela opačného efektu, než bylo jeho záměrem... Docela jsem se především v první polovině zasmál a to nejen prádelně, ve které jsou zaměstnanci křehkou komoditou a přežít zde směnu je téměř nadlidský úkol, ale i precizně přehrávajícím hercům. Jediný Ted Levine to ustál, řekněme se ctí, a bylo fajn si užít jeho úchylný hlas, který ve mě nemohl evokovat nic jiného, než možná už tisící projekci Mlčení Jehňátek, které logicky zůstanou navždy jeho nejlepším filmem. 30% ()