Ostré předměty

USA, 2018, 7 h 51 min (Minutáž: 53–62 min)

Tvorcovia:

Marti Noxon

Predloha:

Gillian Flynn (kniha)

Amy Adams, Eliza Scanlen, Chris Messina, Patricia Clarkson, April Brinson, Violet Brinson, Taylor John Smith, Will Chase, Jackson Hurst, Catherine Carlen (viac)

V osmidílné dramatické minisérii "Ostré předměty" inspirované stejnojmenným bestselerovým románem od spisovatelky Gillian Flynnové (Zmizelá), hraje držitelka pěti nominací na Oscara® Amy Adamsová v hlavní roli Camille Preakerové. Novinářka, která se v minulosti potýkala s duševními problémy, se vrací do rodného městečka Wind Gap ve státě Missouri, aby informovala o případu zjevných vražd dvou malých dívek. Zatímco se Camille snaží poskládat střípky traumatické události ze své minulosti, dostane se do konfliktu s panovačnou matkou Adorou (Patricia Clarksonová), znovu se uchýlí k řadě nebezpečných sebedestruktivních zlozvyků a až příliš se ztotožní s mladými oběťmi vraždy. (HBO Europe)

rengers

Snažil jsem se vcítit do příběhu, až do pátého dílu. Po celou tu dobu se řešil případ dvou zavražděných dívek, který se nehnul ani o píď a psychické problémy mladé novinářky, která o vraždách ve svém rodném městě měla psát. Tenhle příběh by se dal vecpat do jednoho filmu. ()

Ekdahl

Mno, celkem onanie... táhne se to jak smrad, aby se pak všechno rozlousklo během asi 10 minut. Řemeslně je to jinak udělaný dobře, kdyby to mělo místo 8 hodin 4, nemuselo to bejt špatný. ()

Dzunk

Řekl bych vynikající seriál nebýt tech posledních dílů. Za ty ubírám tu jednu hvězdu. Ale Amy Adams vynikající, kamera, zvuk, hudba taktéž. Super příběh, akorát mě v posledních dvou dílech mrzelo, že zmizelo to napětí, kdy jsem hnal film dopředu a nemohl se dočkat co se bude dít, najednou to ohromně rychle eskalovalo, možná by bylo lepší mít to o pár dílů víc a bylo by to pro mě dokonalý. Takhle malá chybička a celkově 85% a tj plný hvězdy. ()

lineker

Seriál, kde se nevyplatí vynechat ani jeden díl. Snadno se totiž dá ve všech těch časových přesmyčkách ztratit. Hodně to stojí na Amy Adams, ale to je sázka na jistotu, která nemůže nevyjít. Je tady prostě úžasná a přinejmenším nominace na Emmy by ji neměla minout. Samotný silně osobní příběh vám rychle dostane hlavní hrdinku pod kůži (jste s ní prakticky všude). Postupné rozbalování všech démonů, které jsou ji životem servírovaný vás přiměje si Camille Preaker zamilovat. Kriminální odnož je více-méně ozdobným doplňkem, která Vás ovšem poslední větou odstřelí. ()

andreas_tool

Právě jsem se na tuhle mini sérii dodíval. Ani radši nechci jít spát. Myslím, že děj a celkové zpracování můžou vzdáleně vyjádřit slova: Naléhavost, deprese, hnus, strach, naléhavost (opět), preciznost. Úžasný děj, naprosto děsivě skvělé výkony tří hlavních protagonistek (smekám), precizní výkony všech ostatních. Co říct na konec? Snad jen don't tell mama... a nepodceňujte závěrečné titulky! :) ()

jimbos

Věčně nakalená Amy Adams hraje jako o život, atmosféra malého jižanského městečka by se dala krájet, ani jediný díl vás nenechá v klidu. Je to jízda od začátku do konce. Na pozadí vyšetřovaní vražd mladých dívek se postupně seznamujeme s hlavní hrdinkou a motivy jejího chování, proč utekla z rodného města a nesnáší svou matku. Jeden z nejlepších seriálů roku. PS: Nezapomeňte dokoukat poslední díl až do úplného konce, titulky to rozhodně nekončí... ()

C.A.T.

Celý seriál se odehrává ve zpomaleném tempu-stejně jako kniha a mně to nevadí. Velmi oceňuji dodržení knižní předlohy, výběr herců, záblesky minulosti a celkově je to moc hezky udělaný seriál. Trochu mě zklamala poslední epizoda, kde jsem čekala více emocí a tempa, ale upřímně jsem ráda za to, že viníka a rozuzlení oproti knize nepozměnili a nezůstalo u matky-celý díl jsem se toho totiž bála. ()

Unlikelyhero

To, že se děj odehrával ve vidláckém jižanském městečku pomalým tempem bylo zpočátku sympatické, ono pomalé tempo, se ale občas téměř zastavilo, atmosféra podle mne nefungovala, poslední dva díly už nic nezachránily, nejasný konec vše dorazil ()

hel_ko

To už se nikdy nedočkám klasického krimi seriálu, kde se nemusím prokousávat depresivní atmosférou a složitou psychikou hlavního hrdiny? To se teď už pořád budou točit tyhle vleklý, depresivní psychokrimipokusy? Chápu, že profíci budou slintat nad fantastickým střihem, kamerou a práci s herci, ale sakra já bych se taky občas ráda pobavila u normální dobré detektivky, kdy pachatele neuhodnu už u 4 dílu a kdy snaha šokovat diváka psychologickým profilem aktérů nehraje prim, ale je spíše upozadněna před napětím z očekávané totožnosti pachatele. Za mě proto 2 hvězdy za seriál a hvězda pro Amy, která se s rolí poprala jako vždy bravurně. ()

stuj

Děj se vleče, v pohodě by se vše vešlo jen do 4 dílů. Sžívání se s postavami maloměsta je zbytečně zdlouhavé a neustálé flashbacky začnou časem otravovat. A to hlavní: vyvrcholení příběhu není žádná bomba. Zklamání, znovu už nekoukat. ()

Tereza.Ondr

Skvělý! Tento mini seriál je opravdu dobrý po každém dílu jsem si musela pustit další. Moc se mi líbí, že vás to vtáhne do děje a že závěr vás dostane. ()

sadsammy

Nemohu projít mimo a nenechat komentář k tak ohromujícímu seriálu. Dlouho jsem hledala něco podobného a furt mne vyskakovaly nějaké blbosti, ale tenhle jsem našla náhodou a koukala jeho od večera až do rána a pak ještě dlouho přemýšlela co se tady stálo. Podle mne je to naprosto úžasný seriál o rodině, která přežívá velmi těžké období nebo jinak celý život je pro Camill je boj s samým sebou. Tady se krásně ukazuje problém mezi generacemi a mezi lidmi skrze reální životní troubles, které zažívá celé městečko. Město je plno hrůzy a mystiky, kterou dodává velmi realistická atmosféra. Hra herců byla špičková a příběh taky, jen se nechte až do samého konce koukat aj titulky na konce, protože já jsem to vypla a musela znovu hledat konec na internetu. Takže doporučuji k podivane. ()

karelhura

Tři, dal bych dvě ale přesvědčili mě Zeppelini. Panebože to se táhlo a přitom jsem už zhruba od druhé epizody věděl kdo je hlavní padouch,fakt nekecám. ()

VsetkoVsade

Všetkých rodičov upozorňujem, že výchovné hodnoty v tomto seriáli nenájdu ani kozmickou sondou a pokiaľ sa rozhodnú pustiť si ho v blízkosti svojich potomkov, za jeho zhubné účinky na ich sny a ciele nenesiem ani najmenšiu zodpovednosť. Väčšina postáv príbehu totiž holduje takému počtu nerestí, že zamestnanci Herbalife-u by ich v prezentácii o zlej životospráve mohli vystavovať hneď na prvom slajde. Nepatrí k nim len unikátna schopnosť ohovoriť jedným dychom všetky osoby neprítomné na rodinnom stretnutí, rovnako impozantná je ich spotreba nikotínu, ktorá by stačila na tri rakoviny a jeden rozklad pľúc; za príkladný vzor mládeži nemožno pokladať ani protagonistku, ktorá si fľašu minerálky pred nástupom do práce preventívne dolieva Absolutkou, akože uznajte, toto sa ozaj nerobí, sledovať ju ešte chvíľu a začal by som vodku brzdiť nealkom aj ja. Úloha duševne nestabilnej redheadky s občasnými sklonmi k rezbárskemu umeniu na vlastnom tele sadla Amy Adamsovej ako vyšitá, slabosť pre ňu som si vypestoval už pri epickom sci-fi diele Arrival, kde sa jej podarilo nadviazať priamy kontakt s mimozemskou civilizáciou a vo mne tak aspoň na chvíľu oživila nádej, že aj môjmu nesúvislému koktaniu by ľudstvo raz mohlo konečne začať rozumieť. K seriálu ma priviedla predošlá tvorba Jean-Marca Valléeho, ten sa po megaúspešných Big Little Lies pustil do stvárnenia ďalšieho vzťahového románu s kriminálnou zápletkou a s výsledkom som vcelku spokojný, hoci mal dvakrát viac epizód, než bolo v skutočnosti treba. ()

Konev

Já vypít od rána tolik chlastu, co Amy a ještě k tomu řídit, tak jsem dávno mrtvej. Po šestém dílu pořád čekám, že se to někam pohne, ale je to pořád stejné: sleduji život v malém městečku, chlastačky, sebepoškozování, halucinace, nechutně zlou mámu, kterou ale hraje skvěle Patricia Clarkson, vyšetřování dvou vražd, které, kdyby se dnes vyšetřovaly takovým způsobem, jako v tom Zapadákově, tak se nikdy nevyřeší. Jediné plus vidím v tom, že se začínají tušit nějaké změny, odhaduji, kdo je tím vrahem a začíná to houstnout. Jaký bude konec? Uvidíme....EDIT: tak od 7. dílu to začíná být lepší, ale ne zase tolik. Zvyšuji o 1*. ()

Tim Burton chystá remake klasického sci-fi

Tim Burton chystá remake klasického sci-fi

02.02.2024

Režisér Tim Burton se v současnosti plně věnuje postprodukčním pracím na svém nejnovějším snímku Beetlejuice Beetlejuice, jenž by měl vzít světová kina útokem letos v září, nicméně ani toto pracovní… (viac)

Zemřel režisér Jean-Marc Vallée

Zemřel režisér Jean-Marc Vallée

27.12.2021

Velice nepříjemná zpráva nás zasáhla krátce před koncem roku – oceňovaný kanadský režisér Jean-Marc Vallée zemřel nečekaně v pouhých 58 letech. Filmař stojící za oscarovým Klubem poslední naděje,… (viac)

Nové Mise uvítají starou tvář

Nové Mise uvítají starou tvář

03.02.2020

A teď jedna z těch hezčích castingových zpráv za poslední měsíce. Sedmý a osmý film v sérii Mission: Impossible přivítají zpět starého známého. Do akční franšízy Toma Cruise se totiž vrací kanadský… (viac)

Vítězové 54. ročníku festivalu MFF Karlovy Vary

Vítězové 54. ročníku festivalu MFF Karlovy Vary

07.07.2019

54. ročník největšího filmového festivalu v Česku je u konce. Festival byl zahájen snímkem Po svatbě, který doprovázela tvůrčí delegace v čele s herečkou Julianne Moore, režisérem Bartem Freundlichem… (viac)