Zahalený do tibetského plášťa stojí s hrdo vztýčenou hlavou uprostred ulice kdesi v San Franciscu. Dvoma pištoľami veľkého kalibru mieri na svojich protivníkov a situáciu má dokonale pod kontrolou. Náhle vyskočí s dramaticky vejúcim odevom na strechu neďaleko stojaceho auta a vzduch začnú rozrážať dávky guliek z jeho zbraní - bez akéhokoľvek náznaku náhlenia sa či námahy. A i keď počet jeho súperov zdanlivo bezhranične narastá, okolo neho sa neustále šíri dôstojný pokoj budhistického duchovného... Bezmenný tibetský mních neidentifikovateľného veku (Chow Yun-Fat) je už 60 rokov strážcom magického zvitku pergamenu, ktorý ukrýva tajomstvo bezvýhradnej moci a večnej mladosti. Cíti, že pomaly nastal čas, aby našiel a do všetkého zasvätil svojho nástupcu. V Spojených štátoch natrafí na egocentrického vreckára Kara (Seann William Scott), ktorého po počiatočných nezhodách vezme pod svoje ochranné krídla. No skôr, ako čarovný zvitok môže zmeniť svojho majiteľa, dostanú sa obaja muži do konfliktu s prestarnutým nacistickým dôstojníkom Struckerom (Karel Roden), ktorý si chce ziskom pergamenu podmaniť svet - a tiež zaistiť omladnutie... Spolu s tajomnou kráskou Jade (Jaime King) sa Kar a bezmenný mních pokúšajú o takmer nemožné - záchranu sveta... (TV Markíza)

bari68

Film, ktorý by svojou nevyrovnanosťou mohol dostať aj slabších 5*, no následne aj skĺznuť do odpadu.Scény s čínskym bojových majstrom umení sú na dobrej úrovni , avšak sci-fi fantasy scény ma od dobrého hodnotenia odradili. A nedokázal to ani ako vždy charismatický Karel Roden. ()

korndaddy

Kuvavoe...To snad nemyslíte vážně? Pochopím ty přehnané fajty, ale co tam kurva dělá nacistickej vole Roden? Ne že by mu role neseděla, ale ne v téhle kung fu(ck) nazi sračce. ()

iXtr3m3

Neškodná blbinka s dobrým vizuálom, bojovníkom Stifflerom z kina, bratom Čechom ako hlavným záporákom a zároveň jedným z castingových omylov v živote Chow Yun-fata, ale OK... :) ()

Loki_Six

"You defeated an army of enemies while a flock of crane circled above. You battled for love in the palace of jade. You freed brothers you never knew with a family you never had." ()

BlueZero

Mních chráni posvätné písmo, vďaka ktorému je možné ovládnuť celý svet. Tento chce ovládnuť fašistický maniak. No ja vôbec nemám rád lietajúcich ľudí, pokiaľ nepozerám rozprávku, vačšinou to vidím v japonských filmoch, ale tu som to nečakal. Hollywood je už fakt na dne ;-). No a, že je to komédia som si až na pár okamihov ani nefšimol. Jediné pozitívne na tomto filme bolo, že sa aspoň trochu snažil pripomenúť buddhistické učenie. ()

Hopper

Ťažko priemerná až podpriemerná akcička s maximálne stupídnym dejom a chaotickou "action". Nebyť Rodena, ktorému z nostalgie jednu * pridávam, klesám ešte nižšie. SW Scott sa nám snaží profilovať v inom žánri a prečo v takomto rabiši sa motá Yun-Fat mi nie je jasné. Že by mu zdvihli nájomné ?? ()

cab

Nepovedenost bije do oci uz od sameho zacatku, kdy nacisti vstoupili do Tibetu, aby ziskali magicky svitek. Trikova vybava kterehokoliv souboje je spise k placi, toporne herectvi se dalo cekat a na parodii to neni vtipne, i kdyz (Karel Roden) prehrava uzasne. Vyslovenena nuda se take nekona...co to tedy puvodne melo byt??? 25% ()

kery-

Celým filmem se táhnou řekněme mystický kraviny, ale vy jste schopný to přehlížet..ale když se z toho u konce stane Matrix křížený s Wolfensteinem, je vám z toho na blití..Jedna za Rodena, který svou roli zvládl v pohodě.. ()

Holina

A tak úplnej průšvih to není, jde spíš o to, že film kromě relaxu prakticky nic nenabízí. Naprostý standard. Dá se u toho i spát. ()

abysser odpad!

Nechápu, kdo byl ochoten tuto sračku zaplatit... Karle Rodene, takto si představuješ svůj průnik do [Holyvůdu]??? Toč filmy jako je 15 minut a budeš slavný :) ()

Radim

Nezáživná slátanina s rádoby duchovním rozměrem. Kromě hodně jednoduchého a nedopilovaného scénáře mi docela vadily i trochu odfáklé akční scény. Plus navíc za sympaťáka Scotta. ()

Dračí koule Chowa Yun-Fata

Dračí koule Chowa Yun-Fata

21.12.2007

Uvědomujeme si, že to zní jako laciný fórek, ale pro název kung-fu fantasy Dragonball prozatím nemáme překlad, který by zněl méně dvojsmyslně (jsme docela zvědaví, jak si s tím poradí tuzemský… (viac)