Réžia:
Ludvík RážaKamera:
Věra ŠtinglováHudba:
Ladislav SimonHrajú:
Jan Skopeček, Jiřina Štěpničková, Vítězslav Vejražka, Libuše Havelková, Václav Lohniský, Eman Fiala, Ivanka Devátá, Jana Drbohlavová, Zdena Hadrbolcová, Otylie Beníšková, Hermína Vojtová (viac)Obsahy(1)
Pohádková komedie o tom, jak teta Plajznerka polidštila čerta Trepifajksla, který ve společnosti dobrých lidí tak načichl člověčinou, že ho ani peklo nechtělo... Ano, zapomenutý čert spolu s Marijánou Plajznerovou přijdou z české báchorky J. Drdy, aby potěšili naši mysl. Aby promluvili slovem jadrným a šťavnatým o historkách, jaké nás určitě nepotkají... Hubatá Marijánka krotí a cepuje zapomenutého čerta, aby z něho byl „pracovitej a poctivej muskej", který by se uměl pořádně ohánět s kovářem u kovadliny i v Plajznerčině malém hospodářství. A aby jí pomáhal zmáhat všechny světské nástrahy, pomluvy a nepřejícnost sousedů. Trepifajksl z výřečnosti téhle povedené ženské brzy pochopí, že jako člověk na tom bude mnohem líp než jako starý, opelichaný čert... (Česká televize)
(viac)Hrajú
Jan Skopeček
Československo
Najlepšie filmy:
Vyšší princip (1960)
S čerty nejsou žerty (1984)
„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)
Jiřina Štěpničková
Rakúsko-Uhorsko
Najlepšie filmy:
Tři na lavičce (1978) (TV film)
Kladivo na čarodějnice (1969)
Sňatky z rozumu (1968) (seriál)
Vítězslav Vejražka
Rakúsko-Uhorsko
Najlepšie filmy:
Lucerna (1967) (TV film)
Údolí včel (1967)
Ďáblova past (1961)
Libuše Havelková
Československo
Najlepšie filmy:
Jako kníže Rohan (1983) (TV film)
Příběh dušičkový (1964) (TV film)
Byl jednou jeden dům (1974) (seriál)
Václav Lohniský
Československo
Najlepšie filmy:
Vyšší princip (1960)
„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)
Kladivo na čarodějnice (1969)
Eman Fiala
Rakúsko-Uhorsko
Najlepšie filmy:
Bol raz jeden kráľ... (1954)
Dobrý vojak Švejk (1956)
Limonádový Joe aneb Koňská opera (1964)
Ivanka Devátá
Československo
Najlepšie filmy:
Dva na koni, jeden na oslu (1977) (divadelný záznam)
Nezralé maliny (1980) (TV film)
Nejlepší ženská mého života (1968)
Jana Drbohlavová
Protektorát Čechy a Morava
Najlepšie filmy:
Charleyova teta (1969) (divadelný záznam)
Vajíčko (1968) (TV film)
Na kometě (1970)
Zdena Hadrbolcová
Československo
Najlepšie filmy:
Slavnosti sněženek (1983)
Páni kluci (1975)
Romeo a Julie na konci listopadu (1971) (TV film)
Otylie Beníšková
Rakúsko-Uhorsko
Najlepšie filmy:
Daleká cesta (1948)
Zapomenutý čert (1964) (TV film)
Návrat domů (1948)
Hermína Vojtová
Rakúsko-Uhorsko
Najlepšie filmy:
Daleká cesta (1948)
Utrpení mladého Boháčka (1969)
O věcech nadpřirozených (1958)
Ladislav Pešek
Rakúsko-Uhorsko
Najlepšie filmy:
Lišák Pseudolus (1960) (TV film)
Cesta do hlubin študákovy duše (1939)
Tři na lavičce (1978) (TV film)
Ilja Racek
Československo
Najlepšie filmy:
Cyrano z Bergeracu (1986) (divadelný záznam)
Ubohý pan Kufalt (1981) (TV film)
Král Krysa (1979) (divadelný záznam)
Stanislav Fišer
Československo
Najlepšie filmy:
Charleyova teta (1969) (divadelný záznam)
Ubohý pan Kufalt (1981) (TV film)
Těžká Barbora (1960) (divadelný záznam)
Bohumil Bezouška
Československo
Najlepšie filmy:
Cisárov pekár a pekárov cisár (1951)
Divoká planéta (1973)
V zámku a podzámčí (1981) (TV film)
Ladislav Šimek
Československo
Najlepšie filmy:
Jára Cimrman ležící, spící (1983)
Poslední dopis (1973) (TV film)
Skřivánci na niti (1969)
Ferdinand Krůta
Československo
Najlepšie filmy:
Lucerna (1967) (TV film)
Skřivánci na niti (1969)
Ostře sledované vlaky (1966)