Polda

TV spot 2
Česko, (2016–2024), 59 h 7 min (Minutáž: 54–59 min)

Réžia:

Jaroslav Fuit

Kamera:

Aleš Hart

David Matásek, Igor Orozovič, Vladimír Polívka, Ondřej Pavelka, Lenka Vlasáková, Jiří Vyorálek, Jana Kolesárová, Mário Kubec, Zdeněk Vencl, Jan Chudý (viac)

Kriminální seriál vycházející z žánru buddy movie, jehož hlavními postavami jsou dva naprosto rozdílní hrdinové – komisař Michal Bříza (David Matásek) a jeho parťák, absolvent policejní akademie Andrej (Igor Orozovič). (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa troufalka k tomuto seriálu (8)

Probuzení (2016) (S01E01)

Au au au ... Skoro to vypadá, že chtěl někdo vyrobit školní příklad toho, jak to vypadat nemá. Scénář je nevěrohodný. Pokud by někdo upadnul na 20 let do komatu, určitě by po probuzení nešel do své staré práce, kde náhodou pracuje jeho kamarád, do hospody, kde je 20 let stejná servírka, do posilovny, kde potká starého známého ... Jeho ženy by nejspíš měla jinho chlapa, ale zřejmě ne kolegu z práce. Nebo by možná byla opět sama po nevydařeném vztahu. Spíš by byl sice protahovaný médii, ale nezaměstnaný, hospoda by byla zavřená nebo přstavěná na něco nového, z posilovny by byl sklad ... Kolik existuje v republice posilovan, které fungují na stejném místě 20 let? A kolik se v nich protočilo zaměstnanců?! Občanku a řidiák by měl propadlý, musel by dělat přezkoušení, potřeboval by nový zbrojní průkaz. Zřejmě by nečuměl na kávovar jako dement, ale otevřel by sáček s mletou kávou a udělal si lógr, jak byl zvyklý. Opravdu napsal scénář pan Holeček? Není náhodou z větší části převzatý z německého seriálu Der letzte Bulle? Zřejmě včetně prkených dialogů ... Nejsem příznivcem příliš dlouhých komentářů, nebudu to protahovat. něco přihodím k jednotlivým dílů. Pilotní díl nic moc. ()

Poslední tramp (2017) (S02E01)

Když vidím jakýkoliv film, kde se vyskytují vandáci nebo chcete-li trempové, musím se smát. Ale kdo ví, třeba se takhle ti novodobí chovají, kdo ví?! Možná scénarista? ()

Lovci pokladů (2017) (S02E03)

Jéjda jéjda, co to je za blbosti?! V mobilu by měl nějakou aplikaci, locus nebo c:geo, ale určitě by ta neměl víc jak jednu kešku. V kešce by byl učitě logbook, žáby s lokalizačním čipem těžko. Těšila jsem se na díl s geocachingem a místo toho z toho vzešel tenhle blábol. ()

Páté přikázání (2017) (S02E05)

Jak se zdá, na poradce u tohoto seriálu nezbyly peníze ... Že Poslední tramp měl jen málo společného s trempingem a Lovci pokladů neměli nic společného s pravým geocachingem jsem tak nějak zkousla, ale církevní díl bez znalosti církevního prostředí a mluvy, to už je snůžka nesmyslů a bláboků. Zdá se, že se Richard Malatinský vytžívá v prostředích, která mu nic neříkají. Slovo "kongreagace" má poněkud jiný význam, ale rozhodně se nepoužívá při označení farnosti. Stálým jáhnem se nemůže stát každý, vystudovaný svobodný bohoslovec by nejspíš neprošel. A hlavně o tom nerozhoduje místní farář, ale biskup. Také není běžné, že by měla farnost přiděleného svého bohoslovce (familiérně by mu mezi sebou nejspíš říkali bohouš, ale učitě ne obřadně diakon.) No a tři madony s dítětem navíc cenné originály v jednom kostele - to mě opravdu pobavilo ... Vlastně celé vidění křesťanského světa pohledem pana scénáristy včetně toporných dialogů mě pobavilo, ale smutně pobavilo. ()

Do střehu! (2018) (S03E03)

Zaokrouhluji nahoru, pro mě zatím nejlepší díl. Možná díky tomu, že nerozumím šermu, odborník by třeba našel nějaké ty nesmysly. Základem seriálu je lidský příběh a charisma Davida Matáska, kterému role sedne. Kriminální příběhy jsou slabé, herecké výkony průměrné. ()

Šikana (2018) (S03E07)

Zkusila jsem jeden díl. Spíš jsem hledala ten, který se měl týkat drog a geocachingu, tady jsem hrubě nepochodila. Omlouvám se všem příznicům seriálu, zkusím nahodit, proč hodnotím tak nízko - jsem nastavená především na kvalitní filmovou tvorbu, konkrétně artovější kousky. To pro mě znamená solidní dotažený scénář s propracovanými dialogy, silné charaktery, záporné i kladné, zajímavou kameru, vyvážený střih ... a mohla bych pokračovat. To všechno pro televizní seriály neplatí, ale najdou se takové, které se tomu blíží. Polda k nim prostě nepatří. ()

Hon začíná (2020) (S04E01)

Říká se, že polívka je grund, i tady to překvapivě zafungovalo. ()

Dnes zavřeno (2021) (S04E13)

Tohle přece nemohli myslet vážně ani omylem. ()