Ve 14:30 Greenwichského času 9. srpna se raketoplán H. M. S. Churchill, na palubě s britsko-americkou posádkou přibližuje k cíli své mise. Tím je pozorování a studium Halleyho komety. Je zjištěno slabé radarové rušení vycházející ze závoje komety. Podrobnějším zkoumání odhaluje obrovskou loď, která se nechává unášet v ohonu komety. Neodpovídá na žádné volání a tak je posádkou považován za prázdnou skořápku unášenou vesmírem. Kapitán se proto rozhodne navštívit neznámý vesmírný koráb. Vše probíhá hladce. Posádka v obrovské lodi nalezne kromě vysušený zbytků nějaké formy života podobající se netopýrům a také tři skleněné rakve s dvěma muži a jednou ženou. Ti jsou přeneseni na Churchilla a loď se vydává směrem k zemi.

Po 30 dnech bez kontaktu s raketoplánem Churchill je rozhodnuto o záchranné misi, která má najít posádku lodi a zjistit co se stalo. Jediné co nalézají jsou poletující zbytky vysušených lidí a tři skleněné rakve. Avšak je zjištěno, že chybí záchranný modul, který je později nalezen a v něm i kapitán raketoplánu Churchill Carlsen s hrůzostrašným příběhem, který se odehrál při návratu lodi na zem. Rakve jsou přezkoumány a uschovány, ale najednou zmizí skleněný štít a žena z rakve společně s oběma muži se probudí k životu. Žena odejde z vojenské základny a nechává za sebou těla lidí, kterým vysála energii. Po jejích stopách je vyslán Carlsen společně s jedním odborníkem, který se mu snaží pomáhat a přitom na něj dohlížet, Cainem. Oba se dostávají mimo Londýn, aby poté zjistili, že jsou posledními dvěma lidmi, kteří dokážou zabránit vysátí energie z celé lidské populace. (Djkoma)

TheMraca

Osmdesátkový scifihoror jak má být. Mimozemská civilizace, upíři, život po životě, šířící se nákaza, Apokalypsa. A nahá Mathilda May.  Film si nehraje na korektnost a je nádherně syrový. Jak mi tento film mohl tak dlouho unikat. Divím se že to ještě nemá remake. ()

bif

Síla života asi definitivně zpečetila Hooperovu kariéru ve smyslu, že další vysokorozpočťák už nenatočil. Mě tenhle film zklamal hlavně proto, že se mi nechtělo uveřit, že ho Tobe fakt režíroval. Hrozné efekty i na tu dobu, až amatérské herecké výkonu a slabá režie. To je smrtící a bohužel i velmi nudný koktejl. ()

arkie

Pre fanúšika SF je to chuťovka, ostatných poteší nahá hlavná hrdinka (trochu odradzuje len ten fakt, že je to upírka). Efekty zodpovedajú roku 1985, takže mladšie roćníky bude čakať skôr sklamanie. ()

messi@h

Celkem milé béčko, které potěší milovníky zombie filmů a krásných slečen :-) 65 % hlavně za úvodní vesmírné záběry (i když inspirace Vetřelcem je zjevná). Nebudu lhát, že nějaké to procento si v hodnocení neukousla i sličná vesmírná vampýrka :) ()

lord-artoo

Dobrý náměť, špatný scénář, prkenní herci, ale výborný soundtrack a oldschoolové triky. Na jednu stranu na mě Lifeforce působil velmi mile, protože má něco atmosféry z klasických sci-fi filmů z osmdesátek, na stranu druhou neumí zaujmout a celý děj se odehrává tak zvláštně ve spěchu a to nemluvím o konci. Není divu, že jsem o tomhle filmu nikdy neslyšel, nemá totiž potenciál zaujmout diváka - ten má snad jen věčně nahá Mathilda May a fakt, že jsou to tentokrát Briti, kdo si leští svůj liščí ocas. ()

Shanen29

No,na mě to moc dojem neudělalo,čekal jsem daleko víc,jelikož mě to přišlo jako splácaných více obrazů filmů dohromady a chvílemi jsem se i nudil. ()

ŠpetaMarek

Ukázkový příklad toho, kdy scénárista má dobrý nápad (předlohu), ale nedokáže ho uceleně sdělit divákovi. První třetina je hodně slušná, ve druhé si uvědomíte, že ty tři piva nemohli mít vliv na vnímání takový, že přestáváte chápat co se děje. Ve třetí je už vám všechno jedno. Slušná hudba, skvělé praktické efekty. ()

azumi

pěkně natočené sci-fi, horor určitě ne, bát se nebudete. Přesto to svoji atmosféru a myšlenku má. Já sem se celý film náramně bavil a vychutnal si příběh o upírech z vesmíru. ()

Stejšn

Téměř neznámý zombácký film, kupodivu docela zajímavý. Obsahuje pár na svou dobu originálních sci-fi prvků. A hlavně se mi tenkrát strašně, ale STRAŠNĚ moc líbila ta nahatá Mathilda May jako představitelka hlavní zlé postavy. ()

zrx

Začátek byl opravdu zajímavej. Tešil jsme se, jak to bude dál. Ale pak napětí a vlastně všechno opadlo. Bohužel, námět byl dobrý. Začátek na 4* ale zbytek sotva na 2. ()

Blenny

No. Před ehm ehm, dávno jsem to viděl, jsem byl strachy asi posranej. Dneska už je to spíš prča. První polovina má celkem slušnou atmosféru, druhá půlka už je trochu guláš. Přimhouřím a dám tři. Takový necelý tři. Jedna celá bude za téměř pořád za svlečenou Mathildu May :-) ()

Bilky

Vzhladom na dobu vzniku aj spracovanie nametu davam asi o pol hviezdy viac, ale neda mi to inak. Pamatam, ze ma ten film v mladosti pripravil o niekolko hodin spanku. ()

djbarrel

Vcelku slibný námět, ale byl zabit prapodivným chováním hlavních postav, mizernými triky a chaosem. Navíc se většinu času nic neděje a na konci se rozpoutá peklo, které dokáže zarazit neohrožený hrdina. Zajímavý námět sklouzl ke kýčovitosti a já jsem se ani nebavil, ani jsem se nebál, ale věřím že kolem roku 1985 působil film o dost lépe. Na mě ale nezapůsobil. 45 % ()