Najhorší zvuk, ktorý môžete počuť v raji, je zaklopanie na dvere. Jennifer Lawrence a Javier Bardem hrajú v thrilleri matka! manželský pár. Ich idylické spolužitie v krásnom dome v lone prírody naruší príchod nezvaných hostí, ktorých počet neustále narastá. (Cinemart SK)

Miroslav.Zac

Jak je u Arofonského zvykem, pointu jeho příběhu jsem zase nepochopil. Je to o dvou manželích, žijících v domě, nebo o domě, v němž žijí dva manželé? Je to o ztrátě soukromí nebo absurdním lpění na něm? Je to o zboření pomyslné hranice nebo tvoření jiných? Je to o nějakém skrytém symbolu ženství? Já fakt nevím... a to je na tom asi to nejlepší. ()

krijo

Klamlivá kampaň lákala na horor v štýle Rosemary. Myslím, že priemerný návštevník multiplexu takýto film nestrávi. Som sám zvedavý ako sa so symbolikou a podobenstvom vysporiada cirkev. Ak niekto očakáva horor, tak bude veľmi sklamaný. Diváci, ktorí radi o tom čo videli rozmýšľajú a diskutujú, budú zrejme nakoniec spokojní. Herci sú bezchybní, akčnejšie scény prehladné. Mám pocit, že Darren Paramount vodil za nos. Neviem si to inak vysvetliť. ()

kanei

Dlouho jsem na žádný film neslyšel tolik kontroverzních názorů. Budu muset ještě dlouho zjišťovat, co všechno tím vlastně chtěl režisér říci, ale není to vlastně to, co bychom od filmu měli očekávat, namísto jednorázové zábavy, kterou si za pár dní nebudeme pamatovat? ()

Audrina

Tak jo.Shlédnuto včera v ang.jazyce,vcelku porozuměno,popřemýšleno přes celou noc a vážně nevím,jestli dát odpad,nebo plnou palbu...upřímně,tyhle mind-fucky nesnáším.Podobně na mě působí Trier a je fakt,že Aronofsky netočí také filmy pro každého,ale jak tak přemýšlím stále dokola,jediné vysvětlení je pro mě dehonestující chování lidstva k přírodě,atentáty,fanatismus,syn Boží,Kain a Abel...no,jsou věci které mi hlava nebere,závěrečný zvrat,zlatá barva,prosakující skvrna...uplně poslední scéna,je toho dost...takže kdyby mi to někdo vysvětlil,ruce mu budu líbat...no a protože mám ráda Jenn i Javiera,Eda i Darrena,já tu plnou palbu nakonec dám.Alespon mám o čem přemýšlet a film jsem určitě neviděla naposledy. ()

space weaver

Čerstvě po zhlédnutí, včera večer v kině Hvězda v UH, jsem hodnotit nemohl a nechtěl, protože tok myšlenek a pochopení všech symbolů pár hodin zabralo. Následuje SPOILER!!! Ona představovala matku Zemi, on představoval lidstvo. To co načrtl skvělý film "High Rise" se v "Matce!" zažírá do morku kostí. Ona nám stále dopřává svou lásku, pohodlí, nabízí nám své dary a slouží nám jak nejlépe může. On (tedy my lidstvo) sobecky berem víc než je nám nabízeno a bez povděku devastujeme a podlehlí davové psychóze jdem přes mrtvoly. Ty největší dary (dítě), které nás mohou posouvat dál, krademe, prodáváme, zabíjíme. A abychom se ze všeho pohodlně vykoupili a "legálně" sami sebe zprostili viny, chodíme si vrámci víry pro odpuštění. Ale copak je možné všechny tyto činy odpustit? Beze snahy se poučit a posunout se dál? "Matka!" přestože jsou zde prvky hororu, mysteriózna a fantasy, je vlastně jeden z nejrealističtějších filmů, který jsem viděl (doporučuju také již zmíněný "High Rise") a výkon Jennifer Lawrence byl obdivuhodný. Omlouvám se za popisný spoiler, ale po přečtení některých komentářů, jsem měl potřebu tento odvážný a inspirativní film obhájit. Právě kvůli té vypovídající hodnotě dám 100% a přeju všem, aby se za své činy nemueli stydět. ()

Nataraja

R.I.P. umělec Aronofsky... pohřbít svoji uměleckou kariéru takovýmhle patetickým filmem biblických rozměrů je fakt tragédie! jedna jediná hvězda za herecké výkony... měl jsem to tušit už u Noe... ()

Destheras

Úžasný film, přesněji řečeno, nejlepší jaký jsem v poslední době viděla. Určitě stojí za to vidět a zjistit, jak to vlastně v bibli stojí. Úžasná atmosféra podtrhovala výborný herecký výkon nejen Jennifer Lawrence ()

andydufrsn odpad!

Nevím co se nám Arofonsky pokoušel sdělit, jestli to že je zbytečné existovat v nefunkčním vztahu nebo to, že si málo hlídáme soukromí nebo to, že jsme jako lidstvo přehnaně agresivní? Ať už, aly bylo záměrem cokoliv vylezla z toho hovadina roku! ()

VlastaP

Takto ... nejsem zrovna emocně nevyrovnaný typ, ale i po hodině od projekce mě jako nejvhodnější úvod napadá jen "No ty pi..!" .... To be fair enough první půlka filmu vypadala ještě docela přijatelně. Nejsem biblo-fil, takže mi veškerý náboženský vály utíkaly a děj se zajímavě odvíjel. Jennifer zajímavě sehrála poslušnou flegmu a Javier nijak despotického vládnocího taťku. Jenže ... jak se zdekoval ze scény Ed, který zcela jistě moc dobře věděl proč to děla, nastal masakr. Ve štábu došlo k personální změně (konkrétně na pozici režiséra) a týpek se začal nudit. Na otázku "Jak bych to slušně se odvíjející dílko opepřil?" si odpověděl po svém, takže nás obohatil scénami z domu narvaného všemi hříchy až po strop, včetně války (podle výzbroje Korea). Pokud jste si mysleli, že něco v tomto světě není možné, omyl. Vyměněný režisér se zhulil a pod hrozbou trestu za neoprávněné hulení (asi nějakého kněze) zasadil snímku smrtelnou ránu v podobě zrození malého Ježíška. Kterého ale, a teď bacha, tohle je první posmrtná křeč, jeho obdivovatelé roztrhali a normálně sežrali. .... Uvědomuju si, že už asi víte vše, ale nemůžu si pomoct, bez toho to nejde. ... Poslední posmrtné zachvění bylo vytržené sdrce z hrudníku Jennifer a ... nový počátek příběhu. .... Děcka, moc se těším na pokračování Father! Bude to pecka. ()

1ava1

Prvoplanovo, hned po filne som mu dala 4*, ked som si precitala rozhovor s reziserom a vysvetlenie ako to vlastne myslel, menim svoje rozhodnutie na 5*. Uzasny film s mojou oblubenou hereckou, stupnovanie napatie, dusna atmosfera hned od zaciatku. Znechutenie pri scene s dietatom. Sokujuci film, namet velmi originalny, spracovanie neobycajne, velmi originalne. Davam jasnych 5 a divny pocit, dusivy a zamyslanie sa nad filmom mi ostalo do druheho dna 😮 ()

hovadko.bozi

Proboha proč?! Pochopím, že někomu hráblo a v naprostým rauši napsal scénář. Ale to, že se to rozhodl natočit, znamená, že si po celou dobu realizace projektu musel jen zvyšovat dávky THC, aby mu nedošlo, jak totální HOVADINA to je. A jak někoho napadlo to financovat?! Prostě proč??? ()

ojo323 odpad!

Asi nejhorší snímek roku,bože zač mě trestáš?Jsou filmy které nikdy neomrzí ale toto bylo něco tak špatného!Nechápu jak se k tomu mohl Bardem se sladkou Jennifer propůjčit?A co starej dobrej Ed Hariss proč na to kývl? ()

alKalda

Za me...dobra jizda kde si kazdy najde to svoje. Kazdopadne ja jsem se bavil a vim jiste, ze si dam druhou projekci. Nemuzu tomu ale dat plny pocet, na to jsou tu jine filmy. ()

gombik5

Do kina som išiel na tento film s veľkými očakávaniami. Pravdopovediac čakal som omnoho viac, ale v konečnom dôsledku tento film nie je až taký zlý, ako na prvý pohľad vyzerá. Treba sa nad ním zamyslieť. Každý si môže z tejto snímky zobrať to, čo chce. Každý si môže spraviť svoj vlastný záver. A to sa mi veľmi páči. ()

Lodovico

Podobenstvo, ktoré je najľahšie dešifrovať, keď človek miluje a je nemilovaný, a pokiaľ miluje len sám seba, tak na nikom nezáleží... Podľa spracovania filmu autorovi záleží len na "niečom", a tak je jedno či Kain zabil Ábela alebo to bolo naopak. Pretože Aronofský ma presvedčil, že "niečo" (Tvorca) je mu prednejší ako "niekto", tak dúfam, že iný režisér túto tému niekedy spracuje na vyrovnanejšej hodnotovej úrovni. ()

Darren Aronofsky našel svůj další projekt

Darren Aronofsky našel svůj další projekt

12.01.2021

Režisér Darren Aronofsky (Requiem za sen, Fontána) prostřednictvím své produkční společnosti Protozoa Pictures spojí síly se studiem A24 při natáčení dramatu pod názvem The Whale. Snímek bude… (viac)

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson