Film je voľným spracovaním životného príbehu legendárnej postavy amerického divokého Západu 19. storočia. Známy pištoľník a hráč Wild Bill Hickok (Jeff Bridges), ktorý údajne zastrelil stovky ľudí - sa na konci svojho života stal obeťou svojej "slávnej minulosti." Jeho nemenej známa priateľka - barmanka Calamity Jane - ho síce miluje, ale Bill nedokáže opätovať jej lásku. Na stope je mu mladý Jack McCall (David Arquette), ktorý dáva Billovi za vinu, že opustil jeho matku a zničil jej život. McCall sa zaprisahal, že slávneho a nebezpečného pištoľníka zabije. Lenže Bill už nie je tým, čím býval - zhoršujúci sa zrak a dlhodobé užívanie ópia uľahčujú McCallovi jeho úlohu... (oficiálny text distribútora)

klukluka

Mám strašně rád Jeffa Bridgese, v případě hodnocení tohoto filmu to jistě sehrálo nemalou roli. O Billu Hickokovi už jsem toho poměrně dost přečetl, nebýt toho, tak bych toho o něm jen z filmu moc nevěděl, to je tedy pravda. Další výtka jde na adresu těch reminiscencí, bylo jich tady už trochu moc. Ale jinak to mělo pěkně prašnou atmošku, nasáklou potem, střelným prachem a whiskey. Líbilo... :-) ()

ondrula

Výbornej western s výborným Jeffem Bridgesem (v této roli je k nepoznání). Pro mě byl film hlavně zjevením z toho důvodu, že v první polovině filmu přibližuje několik bouřlivých scének z Billova života, což mě u těchto filmů obzlášť baví. Bohužel jsem to nesehnal v originále, nýbrž ve dvou různých dabingových verzích, a ten dabing byl totálně otřesnej. ()

ekomo

Dosti průměrný western, který i když se může zdát mnohému diváku nudný, je alespon zajímavé sledovat prolínání minulosti a přítomnosti slavného pistolníka. ()

helloween93

Divoký Bill Walteru Hillovi vůbec nevyšel, může za to rezignace scénáristů na nějaký souvislý děj. Nepochybuji o tom, že život Williama Hickoka byl nesmírně zajímavý, ale v tomhle filmu se o tom nedozvíte, protože tu jsou jen ploché střípky z jeho života, kde zcela chybí motivace postav. Jeff Bridges naprosto neměl co hrát. U Hilla bych podobný úlet nečekal. Komerčně totální zkáza pro United Arts, potažmo MGM. Viděno na AMC. ()

Jehan

Trochu nedoceněný film. Škoda. Realita oněch časů asi nebyla kdovíjak spektakulární. Spíše trapná a umouněná. Autoři to vzali za správný konec. A uznání se nedočkali. ()

bernward

Nebylo to špatné. Realistický Západ a realistická legenda Divoký Bill v podání charismatického Jeffa Bridgese. Sice dost podivně zpracované, pomalé a až moc vyumělkované čb retrospektivami, ale dalo se na to docela dobře koukat a mělo to svou atmosféru. ()

Bránolog

Když jsem to viděl v programu, hodně jsem se těšil, ale bylo špatný po všech stránkách - chaotická dějová osa, příšerně zahrané a úplně bez atmosféry. ()

bax

Tento film sa mi páčil. Určite by som ho nenazval westernom (určite nie westernom v tom pravom slova zmysle) aj keď sa odohráva na divokom západe. Skôr je to rozprávanie o posledných dňoch života jednej legendy s pohľadmi do jeho minulosti a to všetko ma istým spôsobom veľmi zaujalo. Bohužiaľ musím súhlasiť s ostatnými komentármi v tom, že film sa miestami dosť tiahol. ()

Jeff Bridges tasí kolty

Jeff Bridges tasí kolty

12.09.2009

A nebude to poprvé v jeho kariéře. Ještě jako mladík si zahrál ve westernu Bad Company či v proklínaném velkofilmu Nebeská brána, v 90. letech ztvárnil titulní roli v „prequelu k Deadwoodu“ Divoký… (viac)