V starom dome uprostred Londýna rozpráva malá Wendy Darlingová (Rachel Hurd-Woodová) každú noc svojim bratom Johnovi a Michaelovi (Harry Newell, Freddie Popplewell) čarovné rozprávky o šermiarskych súbojoch, úžasných dobrodružstvách a hrôzostrašnom kapitánovi Hookovi. Deti sa však samy stanú hrdinami ešte väčšieho dobrodružstva, keď do ich izby jednej noci vletí Peter Pan (Jeremy Sumpter) a zavedie ich cez rozžiarenú nočnú oblohu až do kúzelnej Krajiny-Nekrajiny. Wendy a jej bratia si začnú spolu s Petrom Panom a Stratenými chlapcami užívať nový život, v ktorom neplatia žiadne pravidlá dospelých. Počas dobrodružných súbojov s nebezpečnými pirátmi, zákernými morskými pannami, obrovským krokodílom a hrozným kapitánom Hookom spoznávajú, čo v nich v skutočnosti je. Konflikt Petra Pana a kapitána Hooka se medzitým blíži k rozhodujúcemu súboju. (TV Markíza)

Stejšn

Mnohem lepší film o pohádce o Petrovi Panovi, než starší Hook s Williamsem a Hoffmanem. Pěkné triky a dobře zvolení představitelé Pana a Hooka, správně namíchaná porce akce, romantiky, dojemných scén a také se tvůrci nebáli - přestože jde o dětský film - zobrazit i několik vražd kapitána Jamese Hooka. Navíc se snímek celkem drží divadelní předlohy. Mně se to líbilo velmi. ()

ondey

Krásný příběh, ale tady ztratil svou poetiku. Přeslazené, překýčované a ztvárnění samotného Petra Pana ve mně celou dobu budilo podezření: Není režisér tak trochu pedofil? HOOK z roku 91 je jednoznačně o 100 bodov výš. ()

Pitryx

Kecání do děje, nesympatický název, film zpočátku nudný, bez gradace. V Zemi Nezemi se to kapánek zlepší, ale jen při bojích. Jinak statika a hlucho a mrtvo. Ve filmu je hezká hudba a to je tak asi vše. Hodnotit těžko, snímek je určen přece jen jinému divákovi, proto berme ohled a řekněme, že je lehce podprůměrný. Nova151220079736/10404 ()

epoh

Úžasná podívaná, vtipná, černohumorná a přitom dojemná... Skvělí herečtí představitelé dětských rolí, skvostná hudba... Spielbergův Hook tomu nesahá ani po Hookův "pařát"... ()

Snilek1379

Film se mi moc líbil. Jistě, triky za moc nestály. Ale jinak se jedná o krásnou pohádku pro děti plnou fantazie. Myslím, že herecké obsazení je na velmi vysoké úrovni. Líbila se mi také láska mezi Wendy a Petrem Panem. Dost mě ale naštvalo, že hodně lidí zde v tom vidí něco úplně jiného. Jako kdyby byl dnešní svět už tak zkažený, že nedokáže vidět lásku pro to, jaký ten druhý je. Bez postranních úmyslů. ()

CrazmydRed

Hooka mi bolo počas fimu veľmi ľúto. Myslím tým, rád počúval Wendyne rozprávky a všetko, po čom túžil bolo trocha náklonnosti a priateľstva, a čo dostal? Wendy mu klamala a všetky decká sa k nemu správali odporne. Namyslené tvrdohlavé, nedorastené, sebecké decko, ktoré sa riadi heslom "Život je hra" ho pripravilo o ruku a nakoniec ho hodilo ako potravu krokodílovi. Hook bol fantastický charakter - už len pre jeho módne cítenie :). Možno tých desať minút, kde každý "veril na víly" skoro skazilo celý efekt filmu, ale to je iba zlomok v porovnaní s tým, ako sa mi film PÁČIL. ()

DivnaKatus

Nemám co dodat. herci byli vynikající. "láska" v podání těch herců mi přišla naprosto nehraná. Mořské panny opravdu hypnotizovali pohledem. Pro mne je důkazem toho, jak tento film například to, že můj mladší bratr už několik dní chodí a zpívá si: "Já věřím na víly a jo a jo." ()

petrsponar

skvělí prostě skvělí tento snímek se mi jako malému tak líbil vždy jsem se těšil ze školy abych si ho pustil herecké výkony byly zajímavé ,velmi dobré .nej film o Petru Panovi . ()

Eywa11

"So come with me, where dreams are born, and time is never planned. Just think of happy things, and your heart will fly on wings, forever, in Never Never Land!" Zbožňujem príbeh Petra Pana už od útleho detstva a toto spracovanie sa mi náramne páči. Vždy, keď to pozerám som z toho tak príjemne rozčarovaná 😊 S týmto filmom mám spojenú aj takú svoju zvyklosť...vždy keď začne padať prvý sneh pustím si Fairy Dance od Howarda a idem sa v noci túlať len tak, kam ma to zavanie (skúste to, je to čarovné🙂)....raz som tak hodinu ležala v snehu a čumela na hviezdy...potom z toho bola angína na dva týždne a ja ľutujem len jedno, že som tam neostala ležať dlhšie.... Proste I do believe in fairies! I do! I do! ()

AnnaW

Bála jsem se, že se budu nudit a ono ne, ačkoli příběh je to známý. Dokonce bych řekla, že tohle, ač pohádka, je pro spíše starší děti, pro ty, které už vyrůstají, než pro ty úplně nejmenší, ty film vezmou zejména jako vizuální podívanou a některé roviny - týkající se pocitů, lásky, nejistoty, kterých s věkem přibývá - jim zůstanou skryty. Je to rovněž pěkná podívaná - a nevadilo, že některé triky nepatří mezi ty nejlepší ve svém oboru. ()

Chuanek

Knížka vs filmové zpracování, tak by dalo odstartovat malý, velký příběh pro naše nejmenší. Petr Pan co by chlapec, který chce být pořád dítětem, a mladá Wendy Darlingová co chce prožít nejlepší dobrodružství svého života. Po celkem strohém úvodu, vás film vtáhne do děje přímo letící rychlostí, rychlostí na pěkné myšlenky vás přinutí se vznášet pohádkovým světem, a zanese vás to hned na palubu kapitána Hooka, který podal hodně dobrý výkon v podání Jasona Isaacse. Ve filmu je hodně animačních scén, které uchvátí oko diváka, krásné prokreslené scény a nápady, které určitě do pohádek patří. Jenže ten samý počet je těch co moc nenadchnou. Ale berme v potaz, že je to natočené výhradně pro naše nejmenší, a tím pádem, i když se člověk vcítí v malé dítě, určitě mu film po jeho zhlédnutí něco řekne, a to nejenom, že,,každý z nás jednou vyroste, jen jeden jediný zůstane pořád dítětem,,… ()

FincherD.

Kouzelná rodinná podívaná s okouzlující R.Hurd-Wood v roli Wendy a s neuvěřitelně démonickým Jasonem Isaacsem. Všechno podbarveno podmanivou hudbou J.N.Howarda.4**** ()

Tristanian

Oproti prznění dětských duší pohádkami Z. Trošky je tohle skoro mistrovské dílo. Má to svoje chyby, pro evropského diváka je to zřejmě hodně kýčovité a "dětsky" naivní. Největší síla je ovšem v samotné předloze, ta je naprosto fantastická a její síla je naštěstí cítit i z téhle adaptace. ()

TheMe

Film je moc pěkný. Je to vlastně pohádka, která je dobře zfilmovaná, dobře zahraná, má dobrý děj, dobře skončí (jak pro koho teda) a dobrý je prostě za tři. A všechno je jenom dobré proto, že z takového rozpočtu jaký film měl, se dalo uvařit mnohem lépe. ()

JackieBliz

Pěkná milá pohádka, trošku kýčovitá v některých věcech, ale dívá se na ni hezky. Herci jsou vybraní pěkně a ztvárnění dětské nevinné lásky žijící hlavně z prvních polibků mě dostalo:) Povedené. ()

Pražský filmový orchestr se vrací

Pražský filmový orchestr se vrací

16.10.2011

Příznivci filmové hudby budou mít již brzy další příležitost k nevšednímu zážitku. Ve středu 23. listopadu v 19:30 se v pražském Rudolfinu uskuteční další koncert Pražského filmového orchestru, který… (viac)