Japonsko - rok 1870. Občianska vojna mohutnie každým dňom. Jej epicentrum tvorí úsilie cisára pomocou svojej novozriadenej armády zlikvidovať kastu samurajov, ktorí odmietajú dobrovoľne vydať svoje územie. Na pomoc cisárovi prichádza veterán americkej občianskej vojny, kapitán Nathan Algren (Tom Cruise), ktorý so sebou prináša nielen najnovšie zbrane, ale aj ochotu a vôľu naučiť cisárovu armádu s nimi zaobchádzať. Po úspešnom tréningu nastáva prvý ostrý stret so samurajskými bojovníkmi, ktorí ale Algrenom vycvičenú armádu dokonale rozprášia. Zranený Algren sa ocitne v ich zajatí. Namiesto istej smrti však dostane možnosť spoznať samurajský spôsob života, ich kódex a motiváciu. Postupne je svetom samurajov stále viac fascinovaný. Na obzore sa však schyľuje ku konečnej bitke a Algren sa ocitne pred najdôležitejším rozhodnutím v živote. Na ktorú stranu sa má pridať? (oficiálny text distribútora)

Tomulka

Vzhledem k tomu, že nemám rád většinu hereckých počinů Toma Cruise, tak se divím tomu, že jej vyzdvihávám za roli Nathana. Tom Cruise mi dokázal, že u mí hrát také ve filmech co mají hloubku a velkou myšlenku a dokáže držet krok s hercem jako Ken Watanabe. Smekám klobouk dolu Tome. Celkově je film naprosto dokonale obrazově, hudebně, scénáristicky a herecky zvládnutý. To vše podporuje perfektní režie. Tento film jsem viděl již vícekrát a mohu ho jen doporučit. ()

complex

jeden z mojich obľúbených historických filmov, navyše sa to odohráva v kúsok inej dobe... veľmi dobrý scenár a dialógy.. krásne prostredie, výborný príbeh a výkon hercov... aj keď je to americký veľkofilm tak mne sa to naozaj páčilo a odporúčil by som tento film komukoľvek... ja nemám čo vytknúť... 5 hviezdičiek ()

sikky

Jako film bezpochyby dobrá práce, skvěle zahrané, dovedně natočené. Bohužel mě japonská kultura ani příběh příliš neoslovují, proto jen 4* ()

mrGhostly

Vlastně nechápu proč se mi Poslední samuraj tak líbil. Asi to na mě zapůsobilo především jako celek. Nebo moje uši už tehdy automaticky vyhledávaly mistra Zimmera, jehož hudba film staví o příčku výš. ()

hyde1987

Moc pěkná výprava, výborný Ken Watanabe a zase....zase můj, jak já říkám, antioblíbenec Cruise, který mi tu překvapivě nevadí, a neměl jsem s ním sebemenší problém. Je vidět, že je to hollywoodská klasika - šablonovitý děj, ovšem je to fakt krásně udělané. Navíc se zas tak moc filmů s Japonskou tematikou (kde nejde o WW II)v Améru netočí. Baví mě to a dám si to klidně znova:-) ()

DVCAM

Kvalitní film, ale nepřesvědčil mě. Navíc už mě nebaví příběhy výjimečných amíků, kteří sešli z cesty, aby nakonec nalezly ty pravé hodnoty. ()

DorianGreene

Proměna bezcitného vojáka vraždícího v minulosti vše, co chodilo, přes životem unaveného alkoholika předvádějícího pušky v bojovníka a studenta cesty meče je už lehce otřepané klišé. Jenže tento film má tolik dalších kladů a překvapení, které mě donutily dát plný počet bodů. Ať už je to perfektní a uvěřitelný výkon Toma Cruise, Kena Watanabe, nádherné přírodní scenérie, úžasná hudba, atmosféra soumraku rytířů bušido, každodenní život vesnice samurajů v druhé polovině 19. století a hlavně závěrečná bitva; svištění šípů budu asi vždy slyšet, když si vybavím tuto scénu, stejně jako zvuk předchůdce samopalu. ()

Arassuil

Typický velkofilm, řemeslně dokonalá kamera, herci...prostě vše, jak má být. Na filmu mě především zaujala japonská scenérie - Nový Zéland:-), jejich filosofie a hudba, vše ostatní mi přišlo opravdu až moc dokonalé, japonci to ale zachránili. Občas mi vadilo i typické americké překrucování historie a typické šablony - viz. příjmutí do samurajské společnosti, konec filmu... Myslím si, že přesto všechno si ty 4 hvězdičky zaslouží. ()

Mrtvobog

Jeden z mála podarených amerických veľkofilmov, ktoré môžem pozerať bez toho, aby mi bolo zle. Asi najlepší Cruisov film (podľa mňa - inak mi nie je sympatický), v ktorom nevyzerá ako dement. Scenár, ako aj dej či zápletka sú výsostne geniálne. Pekné nahliadnutie do kultúry a histórie Japonska (no nebyť industrializácie a militarizácie, tak by Japonsko skončilo ako Rakúsko-Uhorsko, či dáka zapadnutá kolónia). Napriek tomu narába film nanajvýš jemne s citmi a emóciami, prezentujúc život samurajov v ich harmonickom prostredí. K tomu úžasné zábery, dokonalá hudba Hansa Zimmera (pri skladbe Red Warrior mi naskočili doslova zimomriavky), veľkolepé bojové scény a krásny ciťácky záver. Vynikajúci počin. ()

davebono

Hodně slušný americký velkofilm, kterému by trochu méně Toma Cruise nevadilo, neboť, proč musí být americký hrdina vždycky nejlepší ve všem co dělá? ()

Surralis

Řekl bych, že je to jeden z nejlepších filmů které jsem měl možnost spatřit. Hans Zimmer odvedl vynikající práci, dokázal hudbu složit tak aby nevyčnívala a nepřekrývala film, ale i tak ji člověk pozná kdykoliv ji uslyší bez video doprovodu. Navíc je film zasazen do japonské kultury, kterou herci výborně stvárnili. Má v sobě bojové scény, romantiku, ale i smutek a utrpení. To vše proložené skvělým výkonem herců, kteří se do svých rolí náramně hodili. ()

mine.slayer

Kde cesta začíná tam i končí, v případě Posledního Samuraje je to asi tak. Celé je to výpravné, Cruise hraje standartně dobře, miluju samurajskou tématiku!! Ale já prostě nevím, něco tomu chybí a je to takové celé klišoidní, jo to je to správné označení, celé to zavání provařeným klišé. ()

turboviking

Úžasně epický velkofilm. Téměř každá scéna vytváří nějaké emoce, ať se jedná o mír a harmonii v samuraiské osadě či bojové scény. Tomuto všemu védoví jak jinak než opět epický soundtrack mistra svého oboru Hanse Zimmera. ()

pirate

První polovina chvílemi pomalejší (neplést se slovem nudnejší), ve druhé se to naopak rozjede a o zábavu je postaráno. Vyděl bych to na 70%. Rovné tři a půl hvězdy. ()

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

14.11.2023

Chris Evans ztvární legendárního herce

Chris Evans ztvární legendárního herce

06.01.2022

Od té doby, co Chris Evans (Avengers: Endgame) opustil Marvel a vydal se vstříc novým projektům, daří se herci točit poměrně zajímavý žánrový mix. Brzy jej uvidíme v animáku Lightyear o Buzzi… (viac)

Kdy bude další Jack Reacher?

Kdy bude další Jack Reacher?

15.08.2015

Tom Cruise momentálně točí kriminálku Mena pod dohledem Douga Limana (Na hraně zítřka) a už na podzim ho čeká další akční štace. Znovu si totiž zahraje Jacka Reachera, bývalého armádního… (viac)

Jack Reacher 2 má režiséra

Jack Reacher 2 má režiséra

19.05.2015

První Jack Reacher vydělal 218 milionů dolarů a potvrdil tak lukrativnost Toma Cruise. Režisér Christopher McQuarrie se ale po Reacherovi vrhnul na pátý díl Mission: Impossible (uvidíme ho už 30.… (viac)