Kocúr

• Slovensko Kocúr v klobúku (viac)

To je zase jednou venku pořádná plískanice a Sally s Conradem se sami doma tuze nudí. V tom do domu jako smršť vpadne Kocour a začne z klobouku tahat jedno kouzlo na druhým. A když se k němu ještě připojí jeho dva kumpáni Věc Jedna a Věc Dva, rozproudí se parádní zábava, plná gagů, šílených scének a veselého dovádění. (oficiálny text distribútora)

Honzyg

Strašně praštěný film, ale upřímně jsem se u něj zasmál. Film pro malé děti, který je ale zároveň plný vtipů pro dospělé, které děti nemohou pochopit. Kdo se u tohoto filmu chce pobavit, ten se určitě pobaví. A uznávám, mám zaujaté hodnocení - překlad pro dabing dělala moje sestra, takže na Kocoura nedám dopustit. ()

Fingon

70% Neuvěřitelný úlet, úchylárna a ... teď momentálně mě nic na ú nenapadá. K pochopení a správné vychutnání tohoto filmu je zapotřebí vládnout sofistikovanou myslí, aby bylo možné proplést se bludištěm absurdity, slovních hříček expresivního přehrávání všech zůčastněných. Divák očekávající další z mnoha více či méně realisticky motivovaných filmů, které spadají do mainstreamu, bude zákonitě zcela šokován a může se velmi snadno stát, že na hru nepřistoupí. Analytikův ráj... ať už se zabývá psýché či strukturou filmu. ()

Cushing

Souhlasím, že předloha je převedana na plátno na poměrně vysoké úrovni. Nemůžu souhlasit,, že je to ryze dětský film, nebooťz je tam hafo fórů opravdu, ale opravdu dospělých (lechtivých, přisprostlých atd.). A ten kocour byl celkem saďour, ne? Chytl jsem to v TV jednoho plonkového rána -- a měl pěkně vysmátou snídani (říká se to ještě? vysmátou?). Kdybych to viděl v originále, možná bych hodnotil ještě výš. Příjemné překvapení. ()

VanTom

Na to, že tahle prostší (ale ujetější) a vizuálně kýčovitější "Mary Poppins" pobrala rozumu předškolních dětí, připadal mi (Myersův) humor často nepřiměřeně slizký, až zvrhlý. Asi aby všechnu tu koncentrovanou, barevnou (a hlasitou!) infantilitu vydrželi i dospělí. Také se svým vtipům nejvíc smál Kocour (Myers) sám. Aspoň někdo. ()

Djkoma

Barevné je to jako Karlík a jeho továrna na čokoládu, ale celé o dost hloupější a bez pořádného smyslu. Mike Myers zase jednou měl pocit, že jeho obličej je okoukaný a musí se zamaskovat. Tentokrát padla volba na kocourka, ve kterého se změnil velmi jednoduše, ale je stále poznat stejně jako jeho zvláštní humor, který mě osobně např. u Austina powerse docela sedl, ale zde mi přišel infantilní a hodně levný (lístky do Universal studia?). Určitě je tam pár zajímavých a i vtipných momentů, ale u většiny jsem se tvářil dost kysele a jen se v duchu ptal, zda tohle mělo být opravdu vtipné a já se měl smát na zemi v křečích, nebo opravdu autoři měli dost zvrácený a podivný smysl pro humor. ()

• Z Dakoty Fanning a Abigail Breslin se během natáčení staly dobré kamarádky. (zajda404)
  • Když děti podepisují smlouvu a najdou certifikát Spay & Neuter, je na něm jako datum narození uvedeno 25. května 1963, což je datum narození Mika Myerse, který hraje Kocoura. (HappySmile)

Rozdáme si to počtvrté, bejby!

Rozdáme si to počtvrté, bejby!

20.05.2007

Kdyby Mike Myers (ten komik, ne ten psychopat v bílé masce! ;-) tu a tam neposkytoval hlas tlustému zelenému ogrovi, svět by už pomalu zapomněl, že někdo takový kdysi svými filmy vydělával stovky… (viac)