Prisľúbená princezná

(TV film)
  • Česko Slíbená princezna (viac)
Rozprávka
Česko / Slovensko, 2016, 106 min

Moderne spracovaná rozprávka s dobrodružným príbehom zavedie diváka na exotický ostrov, kde žije kráľ, ktorý má dvanásť dcér. O ruku najmladšej z nich sa uchádza nebezpečný pirát Za Bié Ocradé a sirota Juraj, ktorého touto úlohou poveril jeho pán knieža Honorád. Juraj sa do krásnej princeznej zamiluje a musí bojovať so svojím svedomím - či dá prednosť láske alebo poslušnosti. (STV)

Karp

Tak to bylo ostré... Hlavní problém je, že byla inzerována pohádka a ono o žádnou pohádku nejde. Slíbená princezna je jakýsi volný fantasy příběh na motivy známého příběhu. Pohádka oproti tomu musí být v zásadě jednoduchá, pevně charakterově rostlá, mírně poetická či romantická a třeba i trochu laskavá. Zde je však k vidění rej nedotažených nápadů, napůl kabaret, napůl snaha o jakési české piráty z třeboňského rybníku v Chorvatsku, protože Češi přece Chorvatsko milují... Na druhou stranu to celé nelze hodnotit jako odpad... To by byla hanebnost, protože po filmařské stránce jde o poměrně slušný film a stejně tak herci v hl. rolích se docela činí. Zde toho tolik vytýkat nelze. Průšvih je samotné zařazení, scénář a uchopení námětu. Na pohádku divné, na čisté fantasy slabé, na dívání dlouhé... Kam s tím? Do zapomnění... ()

Abbadon. odpad!

Povedená hitparáda. Nejvíc zábavné na této pohádce jsou následné komentáře. Zajímalo by mě kolik tahle sranda stala a kdo je za to zodpovědný :) ()

Karmin

Tak sice nevím, jak tuhle punkovou Zlatovlásku docení děti, ale jinak si myslím, že si to své cílové publikum najde. Stejně jako si ho našel třeba Hvězdný prach (který bych si troufl odhadnout byl hlavním inspiračním zdrojem celého vizuálu, i když je samozřejmě kvalitativně o celé řády výše). Celé je to poměrně dobře stylizované někam do let 1870-1900 a přestože jsou některé kostýmy poněkud "kreativní" pořád to vypadá stokrát líp, než ta náhodná snůška hadrů napříč epochami a harampádí z Barrandovských skladů, které jiní tvůrci používají pro svoje "středověké" pohádky. Postavy se chovají logicky, (nejen) princezna projevuje vlastní iniciativu, celá vedlejší linie s Jiříkovými společníky je vítané zpestření, exteriéry super, moře je super hned dvakrát (která česká pohádka to má?) a přitom to velmi věrně ctí původní Zlatovlásku od Erbena. Milou třešničkou na dortu je pak odstranění paradoxu, který mě tak iritoval už v dětství na té Zlatovlásce z 1973 a sice: jak se u všech čertů ty zvířata vždycky dostanou na to místo, kde je Jiřík potřebuje, i když je to stovky mil daleko? No, tady se nedostanou :-) ()

quixote

Odpad? To snad ne. Kdo čekal tradiční Zlatovlásku, asi se nestačil divit. Pohádka pro malé děti to tedy opravdu není. Na druhou stranu se cení originalita a neotřelost, už kvůli nim se na tento film jen tak nezapomene a to se taky počítá. Tempo a střih jsou občas zběsilé, ale proč ne, lepší než unylé roztahané pohádky, kterých jsme viděli třináct do tuctu. Jinak mě skoro všechno bavilo: herci, lokace, kostýmy i oprskle mluvící „zvířátka“. Dát plný počet hvězd mi brání přemíra postav, mnohdy zbytečných, a koňská dávka té kolovrátkové balkánské hudby /jinak ale nebyla vůbec špatná/. Tak ahoj – řečeno s kačkou na konci - a zbytečně se nerozčilujte. ----- Vřele doporučuji přečíst komentáře Adama Bernaua a jendamatyho, ty mi mluví z duše. ()

Petulka88 odpad!

Při sledování tohoto mimořádného televizního počinu mi došlo hned několik věcí: 1. I v pohádce podle Karla Jaromíra Erbena se můžou vyskytovat piráti 2. I v pohádce můžete být svědky přehradné kulometné palby 3. I princezny v pohádce se můžou oblíkat jako kurvy 4. Do včerejška jsem žil v bláhovém přesvědčení, že jsem viděl dost hororů na to, abych měl jistotu, že nic nenaruší můj klidný spánek. Vzhled titulní princezny mě přesvědčil o opaku. Tímto chci České televizi poděkovat za vskutku silný vánoční zážitek a jen doufám, že bude v nastoleném trendu pokračovat, ba co víc, že příští rok bude ještě více inovativnější než letos. A klidně bych se nebál sáhnout pro inspiraci do zahraničí. Snad by pak mohlo dojít na můj oblíbený klasický vánoční příběh o páru lesbických tučňaček bojujících s drogovou závislostí, na pozadí okultních experimentů nacistické organizace Thule, s názvem Return to castle Penguinstein. ()

bearmeedek

Pečlivá příprava malých dětí na to, jak budou vnímat svět, až začnou na něčem ujíždět. Jinak solidně zprasená Zlatovláska. Ona sama podána jako škaredka. Jasně vyváží to halda zlatých vlasů. Kde jsou ty doby, kdy princezna byla "krev a mlíko". A dále nás má kromě barvitých končin ohromit kabaretní varieté plné karibských pirátů a mafiálni v kožených kabátech z Bo(h)žemie. Fujka. ()

anemoon odpad!

"Pohádka" mi připomínala Miloše Zemana s celým jeho hradním ansámblem. Vulgarita, lascivnost, hloupost a demence. Hodnotím odpadem, protože se jedná o pohádku. Kdyby to byl jiný žánr, asi bych nebyla tak přísná. ()

Likan7 odpad!

Vždycky o Vánocích si dávám sám sobě challenge a podívám se na několik pohádek. Alespoň, když mě k tomu přinutí přítelkyně. Nemam rád pohádky, a bohužel Slíbná princezna je jedna z nejhorších, co jsem kdy viděl. Přiznávám, že jsem jich viděl tak maximálně kolik je prstů na rukou, ale tohle je zatím to nejhorší. Fajn je tu jedině Jan Cina, kterýho mam celkem rád. Zbytek je překombinovaný, zmatený a nezajímavý. ()

HonzaMag

Skutečný patvar, který nezachrání ani Cina s Dolanským. Kostýmy jak z popelnice, princezny posbírali někde ve vykřičeném domě 5.-té katergorie (princeznu fakt nemůže hrát každá divoženka, co se režisérovi namane - nebo dneska asi už může...) vše doplňuje šílená hudba. Dolanskýho mám docela rád, ale jako karikatura Johnyho Deppa ?!? Čiré zoufalství... Zámek v rekonstrukci filmařům zřejmě nevadil, alespoň se něco ušetřilo, a tak jsem poprvé v nějaké pohádce viděl i zcela nezakrytě i lešení. To se fakt u nás nenajde nikdo, kdo by zvládl aspoň trochu koukatelnou pohádku? Jednu hvězdu dávám za Cinu, jinak by to byl čistý odpad. ()

E lan odpad!

Bože to byla katastrofa. Kombinace westernu a pohádky dohromady nejde. Když se pak začne střílet z kulometu a absolutně chybí jakýkoli humor, člověk se ptá proč někdo točí takovou blbost. Navíc herecké obsazení se svou měrou také podílí na katastrofální podívané. Opravdu, jak už tu někdo vtipně napsal, zlatý Troška (kterého opravdu nemám rád!):-)) ()

Jonatána

Jednu hvězdičku dávám jen proto, že jsem to vypla po patnácti minutách a tudíž by bylo nefér dát odpad, když se tam třeba později mohlo něco na hvězdičku objevit. Asi Honzík Cina si ji zaslouží. Zírala jsem s otevřenou hu...totiž ústy a nevěřila jsem, že tuhle trapnost (mi to totiž nepřišlo ani zajímavé a už vůbec ne vtipné) mohla ČT dát jako božíhodovou pohádku. Díky bohu za čerty na Nově, na které jsem to přepla. Ale možná si to někde seženu, naliju si panáka a kouknu se na královský nevěstinec, ty komentáře tady mě navnadily :-D. P.S. Někdo to tu už psal taky, ta princezna je nevlastní stestra Simony Babčákové? Simonu mám jako herečku moc ráda, ale kráná princezna to fakt není a její "ségra" taky ne. ()

ZnalecH

Abych pravdu řekl, tak když jsem otevřel profil této pohádky a uviděl černé hodnocení, tak jsem si myslel, že jsem se upsal. Přestože červené hodnocení jsem nečekal, tak černé už je opravdu moc. Pohádka se mi také v mnoha směrech nelíbila, ale nebyla to taková hrůza, jak se tady popisuje. ()

Wyrdas

Pohádka nevhodná pro děti. Tím myslím pro ty malé děti, jak se pro ně kdysi točili pohádky. Je to plné nevkusu. Od dialogů až po casting - kdo sakra vzal tak nevzhledné princezny? Hlavně ta zlatovláska, neměla být náhodou nádherná? A co kostýmy? Ty pro princezny vybírali někde v bordelu? Tohle je vážně Béčko s velkým B. Ostuda českým pohádkám, ale za inovaci piráta si to hvězdu zaslouží. ()

Elyv odpad!

Nepovedená verze Zlatovlásky s několika prapodivnými kostýmy (trička, legíny), jednou příšernou parukou a přidanou postavou ukřičeného piráta a jeho tlupy. (Samopal v pohádce? Děláte si ze mě legraci?) ()

Megynka odpad!

Snad nejhorší pohádka všech dob. Šílené obsazení, naprosto nepochopitelný děj a člověk neví, zda kouká na western, na pohádku, nebo na bordel ... !!! ()

Jozka7 odpad!

Dodíval jsem se poctivě až do konce. A cítím se, jako kdybych poctivě dojedl sváteční mísu plnou zvratků. Nikdy více. ()