Sympatická Eliška (Petra Hřebíčková) je manželka charizmatického a bohatého Pavla (Jiří Langmajer) na plný úväzok. Je ňou ale len dovtedy, kým ju na prahu štyridsiatky roztomilým a korektným spôsobom nepožiada o rozvod. Keď nový život, tak s celou parádou! Eliška sa rozhodne začat od nuly ako učiteľka v malej stredočeskej dedinke. Svojrázny a hyperaktívny starosta (Miroslav Táborský) nasťahuje Elišku do jedného domu s grobianskym Božíčkom (Ondřej Vetchý), ktorý vďaka svojim vlastným nemilým skúsenostiam s „ženskými navždy skoncoval". Jeho zádrapčivosť a hulvátstvo môže tromfnúť snáď len jeho povolanie – Božíček pracuje v dedine ako hrobár. Eliška má momentálne tiež chlapov akurát dosť, takže si rozhodne po nose brnkať nenechá... (CinemArt SK)

DK197

Ano, je to předvídatelné, ale... herecky top, dialogově zábavné, vizuelně příjemné. Po dlouhé době jsem u české komedie opravdu spokojená! :-) ()

tulrika

Občas je hezké mrknout na slaďounkou limonádu, kde je všechno jasné a nakonec vše dobře dopadne. Opravdu ne na přemýšlení, ale náladu mi to zvedlo. ()

SantaCruz

A proč ne rovnou 5*? No a co, že stejné téma už tady bylo nesčetněkrát. No a co, že to bylo sladké jak tureckej med. No a com, že mě nic nepřekvapilo. No a co, že to nebyla žadná těžká filmařina - copak musím chrochtat každý večer u Kubricka? Ne, nic ztoho mi nevadilo a ani ten Kubrick není bomba. A proto dokážu oželet 3%, které nebyli dle mojí libosti. A Jihlavák je TOP a Jihlavaci stojí při sobě :D (Okrouhlík alias Čeřínek) chatřský pozdrav. ()

BullittSF

S většími mezerami v logice než Ženy v běhu,kousek je vidět i snaha o český Good Year, ale výsledek je jen koukatelná komedie televizního střihu. ()

Chlo0opek

Je mi jasné, že tenhle film nebude hodnocen nějak extra vysoko, ale mne příjemně překvapil. Sympatičtí herci, dobré tempo, zábavný - prostě z toho čišela pohoda. Místy, dobře teda, musím uznat, že je to trošičku plytké, naivní, ale celkově si ode mne minimálně ty 4* rozhodně zaslouží! ()

Hombre8

Další z dlouhé řady připitoměle nováckých romantických "komedií" pro jednoznačně vyprofilovanou cílovou skupinu. Vražedná kombinace: Langmajer-Vetchý-Hřebíčková-Kostková, respektive postavy, které tvárňují. Dekadencující sestava druhé dekády druhého tisíciletí v českém filmu. Ne nepodobné podobnému žánru v období těsně před II.WW. Typický příklad toho, jak materiální blahobyt devastuje psychiku běžného člověka. Ztupění, faleš, konzumace, vymizení inteligentního humoru a herectví, které tak hladilo po duši například v osmdesátých a devadesátých letech minulého století. ()

Feacher

Je to dost jednoduché, očekávatelné, některé vtipy dost staré, zkrátka žádné veledílo. Nicméně místy nápadité, vtipné a na oddych ideálně dlouhé, nepřeplácané a zkrátka pohodové. Tolik adjektiv jsem v jedné recenzi snad nikdy nepoužil 😂😂 Nicméně 4 hvězdy za dobré herce a vtip... ()

toos

Na poměry žánru české "romantické" komedie ještě snesitelná záležitost. Klišé, nereálnost, nelogismy nebo vyslovený nesmysly ponechme stranou. Potěšil záporák Langmajer, Vetchému v přerodu od misogyna k zamilovanýmu studetníkovi v letech stačil jeden oběd... ()

jjemi

Smály se slečny, mamky i bábinky ještě ve foyer. Druhý den si slibovaly, že zase na něco takového musí zajít. Jasný signál, že to je dobrá komedie - hlas lidu, hlas boží:-) ()