Wind River

• Veľká Británia Wind River (viac)

Stopár Cory Lambert (Jeremy Renner) objaví uprostred zasneženej pustej krajiny Wyomingu telo mŕtveho indiánskeho dievčaťa. Vyšetrovanie preberá mladá agentka FBI Jane Bannerová (Elizabeth Olsen), ktorá do odľahlej indiánskej rezervácie Wind River prichádza z Las Vegas, úplne nepripravená na drsné podnebie, ktoré tam panuje. Na pomoc pri vyšetrovaní osloví stopára Coryho a spoločne sa snažia vyriešiť záhadnú smrť... (Bontonfilm SK)

hony23

Konečně pořádná Mayovka! Máme tu Old Shatterhanda, který najde umrzlou Nšoči a protože je nepravděpodobné, že by se dobrovolně vydala bosá na trailový běh v mínus 30 stupních ( zdravím bosoběžce Zahálku ), vydá se na lov vyníka její smrti, při kterém mu zdatně překáží jedna pizda z FBI. Vznikla tak vydařená krimi, jejímiž nějvětšími klady jsou nekompromisní hlavní hrdina, mrazivá atmosféra a krásné horské prostředí. ()

Marchellonzo

Wind River je hodně solidní film. Vyniká ve všem o co se pokouší a výsledek je opravdu supr. Atmosféra hraje prim a velkou část filmu je věnována právě jejímu budování. Z části tak tvůrci hrají efektivně o čas, protože celkový příběh se dá shrnout asi do tří vět a abych řekl pravdu, čekal jsem od děje trošku víc. To ovšem neměnění nic na tom, že Wind River je krimi / drámo které nikoho nenechá chladným a určitě stojí za vidění. ()

RoseThrone

Po dlouhé době film, který si plných 5* zasloužil. Po dlouhé době film, kdy jsem po skončení filmu zůstala v sále sedět a stále upírala oči na plátno.To co mi bylo naservírováno nebylo pomazané Hollywoodským omastkem, přišlo sirové a "bez obalu", prostě tak jak to (bohužel) ve světě je. Při některých scénách máte pocit, že se ocitáte přímo uprostřed reálného dění a to je u tohohle snímku, až mrazivě děsivé. ()

BoKo_CzT

Skvelý zážitok v jedinečnej atmosfére, ktorú Radek99 výstižne označil ako škandinávsky noir. Dôkladne vykreslená mizéria amerického horského vidieka a boj ľudí za svoju rodinu, o holé prežitie. Jerremy Renner svoju rolu zvládol ako obvykle s prehľadom a suverenitou. Čo ma však teší najviac, je návrat trilerov do plánov produkčných spoločností a to nielen v USA. Tento rok ich natočili dokonca zopár, tak dúfam že je to náznak ďalšieho trendu. PS: Aby som nezabudol, tak je to konečne film, do ktorého nie sú nacpané nasilu "vtipné hlášky", tak obdivované usermi ČSFD. Tým ma snáď tvorcovia potešili najviac. Proste iba skutočný triler bez toho dnešného "povinného" presahu do komédie. ()

Khare

Krasna priroda, naprosto presna "hudba", herecke vykony i v mensich rolich bezchybne. Neco podobneho jsem cekala od Snehulaka a nedockala se. Ztraty hlavnich hrdinu zabolely i z platna. ()

listo

Když filmu odpustím předvídatelné postavy, etnické výstřelky, šablonovitý děj a další stereotypy, tak se ptám, co mi zůstane. Díky bohu nezapomenutelná ATMOSFÉRA. Celý film na ní stojí a padá. Z mého pohledu tedy stojí tak silně, že i třicítka pod nulou a rozervané plíce mrazem s tím nehnou. Takže moc pěkné pokoukání. JAK DOPADLY TY PUMY??? ()

Goumen

Výborný thriller, kde není mrazivé jen prostředí, ale i samotná atmosféra. Zasněžené pustiny, kde přežijí jen ti nejsilnější a zvláštní ale perfektně sedící hudba - to je kombinace, která mě opravdu pohltila. Hereckým výkonům není co vytknout . Příběh je dost krutý a o to více samotný závěr filmu. ()

tomino28

Syrové a hutné drama, navíc natočeno podle skutečného příběhu, to je základ, na kterém Taylor Sheridan vystavěl své povedené dílo. To je navíc podpořeno přesnými hereckými výkony a zasazením do opravdu působivých kulis drsné a nemilosrdné americké přírody, která každé člověkovo zaváhání bez lítosti trestá a při tom nerozlišuje, kdo je dobrý a kdo špatný - všem měří stejně. ()

BlackAdder87

Na dramata a thrillery si moc nepotrpím, ale tenhle film je vážně dobrý. Krásná, mrazivá krajina, ještě mrazivější atmosféra a výborné herecké výkony. ()

moriero

Mně by ani nevadilo, že je to celé zmrzlá depka. Spíš jsem z toho cítil, že tvůrci tento snímek spíchli s absolutní záští k zimě. Já ji teda taky nesnáším, ale asi bych ji nekomponoval do umění. A tady nám pan režisér každých deset připomíná, jak je to místo zlé, ztracené a beznadějné a úplně každá postava touží odtamtud vypadnout. ()

BrusVejn

Prečo nikomu nevychádza para z úst keď tam rozprávali o teplotách bližiacich sa k -30ºC? Okrem toho je to výborný film v parádnom prostredí a s krásne budovanou atmosférou. V mnohom mi to pripomenulo minuloročné Hell or High Water. Wind River je prvý horúci kandidát na tohtoročných Oscarov. ()

OwenBobby

Taylor Sheridan se svým prvním velkým režijním počinem se snaží napodobit Denise Villeneuva a v mnoha ohledech se mu to úspěšně daří. Extrémní prostředí, skvěle využitý potenciál krajiny a precizní vykreslení postav a jejich duševních pochodů ovlivňujících jejich činy ve své kombinaci tvoří perfektní atmosféru pro napínavý a strhující thriller. Kde to vázne? tam, kde by zkušený scénarísta měl být nejsilnější- v rozuzlení. Sheridan postupně představuje zápletku a zvolna tvoří detektivní příběh, který však nečekaně (SPOILER) vyvrcholí krátkou přestřelkou. která je tak moc neopodstatněná a bez patřičného katalyzátoru, že si Sheridan musí v nejnevhodnější okamžik pomoci berličkou v podobě jednoho dlouhého flashbacku, který bez větší snahy o překvapení vysvětlí celou pointu. Pár střihů a je po všem a film se na posledních 20 minut zase vrátí k psychologickému dramatu, které samo o sobě funguje skvěle. Škoda této vnitřní žánrové roztříštěnosti. Kdyby se režisér přiklonil k jednomu z nich, mohlo se jednat o událost roku. Takhle zůstane jen hořký pocit z promarněné příležitosti. Zvlášť po Rennerově famozním výkonu. 7/10 ()

karnifex odpad!

Hrdinové i film jsou velmi sterilní. Všichni jsou si vědomi své povinnosti a hrozně tvrdí. City jsou povoleny jen k mrtvým. Mentální svět tvůrců tohoto snímku musí být příšerné místo. ()

Pokračování Wind River nabírá obsazení

Pokračování Wind River nabírá obsazení

09.03.2023

Chris Pratt spojí síly s režisérem Wind River

Chris Pratt spojí síly s režisérem Wind River

26.10.2018

Chris Pratt (Jurský svět, Parks and Recreation) má teď díky odkladu třetích Strážců galaxie relativně volno, a vzhledem k tomu, že jeho Cowboy Ninja Viking zdá se taky před kamery nijak brzy nedorazí… (viac)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů