Londýnská policie je v pohotovosti kvůli sériovému škrtiči žen a stopy typicky hitchcockovským způsobem vedou k nevinnému muži, který musí dokázat svou nevinu nejlépe tím, že vraha vypátrá sám. V tomto thrilleru se snoubí scény napětí s nezapomenutelným černým humorem. Scénář napsal Anthony Shaffer. (oficiálny text distribútora)

charles3

Velmi dobře napsané, zrežírované, zahrané (byť jde oproti nejslavnějším filmům Mistra AH o méně známé herce), nasnímané i sestříhané. Vedle skvělých hlavních představitelů nezůstává stranou ani inspektorova manželka se svojí skvělou kuchyní. ()

petrasninja

Co k tomuto Hitchovi napsat. Klasická detektivka, která až zase tak klasická neni. Samotnému vyšetřování policie tu není věnováno moc prostoru a vlastně ani sám hlavní podezřelí se nesnaží zjistit kdo, nebo proč. Film mě bavil, bavili mě vtipné hlášky a strasti u jídla, hlavního detektiva - "nemohli by sme na něco začít šetřit a jíst jenom chleba?". ()

bedsore

Nejsem žádnej odborník na Hitchcocka (dosud jsem zavadil jen o Vertigo a Ptáky), ale pochopení tohle u mě úplně nenašlo. Snad kromě postavy inspektora, která mi trochu připomínala poručíka Columba a vdechla filmu trochu humoru, bylo jednání ostatních postav dosti zkratkovité, nepřesvědčivé až naivní. Asi se budu muset vydat trochu víc proti proudu času, abych poznal, kdo že to ten Hitchcock vlastně byl ;-). ()

Ardath

Svižný a černým humorem okořeněný thriller, jemuž vévodí velice vtipná a dlouhá scéna s mrtvolou na korbě náklaďáku. Bohužel Blaney v podání Jona Finche je pro mne nejméně sympatickým hitchcockovským hrdinou. ()

Ganka

Pozdní Hitchcock už mi prostě nesedí. Pryč je kouzlo černobílých filmů, lehká rafinovanost i kouzlo pouhých náznaků. Zběsilost vám Alfréd servíruje barevnou a surovou. Vraždu si nemusíte domýšlet, protože vám ji celou ukáže. Záblesk starých časů jsem viděla ve skvělém sjezdu kamery po schodišti, kdy to divákovi zaručeně muselo šrotovat v hlavě. Scénář je dějově poměrně plytký a nepropracovaný, ale budiž, má i své světlé chvilky. ()

Lasenice

Výborně udělaný film; scéna na korbě náklaďáku naprosto famózní! Tu a tam jsem se přistihl, že vrahovi přeji, aby se na něj nepřišlo, měl to tak skvěle rozehrané, že to ani jinak nešlo a přesto... ()

gggggg

Jeden z posledných filmov Alfreda Hitchcocka rozhodne nepatrí do starého železa. Avšak trošku film zráža prehnaný humor, ktorý ničí atmosféru dobrého thrilleru. ()