Camille Preakerová, reportérka z deníku St. Louis Chronicle, je vyslána do rodného venkovského městečka Wind Gap, aby informovala o případu dvou pohřešovaných dívek, z nichž jedna byla nalezena mrtvá a vše nasvědčuje tomu, že byla zavražděna. Úkol, díky němuž se znovu setká se svou panovačnou matkou Adorou, otčímem Alanem Crellinem a nevlastní sestrou Ammou, vyvolá v Camille traumatické vzpomínky z dětství, mezi něž patří i smrt její mladší sestry Marian v době, kdy byly ještě školačky. Camille, kterou tíží ponurá minulost, hledá útěchu v alkoholu. Podaří se jí spojit s detektivem Richardem Willisem a náčelníkem policie Vickerym a sledovat stopy v okolí města, které by mohly objasnit osud dvou pohřešovaných dívek. (HBO Europe)

MATTcz

Tak to se mi opravdu začíná líbit, obsazení a prostředí, na tomto seriálu jsem zatím nenašel žádnou chybu. Amy Adams naprosto zbožňuju, takže se mi ten seriál bude dobře koukat. A hodně mě překvapilo že se v tomto seriálu objevila i Sophie Illis a Lulu Wilson, to mě osobně hodně překvapilo. Tím že já jsem neviděl z žádných trailerů, ale nechal jsem se zkrátka překvapit, tak svůj účel to splnilo. Hodně se budu těšit na příští část, doufám že bude co nejdříve. Mám z toho zatím velmi pozitivní pocity, a doufám že to autoři nějak nepokašlou. No uvidíme :) ()

Anderton

Expozícia ako sa patrí. Hlavná postava totiž nezlezie z plátna a okrem iného sa jej dostávame doslova do hlavy. Ako Američanka si ale môže povedať, že popíjať stále absolutku je zdravšie ako vysedávať v mekáči a popíjať kolu. Dá sa predpokladať, že pomalé tempo bude charakterizovať celý seriál, osobne mi ale to vyhovuje presne takto, snáď sa v tomto pocite budem ďalej iba utvrdzovať. Kamera sa zámerne vyhýba nejakej bližšej charakterizácii mestečka, ocitáme sa iba medzi budovami a pred krčmou, takže zatiaľ ani nevieme, ako to vo Wind Gap poriadne vyzerá, ale asi je to riadna diera. Kažopádne chovanie miestnych tomu jednoznačne napovedá. ()

Rockerman

Po čtyřech zhlédnutých dílech konstatuji, že to je mnohem lepší, než Sedmilhářky ke kterým se to přirovnává. Hodnocení nechám až na konec, nicméně už se jej nemohu dočkat a to je znamení, že se jedná o velmi nadprůměrný seriál. Amy Adams hraje roli Camille, utápějící se v depresích a závislé na alkoholu velmi dobře. Celá atmosféra je lehce mysteriózní a divák má stále nutkání vědět co bude dál. Camille má mé sympatie už jen pro svůj hudební vkus. Led Zeppelin nemůže nikdy zklamat! ()

Lenka.Vilka

Můj první problém s pilotem nastal hned při prvním pohledu sladkou roztomilou Amy, která mi jako Camille nepřinesla špatný pocity, abych ji hned začala nesnášet (jako v předloze), čímž mi vlastně byla vlastně sympatická. Ale Amy na to má jiným způsobem, protože je prostě dobrá herečka. Jenom jsem z pilotu necítila žádnou tíhu a depresi. Netáhl mě dolu. Snad na tuhle strunu zabrnkají pořádně dál v ději. Oceňuji dobré přechody přítomnost/minulost a dobrý výběr v podobnosti malé Camille. Temné to bylo, to jo, ale asi moc porovnávám s knihou, čemuž se vážně blbě vyhýbá. ()

castor

Sarkasmus, kam se podíváš. Ospalé městečko plné přetvářky a k tomu mordy dívek v minisérii podle autorky Zmizelé, které se před lety bravurně chopil David Fincher. Gillian Flynn k látce přistoupila velmi loudavě a nevlídně. Trpělivý tak musí být i divák. Poznáváme novinářku Camille, kterou šéf posílá do městečka Wind Gap ve státě Missouri, aby informovala o případu zjevných vražd dvou mladých dívek. Nadstavbou článků má být skutečnost, že ze zapadákova autorka sama pochází. A z kterého pláchla. Ví, jak to na maloměstě chodí, většinu obyvatel zná. A dokáže si obstarat informace, které se k cizinci jen tak nedostanou. Po malé dívence, která ležela mrtvá v potoce a s vytrhanými zuby, přichází objevení druhé oběti. Atmosférické, tísnivé a velmi dobře zahrané, uvidíme, kam to autor Sedmilhářek Jean-Marc Vallée posune. ()