Dvojice, pro kterou autoři oceňovaného televizního filmu J. Otčenášek a J. Balík použili příměru veronských milenců, není ani mladá a ani její příběh nekončí tragicky. Svého Romea a Julii na konci listopadu (ve skvělém hereckém podání obou hlavních představitelů) sledují autoři s pochopením, zatímco ne bez ironie kreslí ty, kteří jim jejich cestu za pozdním štěstím komplikují… Když se šedesátiletý Karel Pluhař (K. Höger) seznámí s Marií (D. Medřická), ženou v mnohém nešťastnou, pocítí, že chopí-li se této příležitosti, bez ohledu na malicherné zájmy a zábrany, může se ocitnout na prahu nového štěstí. Společně s Marií poznává, že se člověk nemá vracet k planému lítostivému vzpomínání, ale až do poslední chvíle života má s nadějemi a kurážnou podnikavostí hledět vpřed. Jen tak se mu život bohatě znásobí, nezadržitelně uplývající čas ztratí svou drtivou hořkost a člověk nepozná tíživé myšlenky stáří … (Česká televize)

Natabar

Film, který jistým způsobem pohladí na duši. Pomalu a pozvolna plynoucí - asi jako láska dvou hlavních postav. Krásně starosvětské, mile noblesní, citlivě jiskřící - a Höger opravdu hraje na 120%. ()

Kalidor_

Asi nejkrásnější a nejdojemnější (český) film o lásce jaký jsem kdy viděl. U Karla Högera (podobně jako např. u Rudolfa Hrušínského) nikdy nepřestanu obdivovat jejich geniální herectví, kdy i beze slov jen třeba pouhým pohledem dokážou vyjádřit vše. A Dana Medřická jakbysmet úžasná. No a jako třešnička na dortu nadpozemská hudba Karla Mareše, TA HUDBA OMG! ()

Autogram

Randenie v pokročilom veku nebýva jednoduché, zvlášť, ak má niekto doma celú rodinu Homolkových, čo nemajú pochopenie pre niečo vymykajúce sa ich predstavám. A ani motor toho starého auta už nemá ten dokonalý zvuk. Obaja herci v hlavných úlohách boli skvelí. –––– Ty jsi nikdy nepřeháněl. Ty na to, totiž, nemáš! ()

jatamansi

Natočit poetický film pro náctileté a o náctiletých není problém. Už vůbec není těžké vyrobit romantické dílo o lidech středního a mladšího středního věku. Ale udělat inscenaci o stárnoucích lidech tak, aby dojímala a přitom nebyla lacině sentimentální, aby nenudila a současně bavila, abychom s hrdiny dýchali a prožívali jejich ne právě nejmladší starosti – to je umění. Ale ono se to točilo, když byly k dispozici takové lidsky i herecky vyzrálé osobnosti, jakými byli Karel Höger a Dana Medřická. S nimi snad hrála i ta lavička v parku. ()

Looser

I když mi tenhle typ filmů moc nevoní, tohle jsem vcelku bezbolestně s chutí zkouknul. Pro mně aboslutní koncert Karla Hogera (sakra docela mi chvílema připomínal Hopkinse :-) a jeho pragovky. ()

klúčik

Krásny, lyrický príbeh dvoch starších ľudí. Herecký koncert dvoch hlavných predstaviteľov. Hlavne Dana Medřická je výborná 65%. ()

LEATHERFAC

Pro zajímavost: Tento film vznikl ve stejném roce jako slavný seriál Taková normální rodinka. Nutno přiznat, že Marie má toho se zpívající maminkou Hanákovou z Rodinky společného mimo obličej opravdu pramálo. Stejně tak se soudružkou účetní z Ošklivé slečny, kde si s Hogerem střihli taky románek o pár let dřív. Paní Medřická byla opravdu velká herečka. ()

Bohemák

Kdyby se o tohle dnes někdo pokusil, tak z toho asi vyleze nějaké rozpačité Babí léto. Skvěle vykreslené i zahrané veškeré postavy. A krásné poselství o tom, že by na život člověk neměl nikdy rezignovat. Ani s Milošem na Hradě... ()

Paity

Opravdový koncert dvou hereckých legend - Karla Högera a Dany Medřické, která překonává desetiletí. Tohle je skutečné melancholické snění dvou lidí, kteří jsou si stále bližší. ()

Haniczka

Krásný a dojemný film zejména díky Karlu Högerovi a Daně Medřické, hudbě Karla Mareše a i citlivé a přesné režii Balíkově. Od Balíka se mi líbí jen dva filmy. Jak se krade milion s Rudolfem Hrušínským a tento. A hodně. ()

Deleatur

Kupodivu to nebyla jen metafora - jejich rodiny sice spolu nesoupeřily, ale obě byly proti vztahu ovdovělého otce a opuštěné matky. Höger s Medřickou předvedli herecký koncert a do zaprášených a zakouřených reálií počátku normalizačních let vnesli prvorepublikovou noblesu ("Jsou dneska ještě pasáčci? Tak ne... tak mládež... nebo ještě lépe - družstevní mládež..."). A navzdory smutnému bilancování nesplněných snů úžasně vitální film o stáří: "Já jsem ještě neobrostl mechem. Jsem ještě živý!" // 85% ()

tragos

Dvě herecká esa v nádherně napsaném příběhu. Charaktery všech postav jsou perfektně odkoukané ze života a neméně dobře zahrané. ()

Véronique

O kvalitách tohoto filmu již bylo řečeno hodně, stejně jako o hereckém koncertu Dany Medřické a Karla Högera. Já osobně bych hodnotila 60%, ale za šťastný, a zároveň "nepřeslazený konec" (včetně pusy), a také nádhernou hudbu, jsem musela v hodnocení přidat. Opravdu milý film, který pohladí. ()