Marcella

Veľká Británia, (2016–2019), 18 h 24 min (Minutáž: 43–47 min)

Hudba:

Lorne Balfe

Anna Friel, Ray Panthaki, Nina Sosanya, Nicholas Pinnock, Charlie Covell, Sinéad Cusack, Jack Doolan, Harry Lloyd, Tobias Santelmann, Jamie Bamber (viac)

Navzdory manželským problémům, tragické ztrátě, výpadkům paměti a náročné roli matky je londýnská vyšetřovatelka v jedné věci nepřekonatelná: dopadání vrahů. (Netflix)

jjjerry

Od Hans Rosenfeldta jsem čekal daleko víc. Scénář postavený na moc velkých náhodách. Marcella mně k srdci nepřirostla. Připomíná to "německou" kriminálku. Ničím nové, ničím oslnivé. ()

camomilla

Skvelej serial ktery me konecne opravdu pripoutal k zidli. Navic, a to se malokdy stava, druha rada lepsi nez prvni a treti rada lepsi nez druha. Zkratka serial s hromadou postav z nichz nikdy nevite, ktera to schyta. ()

dalia

Napínavý seriál s výbornou Annou Friel v hlavní roli. Velmi zajímavý motiv vyšetřovatele, který si není jist, zda není zároveň i pachatelem. Žádná z knih ani seriálů Hanse Rosenfeldta mne zatím nezklamala. Vytkla bych pouze několik nedořešených bodů (o důvod přemístění těla se už nikdo nezajímá? proč toho pachatel nevyužil ke své obhajobě? co se stalo s vyšetřováním vraždy Bendeka a obchodního konkurenta?). ---- 2. série opět velmi napínavá, i když samotná Marcella mi připadá čím dál víc narušená a hysterická. Výborná policistka, ale v osobním životě nevyrovnaná a poměrně nepoužitelná, občas už mi to připadalo až trochu přehnané, hlavně ten závěr. Nicméně se zdá, že se počítá s 3. sérií, která se bude ubírat trochu jiným směrem. ()

ricardo2803

Hodně těžké rozhodování. 1.řada slabý průměr, 2. řada o něco lepší a 3.řada nejlepší. Zprůměrováno - 4 hvězdy s odřenýma ušima. Dost otravné byly prostřihy do minulosti Marcelly a její psychotické stavy. Přišlo mi to trochu, jako by tvůrci neměli žádný lepší nápad a potřebovali zaplácnout hluchá místa. Ale celkově se to dá vidět. ()

stret

Som spokojný, viac ako zo severských kriminálnych seriálov. Britské reálie ma bavili. Frielová to nakoniec utiahla. Všetky 3 série. Zaujímavý a opakovane spomínaný billboard - "Nakopte zločinu - oznámte zločin". Tak to funguje v normálnej krajine. V postsocialistických krajinách sa to volá "bonzovanie" a nerobí sa. A tak nám kdejaký vychcanko bežne beztrestne šliape po právach. ()

Sheelle

Chvíli mi trvalo, než jsem se do seriálu vžila, rozkoukávala jsem ho asi 3x. Asi nejsem moc zvyklá na to, že hlavní hrdinky vyšetřovatelky jsou normální ženy s normálním životem. A ten je tu zmiňován a prolíná se naprosto vším. A nevědět, jestli je i vrahem nebo ne, to se běžně také nestává. Každopádně po prvotním pomalém začátku jsem už hltala jeden díl za druhým. Nyní na konci druhé série hodnotím velmi pozitivně. Není to tak zaměřené na detail jako třeba The Fall, spousta děje jsou jen vycpávky, které jen málo souvisejí a divák by se bez nich klidně obešel, ale na druhou stranu tam nijak nevadí. 3. série - WTF?! Proč je tohle vydáváno za třetí sérii? Superagentka Makepeacová v akci bez jakékoliv logické souvislosti s předchozím dějem. Vše je natolik přitažené za vlasy, že pro mě to bylo téměř neshlédnutelné. Doporučuji zůstat u prvních dvou sérií a nekazit si zážitek. ()

themiracle

Hraje si to na Most, ne úplně špatně. Ponurost a propracovanost zločinů není špatná. Ale je to totálně překombinované a hlavní hrdinka je už moc magor. V reálu by jí nenechali řídit auto, natož vyšetřovat vraždy. A určitě by nepomohlo jen její ujištění, že je OK. Takže za mě bohužel jen 60 %. ()