Láska nebeská

• Česko Láska nebeská (viac)

Vianoce v Anglicku. Ale zopár týždňov pred ich príchodom sa už vonku dejú nezvyčajné veci. Niektorí sa zamilujú, potom sa rozídu, iní sú zase beznádejne osamotení a stále niekoho hľadajú. Tento film je príbehom ôsmich ľudí, ktorí počúvajú hlas svojho srdca. Hlavnou postavou príbehu je novozvolený premiér, ktorý nevie dať najavo to, čo cíti voči svojej novej asistentke Natalie. Jeho strašia sestra Karen zase pomaly prichádza na to, že jej manžel Harry flirtuje s pracovníčkou jeho kancelárie Miou... Jamie je zase spisovateľ, ktorý opustí svoju partnerku po tom, čo ju pristihol pri nevere a odcestuje do Francúzska, kde chce napísať román, ale začne si tam s portugalsky hovoriacou slúžkou Aureliou... a to je len začiatok. (STV)

anniesek

V takovém hereckém obsazení, jako má Love actually snad ani není možné, aby to byl špatný film. Skvělé herecké výkony (Alan Rickman, Colin Firth), vynikající zápletky všech minipříběhů (výborné propojení jednotlivých postav), rozbouřené emoce ze všech stran. Komediální vsuvky, dojemné scény… Film překypující romantikou, láskou, zklamáním a smutkem. Je to dokonalý koktejl veškerých emocí a proto se na něj klidně podívám po třicáté…K tomu britská angličtina a je z toho nejlepší film na odreagování v jakémkoliv ročním období. ()

voltamper

Krásne, ľudské, originálne, autentické, vtipné, skrátka veľmi príjemne strávený čas. Príbeh pozostávajúci z mnohých dejových línií, ktoré sú navzájom viac, či menej prepojené, a ktoré majú jeden spoločný menovateľ - lásku. Či už ide o vzťah manželov, kolegov, spisovateľa a chyžnej, alebo obyčajné priteľstvo, každý príbeh je akoby vystrihnutý z reálneho života, podaný neuveriteľne sympaticky, prirodzene, aniteatrálne. Dá sa povedať, že každý si tam nájde to svoje. Vhodné aj pre Američanov, aby sa naučili, ako sa točia kvalitné filny na danú tému. Skvelí herci, všetci bez výnimky, dokonca aj Hugh Grant ukázal, že vie viac, ako len prehĺbiť dezén na svojom čele. 100 bodov, odporúčam si to pozrieť v originále. ()

Papida

Líbí se mi obrovská pestrost tohoto filmu. Láska je zde vyjádřena v tolika různých druzích a to překvapivě nejen jako partnerská (např. úžasný obětavý tatínek se svým zamilovaným synkem, sestra, která se věrně stará o postiženého bratra....) Zkrátka nádherná komedie, která na rozdíl od řady ostatních stejně vtipných navíc obsahuje v sobě hlubokou myšlenku. ()

JohnJa

Romantická komedie? Film jen pro silné nátury? Oboje Lásku nebeskou vystihuje. Asi každému vžene chvílemi slzy do očí. Dojetím, smutkem, vzpomínkou, očekáváním... Skvělý scénář, skvělé herecké výkony, skvělá hudba, skvělá režie, skvělý film. ()

KristovaNoha

To je ten s tím Britským premiérem a chobotnicí v autě? Jo to je on. Tedy v pořádku. Ani jsem neměl pocit, že by mne někdo tahal za fusekli a snažil se mi prvoplánovitě protáhnout slzné kanálky. Šlo to nějak samo :) nakonec. Vánoce nevánoce, je to podívaná pro každé roční období. Ta poslední hvězda nejen do počtu je za hvězdné britské obsazení. Jednoduše film, o kterém mohu bez výčitky od domu k domu rozhlašovat, že je dobrý. Snad stihnu všechny obejít do Silvestra. ()

Lonelybiker

Tolik pozitivní energie, jako je tady, není v žádném jiném filmu. Asi je to schválně a navíc do toho ta vánoční atmosféra, no funguje to tady perfektně. Smích a pláč téměř najednou, takové pocity prožívám vždycky, když se na Lásku podívám. A navíc je tady kouzelná Keira Knightley. ()

Milinka84

Pro mě jeden z nejlepších filmů. Příběhy různých lidí z různých míst, které se vzájemně propojují. Výborné herecké obsazení. Co dodat... ()

Mezerník

"Klasická" romantická vánoční komedie. Napodruhé lepší než napoprvé, ale pořád z toho cítím tu snahu zalíbit se... prostě jakousi umělost, snahu dojmout diváky za každou cenu.... A hlavních postav je tam tolik, že se někteří nejen zpočátku pletou, ale většina z nich ani nedostane pořádný prostor, abychom je víc poznali a mohli s nimi cítit... (především ta dvojice z pornofilmu je tam opravdu přebytečná a jen na efekt - minutový vtip roztažený do deseti). ()

smrk15

Výborná komedie plná romantiky, lásky... ale hlavně plná (skvělých) britských herců, songů, ale hlavně britského humoru. Dát tohle dohromady a přidat k tomu vánoční nádech byl skvělý nápad. ()

linsi

Na Lásku nebeskou se podívám ráda, ale jen jednou za čas. Mám tam své hodně oblíbené scény, ale na můj vkus je to už opravdu moc moc moc přeslazené a přehnané. Hezky se na to kouká (až na ty moc sacharidové pasáže), ale to je asi tak vše. Tenhle film mi prostě nic nového nedal. Ale to asi není vždy nutné, že? ()

s.u.g.e.r.

Vynikající romantická komedie s plejádou skvělých herců, uvolněnou vánoční atmosférou a užasným soundtrackem. Těch nezapomenutelných scén! Moc pekny film, který se opravdu povedl! ()

mirecl

SPOILER! Trochu nudné a navyše s násilným humorom, a to za každú cenu (len raz som sa zasmial počas celého filmu z chuti a od srdca, a to na jednej-jedinej prirodzenej scéne), ale na konci film predsa len trochu zahreje pri srdci, lebo každý každého miluje (snáď okrem postavy Rodriga Santora a jeho nešťastnej "partnerky", ktorá sa deň aj noc stará a je k dispozícii svojmu blízkemu, o koho je v ústave aj bez nej dobre postarané - až takáto obeť v prípade nájdenia životnej lásky nie je pravdepodobná). Nie je pravdepodobné v reáli ani to, že hrdinovia budú nakoniec takí osvietení a tak rýchlo a prirodzene prejdú procesom sebauvedomenia. Film chcel zrejme ukázať rôzne podoby lásky, nie veľmi sa mu to však podarilo. Plno nasilu pospájaných scén rôznych "osudov" rôznych ľudí (aj v tomto prípade platí, že menej je niekedy viac). Ich prežívanie divák môže len hmlisto dedukovať, ale to je aj tak zbytočné, keďže film budí dojem úplnej nereálnosti konania niektorých hrdinov a udalostí. Celé to vyznieva ako nedosiahnuteľný ideál. Všetci prekypujú láskou! Film nemá šancu stať sa ani len vianočnou klasikou. Vianočný duch, vianočná atmosféra takmer žiadna! Anglickí herci sú vraj najlepší na svete, avšak zrejme skôr v divadle. Jedine Rodrigo Santoro je v úlohe hanblivého muža prirodzený a "neprehráva" zbytočne svoje scény. Avšak na obhajobu ostatných hercov treba dodať, že neprirodzené udalosti sa zrejme ani nedajú zahrať prirodzene. Jeden týpek na tomto portáli hodnotí film Noel (Dárek z lásky) ako napodobeninu tohoto filmu. Omyl! Treba povedať, že Noel, aj keď aj tam sú niektoré udalosti pritiahnuté za vlasy, vyznieva oveľa prirodzenejšie, viac vykresľuje povahu postáv, má grády i napätie, ale čo je dôležité, aj značnú duchovnú hĺbku, ktorá spočíva hlavne v zaujímavých synchronicitách. Je to ľudsky hodnotný film a vzbudzuje nádej, že je niečo medzi Nebom a Zemou, čo nám pomáha.Naviac, nechýba príjemná vianočná atmosféra. Američania romantické filmy a komédie proste vedia robiť. Nie sú to nikdy len "faktograficky" servírované udalosti, na ktoré sa stačí len dívať. Naproti tomu Love Actually veru často kĺže na povrchu. Tých "okamihov pravdy", ktoré človeka obdaria, je minimum. Ako som už napísal, je hneď jasné, že v Love Actually väčšinou ide o absolútne nereálne konanie ľudí. Vo filme je navyše strašne veľa zbytočných amplifikácií. Keď to mám nejak vysvetliť: dá sa humor robiť príjemne, kultivovane a nenútene (filmy Carry on Nurse, Carry on Matron,...) alebo násilne, vulgárne, umelo a dejovo nereálne pôsobiaco (Maléry pána účtovníka). Divák v tom druhom prípade je znásilňovaný a niekedy nevie, či sa má smiať alebo plakať nad tými hlúposťami. Horšie je, že nejaký "dobrák" vydávajúci sa za odborníka na filmové umenie napíše svoje čisto subjektívne hľadisko a všetci ostatní sa správajú ako "múdri" dospeláci z rozprávky Cisárove nové šaty. Avšak treba dodať, že Love Actually zase nie je úplne najhorší film na svete. Na to, že je to súčasný európsky fim, celkom ujde. Je to súčasný európsky priemer. Je to však skôr paródia, a to na americké happy-endové filmy. Európania si ich radi pozrú, ale súčasne sú na ne alergickí, lebo vraj vedia, že život nie je taký. Tento vnútorný konflikt spôsobuje ich konzervativizmus a u severnejších Európanov (kde patríme už aj my) aj ich depresívne ladenie. Preto za "ťažké umenie" považujú skôr menej stráviteľné, ponuré a psychotické filmy. Tieto považujú za realitu a týmto svojim nastavením si ju takú aj tvoria. Česť svetlým výnimkám ! () (menej) (viac)

Strapuch90

Film Láska nebeská je živoucím důkazem toho, že romantická komedie nemusí nutně znamenat dvě hodiny se Sandrou Bullock a hromadou klišé. Chvílemi pobaví, chvílemi vtlačí slzu do oka, v každém případě ale plyne příjemně od začátku až do konce. Pro mě osobně každoroční vánoční povinnost. ()

Andy_Larkin

Lehké, odpočinkové téma. Krásná vánoční atmosféra, trocha toho britského humoru. Ideální pro sledovaní ve dvojici s nějakou příjemnou dámskou, či pro dámy pánskou společností. Navíc hezká minirole Rowana Atkinsona a parádní tanec Hugh Granta :-) Jediné co bych vytknul je fakt, že hlavně ve druhé půlce převažuje líbivost a sladkost nad humorem a závěr už je jako pojídání čistého cukru, takže 85% v rámci svého žánru. ()

lajkee

Klasika :) Milujem britský akcent Keiry Knightley! A vlastne celkovo britskú angličtinu! Najviac sa mi páči scéna Keiry ako pozerá video. ()

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Tady Vary: Předplaťte si své místo v kině

Tady Vary: Předplaťte si své místo v kině

30.09.2023

Unikátní formát filmové sezóny s předplatným přináší do českých kin projekt Tady Vary 2023/24. Předpremiéry očekávaných filmů, úvody s hosty, červený koberec a festivalová atmosféra. Na to všechno se… (viac)

Pokračování Lásky nebeské bude mít 10 minut

Pokračování Lásky nebeské bude mít 10 minut

16.02.2017

Klasický sequel Lásky nebeské nás jen tak nečeká, Richard Curtis ale napsal desetiminutový kraťas, v němž se podíváme na život všech hlavních postav v 2017. Kdy přesně ho uvidíme? Jeho premiéra… (viac)

Zemřel Alan Rickman

Zemřel Alan Rickman

14.01.2016

V 69 letech nás dnes opustil Severus Snape a Hans Gruber, tedy legendární britský herec Alan Rickman. Hvězda Harryho Pottera a Smrtonosné pasti podlehla rakovině, zanechala po sobě však bohatou… (viac)