Od 30. apríla do 5. mája roku 1980 okupovalo iránsku ambasádu v Londýne 6 ozbrojených teroristov. Zajali 26 rukojemníkov. Anglická vláda za vtedajšej premiérky Margaret Thatcherovej chcela situáciu riešiť razantne a urobiť z útočníkov odstrašujúci príklad. Po šesťdňovom neúspešnom vyjednávaní pod vedením Maxa Vernona (Mark Strong) sa vláda rozhodla zasiahnuť a na vyslobodenie rukojemníkov vyslať špeciálne jednotky SAS (Special Air Service). Začal sa boj o každú sekundu a každého rukojemníka, ktorý vyvrcholil v jednu z najúspešnejších protiteroristických akcií špeciálnych jednotiek v histórii. (Furmi)

johnsnow

Podarený filmík na jedno pozretie. Síce prvú hoďku sa nič nedeje len kecá ale v závere dôjde na slušný zásah SAS ktorý je naozaj realistický žiadny Rambo štýl. Za 4* to bude a Strong aj Bell super. ()

Cerebrum

Dobře natočená jednohubka, ze které mi ale neutkvělo o moc víc, než Bellův dětský knírek a celkem se snažící Mark Strong. Jo a Abbie Cornish je stále neuvěřitelně hot. ()

Gangsta

Nečekaně dobré akční drama o teroristickém útoku na Íránskou ambasádu v Londýně. Největší zásluhu na atmosféře filmu má nejspíš Mark Strong ale i představitelé komanda SAS mají určité charizma, čekal jsem že v tom filmu budou hrát jenom "zelené mozky" a ono to tak není. Příjemné překvapení. Film má skvělou atmosféru a to hlavně díky práci s napětím. Zajímavé bylo vidět jak to mělo komando těžké protože to nemohli udělat takhle jelikož by to vyslalo do světa jistý signál a naopak. Líbilo sem mi právě to že bylo vidět "zákulisí" té operace na záchranu rukojmích. Slušně udělaný film 75% 4*. ()

palmovylist

Takový poměrně průměrný filmek, který vyloženě neurazí ani nenadchne navzdory faktu, že mám na zásahové jednotky trochu úchylku. Mrzí mě, že se autoři nepokusili o trochu víc zprostředkovat atmosféru uvnitř ambasády a neseznámili nás skoro vůbec s jejím osazenstvem, kromě ozbrojeného sekuriťáka, kterej teroristy vůbec nezajímal. Zamrzí taky fakt, že vzhledem k názvu filmu jsou všechny dříve připravované akce SAS poměrně očekávatelně stopnuty a tím pádem se prostě čeká na konec....45% ()

rigby

Výborný film o terorismu, který ale určitě mohl být ještě lepší. Jen škoda, že hned po začátku upadne do strašné nudy. Nicméně poslední třetina je fakt napínavá a nenechá žádného diváka v klidu. Možná to chtělo větší švih. ()

Kushina

Tento film nás naučil jedno, s teroristy se nevyjednává. Nejvíc mě sralo, když asi 4x odložili útok. Film byl hrozně natahovaný a upřímně až dost ukecaný. Nebýt zde speciální jednotky SAS, tak by byl film opravdová nuda. Hodnotit se zde dá opravdu to, že to bylo podle skutečné události. 55% ()

Ace.A.T.L.

Film, kterej ukáže události z obsazení ambasády z pohledu SAS. Je zajímavý sledovat, jak se kdysi připravovalo na útok a jak se jednalo z obou stran o vyřešení problému. Film neni nijak speciální na efekty, ale je zajímavej. Je to nadprůměr. Takže za mě 3* a DOPORUČUJU ()

Sheemass

6 days je film natočený podle skutečných událostí, které se staly na ambasádě v roce 1980 a představuje nám práci policejních vyjednávačů, policie i jednotky SAS. Fillm ukazuje jednotlivý postup všech policejních složek až po přípravu a především pak zákrok SAS, který byl velmi dobře natočen. Prvních pár dní se nic moc neděje a celé to má velmi pomalé tempo, prakticky tak po celou dobu sledujeme jen dohadující se politiky, ale závěrečný šestý den nakonec stojí za to. Celkově se jedná o velmi slušně natočenou, dnes již historickou událost, která na konci nabere slušné tempo. ()

jizvoun

Určitě se to dalo natočit lépe, už jen proto, že se jedná o jednu z nejznámějších a nejvyzdvihovanějších akcí SAS, ale chápu, že rozpočet nebyl asi tak velký. Každopádně pro neznalé líčí těch 6 dní vcelku detailně a autenticky. Mark Strong hraje vyjednavače dobře, příslušníci SAS jsou zahraný taky fajn. Ale vzhledem k tomu, že se akce točí víceméně kolem jednotky, mohli tvůrci víc zabrousit právě na lidi z tohoto slavného oddílu. I přes některé nedostatky mě to bavilo. ()

Krupe

Tak nevím, jestli ti tepicháři byli v tomto případě amatéři, nebo opravdu SAS byli tak dobří. Ale jedno vím jistě, politici by zasloužili nakopat do prdele... ()

karelhura

Maxi jsi tam (minuta ticha) Maxi, Maxi, nic mi není lásko (tady chybělo pár Maxových slz). Panebože takhle se chová policejní důstojník ?Nuda. ()

Pierre95

Je dobré vědět co se kdy událo. Ze začátku do pátého dne nuda, pak se to na chvíli rozjede. Jinak před tímhle filmem jsem neměl ponětí co se od 30. dubna po 5. květen 1980 stalo a tento film mi to ukázal. Takže bravo SAS. Na jedno zhlédnutí ok, podruhé si film nepustím. ()

mdf

Vidět na chviku po tolika letech Martina Shawa(Profesionálové..Doyle) bylo milé,jinak docela slušná rekonstrukce přepadení íránské ambasády teroristy.Celý film se skoro nic neděje až posledních 15 minut je akce. ()

EBBE

Velmi solidní snímek, rekonstrukce událostí věrná. Nečekejte nic přehnaného, ale dril SAS zachycený věrohodně. Hodnocení záleží na očekávání. Já jsme dostal co jsme čekal a bylo to velmi přesvědčivé. ()