2046

Příběh filmu 2046 navazuje na režisérův předchozí snímek Stvořeni pro lásku: hrdinou je tu opět spisovatel Chow Mo-wan, který se živí psaním novinových sloupků. Na začátku filmu, který je zasazen do roku 1966, se Chow stěhuje ze Singapuru do hotelu Oriental v Hongkongu, kde hodlá pokračovat v psaní o budoucnosti. Ve skutečnosti píše o minulosti: v jeho románu vyjíždí tajemný vlak do roku 2046. Všichni, kdo v něm jedou, chtějí nalézt ztracené vzpomínky. Obecně se totiž soudí, že v roce 2046 se nic nemění, ale nikdo to nemůže potvrdit, protože se odtamtud nikdy nikdo nevrátil. až na jednoho člověka, který tam byl a rozhodl se vrátit, protože se chtěl změnit. 2046 je však také číslo sousedního pokoje, jehož obyvatelka se stane Chowovou milenkou. (oficiálny text distribútora)

joseee

Režiséra Wong Kar-Wai mám celkom rád, ale tento film bol nad moje sily, predovšetkým umelecký zámer, ktorý sa rozvinul do nekonečnej vesmírnej onanie s ázijskou kyborgkou a postupom času bolo mojou jedinou túžbou, aby ten film už konečne skončil. ()

MS Yogota

Moc krasny film, ale k plnemu hodnoceni mi neco preci jen chybelo...Asi to, ze na relativne pomale tempo vypraveni mi vice jak dvouhodinova delka pripadla az prilis. A jen bych podotkl, ze dle meho nazoru neni srovnani s Blade Runnerem zcela na miste, tech "dechberoucich" zaberu je tam asi tak minuta a dech mi tedy rozhodne nevzaly :) Kazdopadne je to moc dobre napsano, rezirovano i zahrano (ovsem jsem trochu ovlivnen tim, ze Ziyi Zhang zboznuju ve vsech filmech). ()

mess

musim priznat, ze 2046 som nevladal dopozerat, pretoze to bolo neskutocne nude, este prva hodina sa dala ako tak prezit, ale dalej to islo dole vodou. Nie zeby som nemal rad azijske filmy, ale toto dielo som nepochopil. Takze 2* . ()

Milo384

Strašně hezký film, který nedokážu pořádně popsat slovy. Moc pěkně se na něj kouká, krásná hudba. Příběh o lásce a její prožívání. ()

el.magiko

Tulák Chow (teď už světem protřelejší) stále kouří, stále píše, miluje. Tu více, tu méně či vůbec. Vzpomíná, hledá.... leč nenachází a nenachází. ()

valda.mat

Tak, jako Stvořeni pro lásku působí především na city, tak 2046 je především filmem, který vyžaduje hluboké dumání. Cykličnost, propojení minulosti, současnosti a budoucnosti, spojení vzpomínky, snu, právě prožívané reality, touhy vztažené k budoucnosti i fikce psaného románu - to vše se tady spojuje, aby vyprávělo ve své podstatě jediný příběh, který lze nejlépe popsat jako "Osudová žena". Možná složitější na pochopení, ale pokud přistoupíte na hru, tak dostanete nádherný zážitek z fúze dokonalé vizuální poetiky, hlubokých myšlenek a pocitu neodvratitelného a nepřekonatelného rozpolcení, které člověku zprostředkuje snad jen ten prevít osud (Osudová žena hledána mezi všemi ženami světa - jsou však spatřována pouze stigmata, akcidenty sdílené jinými ženami. Poskládáním mozaiky dostaneme sice ženu celou, avšak nositelky příznaků jsou hlavním mužským charakterem zničeny.). ()

TylerD.

Nevydržel jsem a jsem přesvědčený, že jsem udělal dobře. Umělecká, nudná, romantika a že prý i scifi.. Ne, není to scifi. Postavy jsou mi ukradený, chovaj se japkovsky a každou chvíli jsem si říkal, že jen ztrácím svůj čas. ()