Možná kdyby ji měla její matka víc ráda, nemuselo se to stát. Takhle vyrostla malá Carrie v plachou dívku, pro kterou je život ve škole peklo. Spolužačky se jí posmívají a fanatická matka ji rozhodně neutěší. Možná kdyby si dříve všimli, že když se Carrie ocitne ve stavu rozrušení, popraskají v okolí žárovky a věci se dávají do pohybu, byli by mnozí ještě živí. Neustálé ponižování Carrii žene až k hranicím šílenství a když pochopí, že, aniž by se o to jakkoliv zasloužila, má telekinetické schopnosti, je osud jejích trýznitelů zpečetěn...

Nová televizní adaptace stejnojmenného románu Stephena Kinga či remake slavného filmu Briana De Palmy se Sissy Spacekovou v roli Carrie z roku 1976 je v mnohém věrnější slavné předloze než De Palmův film. Natočil jej v roce 2002 zkušený televizní režisér David Carson (seriály Právo v L.A., Star Trek, Návraty Sherlocka Holmese a další) s přesvědčivou Angelou Bettisovou v roli Carrie. (oficiálny text distribútora)

jondoe

Zbytocny remake slavneho hororu. Hororova atmosfera ziadna, divna kamera a scenar nestoji ani za rec. Angela Bettis ako Carrie bola dobre vybratna a celkom jej to aj ide, ale zo Sissy Spacek sa jednoducho nemoze porovnavat. Tento remake je neuveritelne nudny a prazdny a este aj dlhy. Ta hviezdicka patri Angele a aj tomu ze som vlastne na to dokazal dodivat. Slabota. ()

JASON_X

Díky novému remaku Carrie (2013) jsem se dostal k tomuhle staršímu TV remaku Carrie (2002), mně dosud neznámému. A jsem nadšený. Nebýt té televizní formy (kamery) a dost hrozné hudby v závěrečné části filmu, pálím bez váhání všemi pěti. Výborně propracovaný scénář - například ty polodokumentární časové prostřihy do výslechové místnosti jsou skvělý nápad, nepůsobily na mě vůbec rušivě (protože jsem samozřejmě znal původní Carrie) a děj jsem si díky nim ještě lépe vychutnal. Také jsem byl rád za důkladnější (podrobnější) zpracování některých klíčových scén. A moc se mi líbil originální konec filmu (nechci ale příliš spoilerovat, takže ho nechám bez poznámek). Dalším velkým plusem po výborném scénáři byli výborní herci (tedy především herečky). Carrie č.2 (Angela Bettis) je typově naprosto dokonalá, snad to nebude svatokrádež nebo rouhání když řeknu, že "je ještě lepší než Sissy Spacek". Její matka (Patricia Clarkson) je též celkem věrohodná, ale umím si její představitelku představit i v naprosto opačné roli, třeba jako nymfomaniakální poživačnou fůrii se sklony k perverznímu sexu. Zajímavá žena. Dále mi pak byla hodně sympatická Rena Sofer jako Miss Desjardin (a byl jsem mile překvapený, že na rozdíl od své předchůdkyně i následovnice přežila). Zelenooká mulatka Kandyse McCure je také hodně zajímavá a líbila se mi už v Battlestar Galactica. No a hlavní dva hošani (Gentleman a Grázl) byli také dobří, i když Gentlemanovi bych tipoval tak třicet. Ale to je fuk. Je to každopádně nadprůměrně skvělý film a nechápu zdejší nízké hodnocení. Silné čtyři. ()

Elementál

Nejdřív negativa: Carriina matka je prototypem kliďase (vůbec nevypadá jako náboženská fanatička), digitální kamera stojí za prd, stejně jako laciné digitální efekty (zejm. padající meteory (meteority? pořád si to pletu) ) nebo rozvleklé tempo (zejm. ples - tam by mělo všechno gradovat a místo toho se kecá, kecá, kecá...). Pozitiva: jako celek byl film celkem příjemně koukatelný, sice o atmosféru knihy ani nezavadil, ale dïvat se na Carsonovu Carrie mě prostě bavilo. Samotná Carrie byla zahrána velmi dobře a i závěrečný masakr byl celkem solidní. SPOILER O to víc pak ale zamrzí vybájený "happy end", v kterém Carrie začíná nový šťastný život na Floridě. To jsem fakt nepobíral... .-) /SPOILER ________ Suma sumárum: příjemně koukatelný snímek s přepálenou stopáží, který sice Kingovu předlohu przní, ale pozornost si zaslouži. ()

Joker Punx

Máme tady další film Carrie. Tentokrát natočený jen pro televizi. Hlavní herečka Angela Bettis v roli Carrie mi byla strašně nesympatická i když roli zahrála docela dobře. Zlatá Sissy Spacek. U Sissy Spacek, Emily Bergl a Chloë Grace Moretz jsem měl nějaký sympatie, ale u týhle herečky vůbec. I když mě film docela bavil, tak to hrozně kazí ty triky na počítači a vizuál typickýho televizního filmu. Vyloženě to neni úplně špatně natočený ale je to pro mě nejslabší film o Carrie. Čekal jsem to mnohem lepší a ty triky a vizuál filmu mě celou dobu srali. Tenhle televizní film o Carrie mohli tvůrci natočit mnohem líp. Škoda. ()

kleopatra

U této předělávky jsem nemusela dlouze pátrat v paměti, bylo to tu cobydup - King, Sissy Špačková, Brian de Palma a "jejich" nezapomenutelná Carrie. Přestože ani před ní nemlátím hlavou o zem v kleče, lituju ty, kteří to dělají - až tohle uvidí. Angela Bettis v roli ponižované plaché laně sice vynikající, bohužel teenagerská atmoška, jalový scénář a přiopilá kamera v přesile. ()

• Závěr filmu byl přizpůsobený k navázání seriálu Carrie. Díky nízkému ratingu sledovanosti však seriál nevznikl. (Halloween9)