V šermířském klubu nejspíš jeden ze žáků předčil svého učitele. Trenér šermu byl nalezen uprostřed šermířského sálu s bodnou ránou přímo do srdce. Proč by chtěl oběť někdo “odklidit z cesty”, když bylo známo, že už tu příští sezónu trénovat nebude? A co vražedná zbraň? Šlo o jednu z historických zbraní, které vlastní majitel šermířského klubu? Andrej měl k zavražděnému také blízko, protože se jako mladý věnoval modernímu pětiboji a chodil šermovat do stejného klubu. Pamatují si jeho kvality ještě? A jak přišel v té době ke kuriózní přezdívce? (TV Prima)

Jara.Cimrman.jr

"Pauza na čůrání do zkumavky. Sundejte si z hlav ty cedníky a jdeme na to." Šermířské souboje mě bavily s mečem, kordem i s tubusem. S resuscitací Carevny to taky nebylo špatné, ale akce Smart mě moc nebrala, "nezjistitelné" otvírání zámků nožem mě trošku štvalo a pachatel byl jasný od prvního záběru. ()

rakovnik

Tři a půl hvězdy. Vzhledem k prostředí a minulosti Andreje jsem se oprávněně obával, že budu muset sledovat šermířský souboj. Jinak jsem se celkem slušně bavil, vtipu bylo rozhodně více, než krimi. ()

troufalka

Zaokrouhluji nahoru, pro mě zatím nejlepší díl. Možná díky tomu, že nerozumím šermu, odborník by třeba našel nějaké ty nesmysly. Základem seriálu je lidský příběh a charisma Davida Matáska, kterému role sedne. Kriminální příběhy jsou slabé, herecké výkony průměrné. ()

mira007

Šermování s meči bez bylo atraktivní, pár vtipů mimo vyšetřování, carevna a romantická linka s Jankou Kolesárovou a já se dobře při sobotě pobavil. Žádný zázrak, ale s ohledem na současnou tvorbu to je jedna z mála pozitivních zábavných věcí ač se mi zdá že druhá série mne bavila o chlup lépe. ()